Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Lasteaed Delfiin projektid ja partnerid

Lasteaed Delfiin projektid ja partnerid

Projektid

Roheline kool     

Liitusime alates 2020/2021 õppeaastast Rohelise kooli programmiga.

Rahvusvaheliselt on programmi nimeks Eco-schools global. Ülemaailmselt juhib programmi Foundation for Environmental Education (FEE) - valitsusväline heategevusele orienteeritud mittetulundusühing, mille eesmärgiks on keskkonnahariduse abil edendada jätkusuutlikku arengut. FEE erinevate programmidega, sh Sinilipp ja Roheline võti, töötab organisatsioone rohkem kui 80 maalt. UNESCO tunnustab FEEd kui maailmas juhtivat organisatsiooni keskkonnahariduses ja jätkusuutlikku arengut toetava hariduse propageerijana. Rohelise kooli programm on ülemaailmne ja selles osaleb ligikaudu 53 000 kooli 67 maalt. Eesti liitus programmiga 2016. aastal. 

Eestis juhib programmi Tartu loodusmaja, täpsem info siin: https://www.tartuloodusmaja.ee/roheline-kool/

Programmis osalemist toetab Keskkonnainvesteeringute Keskus, Tallinna Keskkonna - ja Kommunaalamet, Tallinna Haridusamet ja Pärnu Linnavalitsus. 

 Meie lasteaia Rohelise Kooli blogi asub siin

 

Alates 1.09.2018 osaleme Haridus- ja Teadusministeeriumi pilootprojektis "Professionaalne eestikeelne rühmaõpetaja", mille eesmärk on eesti keele õppe võimaluste laiendamine. Projektis osalevad 11 Tallinna ja 10 Ida-Virumaa vene õppekeelega lasteaeda.

 

Alates 1.09.2017 osaleme  pilootprojektis, mille eesmärgiks on eesti keele õppe võimaluste laiendamine ning oskuse tõstmine Tallinna munitsipaallasteasutustes. Valdkonnad, millele keskendutakse on õppe- ja kasvatustegevuse korraldus, pedagoogid ja koostöö sihtgruppidega.

 

2017/2018 õppeaastal sai Tallinna Lasteaed Delfiin rahastuse Keskkonnainvesteeringute Keskuselt KIK projekti "Merilõvikesed, Merihobukesed ja Merikilpkonnakesed loodusega sõbraks läbi elamuste Keila-Joal".

 

2013/2014 õppeaasta Tallinna Lasteaia Delfiin ja Tallinna Meelespea Lasteaia lõimumisprojekt "Üheskoos on huvitav" ehk „Вместе интереснo“.

Projekt saavutas Tallinna Haridusameti Tunnustuse Parim lõimumisprojekt 2014 III KOHA.

 

 

Euroopa Liidu Koolipiima projektiga ühinesime 1.10.2013;

Euroopa Liidu Koolipuuvilja projektiga ühinesime 1.10.2013;

"Kiusamisest vaba Lasteaed” projektiga liitusime 2012. aastal;

"Tervist edendav Lasteaed" projektiga liitusime 2006. aastal.

 

Tallinna Lasteaed Delfiin koostööpartnerid on:

 Midrimaa Huvikool, Keeltekool LinguaRustica, Mustamäe Laste Loomingu Maja, Tallinna Ülikool; Tallinna Tervishoiukõrgkool.

Viimati muudetud 21.02.2024