Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Muusika ja kunst käsikäes

Muusika ja kunst käsikäes

Lähtuvalt Tallinn 2035 arengustrateegiast on 2024/25. õppeaasta pühendatud muusikale ja kunstile. Teema-aasta eesmärgiks on tutvustada mitmekülgset kunsti- ja muusikamaailma, et luua rikkalik ja mitmekesine õpikeskkond. Teema aasta raames tutvutakse erinevate kunstivormide ja muusikastiilidega, läbi erinevate sündmuste on toetatud osalejate loovus ja eneseväljendus. 
Meie muusikaõpetajal Nadežda Paist sündis idee erilisest loomeprotsessist, kus lapsed saavad  muusikat mitte ainult kuulata, vaid ka seda oma käte ja kujutlusvõimega visuaalselt väljendada. Multisensoorne ja elamuslik tegutsemisviis võimaldab lastel muusika rütme ja meeleolusid joonistada, meisterdada ja luua kunstiteoseid, mis peegeldavad nende sisemisi kogemusi ja tundeid.
Lapsed kuulasid Vivaldi “Talve” 1.osa allegro non molto, Sergei Prokofjevi "Romeo ja Julia: rüütlite tantsu"; laulu “Männid” ja laulu “Männikäbi”.
Muusika visualiseerimine on rohkem kui lihtsalt joonistamine – see on protsess, kus lapsed õpivad kuulama, tõlgendama ja oma mõtteid ning emotsioone kujutavas vormis väljendama. Nad katsetasid erinevate materjalidega, kombineerides alumiiniumfooliumi, männikäbisid, ja paberit, guašši ja rasvakriite, et tuua nähtavale helide maailm. Nii sündis talvistest helidest inspireeritud kunstitöö – härmas puud ja lumememmed, mis justkui kajastavad pehmete helide maagiat. Kogu loomeprotsess oli avastamisrõõmu täis ning iga laps leidis oma ainulaadse viisi muusika visualiseerimiseks.
Selle tegevusviisi eesmärk oli pakkuda lastele eduelamusi, toetada nende loovust ning tugevdada ühtaegu nii kunstilist kui ka muusikalist mõtlemist. 
Nii sündis pannoo „Muusika ja kunst käsikäes“, mis on kõigile vaatamiseks välja pandud lasteaia ühiskoridori. Juures on QR-koodid, mille kaudu näeb videoid loomeprotsessist.