Skip to content
Tallinn.ee
Juurdepääsetavus
 °C

Miljööväärtuslike alade üldinfo

Laulupeo 5

Alates 2001. aastast on Tallinna linna üldplaneeringuga määratud kaheksa miljööväärtusliku piirkonda: Kalamaja, Pelgulinn, Kadriorg,  Kassisaba (koos Kelmiküla ja Uue-Maailmaga), Rotermanni kvartal (miljööala 2001-2009), Nõmme, Süda-Tatari ja Veerenni-Herne-Magasini tänavate piirkonnad.

2004. aastal määrati Paljassaare ja Russalka vahelise ranna-ala üldplaneeringu raames miljööväärtusliku elamualana ka Laevastiku tänava kvartal Paljassaares. 

2009. aastal lisandus Kesklinna teemaplaneeringuga veel 4 miljööala: Kitseküla, Raua, Torupilli ja Uue-Maailma ning täpsustati ka teiste kesklinna miljööalade kaitse- ja kasutustingimusi. Samal aastal kehtestati Pirita linnaosa üldplaneering, millega lisandus 2 miljööala: Merivälja ja Maarjamäe. 2010. aastal kehtestatud Lasnamäe linnaosa elamualade üldplaneeringuga lisandus Sikupilli miljööala ning 2016. aastal kehtestatud Kristiine linnaosa üldplaneeringuga Lille ja Järve miljööalad.

Hetkel on töös Põhja-Tallinna linnaosa üldplaneering, millega täpsustatakse Pelgulinna, Kelmiküla ja Kalamaja miljööalade piire ning lisanduvad Kopli-Niidi, Sirbi ja Pelguranna miljööalad. Samuti on kehtestatud Nõmme linnaosa üldplaneering, millega täpsustati Nõmme miljööalade piire.

 Miljööspetsialistide kontaktid

 

Viimati muudetud 16.06.2022