5.märts. Avatud uste päev
Hea tulevane 1. klassi õpilane! Ootame Sind koos kogu perega meie kooliga tutvuma 05.märtsil kell 16.00-18.00 Ehte Humanitaargümnaasiumisse aadressil Ehte 9.
Sellel päeval anname ülevaate Su tulevasest koolist, vastame vanematel tekkinud küsimustele ja räägime, miks just meie juures on tore ning huvitav õppida.
Kavas on kooli ekskursioon, töötoad vanematele ja mängulaborid lastele. Kooli tutvustavad ja küsimustele vastavad meie koolijuht ja õpetajad, kohal on ka õpilasesindus, kes tutvustab oma kogemust meie koolis.
Miks tulla just Ehte Humanitaargümnaasiumisse?
✅Meie juures on huvitav!
✅Iga õpilane on hoitud ja toetatud turvalises koolikeskkonnas!
✅Meil on suur tugimeeskond:
- HEV-koordinaator - korraldab hariduslike erivajadustega õpilaste õppeprotsessi, koordineerides tugiteenuseid, toetades õpetajaid ja lapsevanemaid.
- Koolipsühholoogid - toetavad õpilaste vaimset heaolu, aidates lahendada emotsionaalseid, sotsiaalseid ja õpiprobleeme koostöös õpetajate ja vanematega.
- Eripedagoogid - toetavad õpilasi, kohandades õppeprotsessi nende võimetele ning aidates arendada õpioskusi ja toimetulekut koolikeskkonnas.
- Logopeedid - tegelevad kõne-, keele-, hääle- arendamisega, aidates õpilastel arendada selget ja funktsionaalset suhtlemisoskust.
- Sotsiaalpedagoogid - toetavad õpilaste sotsiaalset toimetulekut, ennetades ja lahendades käitumis-, kohanemis- ning suhtlemisraskusi koostöös perede ja kooli personaliga.
✅2024/2025.õa 1. klassides ja 4. klassides kogu õpe on eestikeelne!
✅2025/2026.õa 1., 2., 4., 5. klassides kogu õpe on eestikeelne!
✅2025/2026.õ.a 6.-7. klassides on olenevalt klassist kas osaliselt või täielikult eesti keeles ajaloo-, loodusõpetuse-, inimeseõpetuse-, käsitöö- ja kunstitunnid ning kehalise kasvatuse tunnid.
✅9.klassides on eesti keeles ajaloo- ja ühiskonnaõpetuse tunnid.
✅Toetame eestikeelsele õppele üleminekut:
- õppetegevuse tõhustamiseks on klass jagatud gruppideks loodusõpetuse tundides;
- pärast tunde toimuvad järeleaitamistunnid, mida viivad läbi klassiõpetajad;
- kogupäevakoolis (töötab pärast õppetunde) pakume eesti keele ja eestikeelseid huviringe www.tallinn.ee/et/ehtehg/kogupaevakool ;
- koolis on suur valik erinevaid tasuta huviringe https://www.tallinn.ee/et/ehtehg/plaan;
- meie koolis on kaasaegne ja hubane õpikeskkond;
- õppimine toimub klassides ja väljaspool klassiruumi;
- kaasaegsed õppevahendid;
- 1.-9.kl toimuvad KiVa (Kiusamisvastane programm) tunnid ning on olemas KiVa meeskond;
- toimuvad eestikeelsed klassi ja kooli üritused, nt Sügispidu, Isadepäev, “Teadlaste öö”, Mardi- ja Kadripäev, Vabariigi aastapäev jne;
- Õpilastele toimuvad meie koolis eesti keeles kunstitunnid, muusikatunnid, tööõpetuse, loodusõpetuse, inimeseõpetuse ning liikumisõpetuse tunnid.
- Iga klass osaleb aasta jooksul mitmes tasuta õppekäigus (muuseumid, Energiakeskus, loomaaed, Proto, teater, kino jne);
- Kool on erinevate võrgustike ja programmide liige www.tallinn.ee/et/ehtehg/kuulumine-vorgustikesse
- osaleme rahvusvahelistes projektides, nt ERASMUS+, eTwinning, õpilasvahetusprojektid Eesti ja Prantsusmaa koolidega;
- Koolis on õpetajate abid, kes toetavad õpilasi tundides.
Tule ja osale põnevates töötubades, kus õpetatakse ise valmistama laavalampi ja jäätist.
Laavalambi meisterdamine on mõeldud teadmishimulistele lastele, kes ei karda ka mustaks saada. Teeme koduste vahenditega laavalampi, mille saad koju kaasa võtta ja korduvalt ka ise kodus uuesti teha. Kindlasti on tore seda ka koos vanemaga teha, igaüks saab palju huvitavat sel õhtul teada keemiast.
Tule valmista ise jäätist, kasutades jää ja soola abil toimuvat jahutamisprotsessi. Samal ajal õpid, kuidas sool alandab jää sulamistemperatuuri ja kuidas piim muutub kreemjaks jäätiseks. Tulemuseks on lõbus teaduskogemus ja maitsev, isetehtud jäätis!
Kui soovid töötubadest osa võtta, palun registreeri ennast eelnevalt. Siis teame arvestada ning kõik huvilised saavad meisterdada ja jäätist süüa.
Registreerimise link:
https://forms.gle/dXdHJF5WghzPJpmt5
Kohtume juba 5. märtsil ja saame tuttavaks!