Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

USA saatkonnahoone detailplaneering

USA saatkonnahoone detailplaneering

Tallinn algatas detailplaneeringu mullu detsembris. Detailplaneeringu algatamisettepaneku esitas 2021. aasta detsembris Eesti välisministeeriumi volitusel OÜ Esplan.

Mullu 22. novembril sõlmisid Tallinna linnaplaneerimise amet, USA ja Esplan halduslepingu detailplaneeringu koostamiseks.

Krundi suurus on 14 881 ruutmeetrit ning see asub superministeeriumi hoonekompleksi taga. Väike-Ameerika ja Toom-Kuninga tänava poolt ümbritsevad saatkonda elumajad, kortermajad peaksid kerkima ka Suur-Ameerika ja Tuvi pargi vahel asuvale krundile, mis on praegu kasutusel parklana.

Tallinna abilinnapea ütleb, et: "Suur roheala on eraldi väärtus, ja see läheb hoonestamisele. Nüüd tuleb leida uusi rohealasid, kuhu inimestel oleks minna. Üks oluline suund, mis võtame, on piirkonnas olemasolevate rohealade kvaliteedi parandamine. Teiseks täiendavate rohealade kavandamine, niivõrd-kuivõrd seda on võimalik seal teha."

Seotud artikliga https://www.err.ee/1608951508/uus-maailm-nouab-tallinnalt-usa-saatkonnahoone-kompensatsiooniks-rohealasid