Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Ehitise lammutamine

Ehitise lammutamine

Ehitise lammutamine on ehitamine, mille käigus ehitis eemaldatakse või likvideeritakse osaliselt või täielikult.
  • Kui lammutamise eesmärk on ehitada lammutatud ehitise asukohale sellega olemuslikult sarnane ehitis, võib seda käsitleda ehitise ümberehitamisena ehk taastamisena. 
  • Kui lammutamise eesmärk on ehitada lammutatud ehitise asukohale olemuslikult uus ehitis, on tegemist ühe ehitise lammutamise ja teise ehitise ehitamisega, see tähendab püstitamise või rajamisega. Ehitis on olemuslikult sarnane, kui selle kasutusotstarve, arhitektuuriline lahendus ja maht ei muutu. 
 

Mida tuleb teha ehitise lammutamisel? 

  • Täieliku lammutamise teatist saab teha ehitistele, milledele on eelnevalt väljastatud ehitusluba lammutamiseks.
  • Kui ehitis on lammutatud ilma ehitusloata/ehitusteatiseta, tuleb esitada läbi ehitisregistri teatis andmete muutmiseks. Lahtrisse „Teatise esitamise märkus“ palume lisada info millal ehitis on lammutatud. Ehitise seisundiks tuleb märkida: lammutatud. 

Täieliku lammutamise teatis. Kolm päeva pärast ehitise lammutamist tuleb ehitise omanikul esitada läbi ehitisregistri teatis ehitise lammutamise kohta. 

Mida peab sisaldama ehitise lammutamise teatis? Ehitise lammutamise teatises esitatakse maaüksuse katastritunnus, aadress ja ehitisregistri kood ning teave, et ehitis on täielikult lammutatud. 
 

Viimati muudetud 13.06.2023