Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Infotund mälestiste ja muinsuskaitsealal asuvate hoonete renoveerimise toetuste taotlemise kohta

Infotund mälestiste ja muinsuskaitsealal asuvate hoonete renoveerimise toetuste taotlemise kohta

Mälestiste ja muinsuskaitsealal asuvate hoonete renoveerimiseks saab toetusi taotleda mitmest KredExi taotlusvoorust.

Selleks, et juba avanenud ja avanevatest voorudest kultuuripärandi vaates täpsemat infot jagada, ootame kõiki 8. mail kell 10.00-11.45 toimuvasse veebi-infotundi.

Infotunniga saab Teamsi vahendusele liituda siin.

Infotunnis räägime lähemalt KredExi poolt pakutavatest toetustest, kuhu on väga oodatud ka kultuuriväärtuslike hoonete renoveerimise taotlused:
   
  • Väikeelamute kütteseadmete uuendamise toetuse põhieesmärk on parandada tiheasustuspiirkondade õhukvaliteeti. Lisaks panustab kütteseadmete uuendamine energiasäästu ja tuleohutusse. Esimene taotlusvoor oli avatud veebruaris, teise vooru avanemise aeg on veel selgumisel.
 
  • Korterelamute renoveerimise taotlusvoorust rahastatakse nii korterelamute terviklikku rekonstrueerimist kui üksiku kütteseadme asendamist taastuvaid energiaallikaid kasutava kütteseadmega või ühinemist kaugküttevõrguga. Taotlusvooru avanemise aeg on veel selgumisel.

Lisaks toetustele anname ülevaate ka KredExi laenudest ja käendustest eraisikutele ja korteriühistutele.

Samuti selgitame infotunnis Muinsuskaitseameti põhimõtteid mälestiste ja muinsuskaitsealal asuvate hoonete renoveerimisel - millised on igapäevased ja levinumad praktikad kultuuriväärtuslike hoonete energiatõhususe parandamisel, mida renoveerimistöödel silmas pidada ning kelle poole nõu ja abi saamiseks pöörduda.

Ootame infotundi osalema, kuulama ja küsima, kõiki pärandhoonetega seotud omanikke ja valdajaid, seltse, liite ja organisatsioone, kes kultuuriväärtuslike hoonetega kokku puutuvad ning kõiki teisi huvilisi.

Infotund jääb peale toimumist ka järelvaadatavaks, soovi korral saab küsimused ka juba ette saata (Muinsuskaitseamet, Eve Rand: [email protected]).