Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Aadresside määramine ja muutmine

Aadresside määramine ja muutmine

Kinnisasja omanik võib vajadusel taotleda:

  •        Katastriüksuse aadressi muutmist;
  •        Hoone aadressi muutmist või hoonetele unikaalaadresside määramist;
  •        Korteri aadressi muutmist. 

Katastriüksuse (hoone, korteri) aadressi saab muuta kui, kui aadress ei vasta aadressiandmete süsteemi nõuetele ja aadressiobjektile on võimalik määrata sobivam aadress.

Aadress peab olema määratud arvestades juurdepääsu aadressiobjektile. Näiteks, kui aadressiobjekt (hoone, maaüksus) piirneb mitme tänavaga, määratakse aadress selle tänava järgi, millelt on peamine ligipääs objektile.

Kui maaüksusel paikneb või tekib ehitusloa alusel mitu iseseisvat aadressi vajavat hoonet (büroohooned, elamud jms) võib kinnistu omanik esitada taotluse hoonele (unikaal)aadressi määramiseks.

Hoone unikaalaadress tuleneb katastriüksuse aadressist. Näiteks, kui katastriüksuse aadress on Kase tn 42, võib hoonetele määrata aadressid Kase tn 42/1, Kase tn 42/2 jne. Kui maaüksusel on mitu paralleelaadressi (Kauka tn 4 // Kaupmehe tn 4), võib neist igat aadressi kasutada hoonete aadressina.

Kui hoonesse on juurdepääsud erinevatelt tänavatelt, võib hoonele olla määratud mitu paralleelaadressi, nt Kaupmehe tn 14 // Kentmanni tn 21 // Liivalaia tn 27, millest tulenevalt määratakse hoones paiknevale korterile või muudele ruumidele neist üks, juurdepääsutänava järgne aadress.