Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Endla AIA kogukond tähistas Jõule PROTO avastuskeskuses

Endla AIA kogukond tähistas Jõule PROTO avastuskeskuses

19. detsember 2023 kogunes Tallinna Endla Lasteaia kogukond ebatavalises paigas, et ühiselt tähistada jõulupidu ja avastada uusi võimalusi laste õpiruumi rikastamiseks. Proto Avastuskeskus oli meie sihtkoht, kus samal päeval avati ka uus põnev näitus “Võlumets”.

Projekt “Võlumets”

“Võlumets” on osa Proto Avastuskeskuse laiemast missioonist luua innovaatilisi ja harivaid kogemusi. See uus näitus on kujundatud eriliselt lastele, pannes erilist rõhku tervisele ja õuesõppele, mis on kooskõlas Endla Aia selle aasta teemaga – koos tegutsemine aias ja õues. Võlumetsa külastamine andis lastele võimaluse avastada, mängida ja õppida väljaspool nende tavapärast õpiruumi, luues seeläbi õppimisele uue ja põneva mõõtme.

Kogukonna koostöökultuur

Sündmus oli tähendusrikas ka seetõttu, et see toetas ENDLA AIA kogukonna eesmärki luua lastele õnnelikke hetki õues. Varasemad ettevõtmised nagu “ENDLA AIA VALGUSPIDU” on juba loonud traditsiooni kogukondlikust tegutsemisest, kus iga pereliige saab panustada, tuues kaasa midagi oma kultuurist, toidust või traditsioonidest. See mitmekultuuriline koostöö on rikastanud kogukonna ühist õpiruumi ja soodustanud kultuuride vahelist suhtlust ning vastastikust õppimist.

Valguslambid Õues

Sündmuse lõpus said kõik lapsed kingituseks väikese valguslambi, mis ei sümboliseeri mitte ainult jõulurõõmu, vaid ka võimalust jätkata avastamist ja õppimist ENDLA AIAS õhtusel ajal ÕUES. See kingitus oli hoolikalt valitud, et toetada laste aktiivset tegevust õues ka pimedaimal ajal, julgustades neid avastama oma ümbrust uuel ja looval viisil.

Endla Aia kogukonna üritus Proto Avastuskeskuses oli kinnituseks meie ühisele eesmärgile – luua lastele õnnelikke hetki õues ja avastamisrõõmu uutes keskkondades. Kogu üritus oli võimalik tänu koostööle, kus iga rühma õpetaja, lapsevanem ja laps panustasid, et see toimuma saaks.

Suur tänu meie koostööpartnerile Teet Raik’ile, kes jäädvustas kõik need emotsioonid pildile, kummardus meie loomingulisele juhile Kersti Kuusele, kes häälestas laste esinemised toetas, et laul ja kontsert jõuaks kuulajateni, et lapsed kogesksid eduelamusi ning õnnestumisi esinemistest.


Ilusat ühist jõuluootust ja kauneid hetki meile kõigile
soovib Endla Õpiruum