Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Endla AIA LAPSED aitasid leida 21. SAJANDI MARDI- JA KADRISANTI

Endla AIA LAPSED aitasid leida 21. SAJANDI MARDI- JA KADRISANTI

Novembrikuu tõi Endla AEDA üsna mitu santimisega seotud sündmust. Esmalt meie AIA VALGUSPIDU, kus osalesid kõikide rühmade lapsed koos peredega ning meeskonnaliikmed ja 21 sajandi Endla AIA LASTE Mardi- ja Kadrisandi otsingud lõppesid 24.novembris lasteaia galeriis ühise muusika hommikuga meie muusikapedagoog KERSTI KUUSE eestvedamisel, kus tulid ettekandele tuntud Kadripäeva tantsumängud ja regilaulud ning sündmuse käigus meisterdas iga laps kombestiku kohaselt KADRITITE.

Tänase Tallinna linna õpiruumi lapse Sandri (6a)  mõtisklus SANTIMISELE ja rahvatraditsiooni kombestikele on järgnev. Kas sa oled maal käinud? Oled sa näinud seal on ju majad kõik nii kaugel üksteisest ja naabrid on kaugel, kõik naabrid ei käi omavahel läbi ka või no nad ei tunnegi üksteist. Vanasti oli ka nii ja selleks, et naabrid su tuppa laseks pidid sa midagi välja mõtlema… noh ja nii siis tekkiski see SANTIMINE pandi naljakad riided selga algul prooviti “Kurjaga” Mardid on lärmakad ja tumedad… eks nad laulsid ja püüdsid tuppa saada ja see ongi ju tõsi kui sa jala lähed kaugele naabri juurde siis sõrmed ja varbad võivad külmetada küll ja siis kui sind tuppa ei lasta siis sa proovid mõne nädala pärast uuesti minna “Heaga” Kadrid on ju heledad ja lahked ning neil on titt ka kaasas, kes siis neid tuppa ei laseks? Vot ja siis saidki naabrid tuttavaks ja inimesed said üksteise juurde külla minna, et see on  nagu veidike kavalusega tehtud külaskäik, et ise kutsud ennast võõra juurde külla või nii ja üksi me ei julge seepärast käiakse ikka mitmekesi koos  nii on lõbusam ka.  Ja tegelikult teeme ju meie praegu täpselt samamoodi ainult, et linnas on raskem siin on rohkem inimesi ja nad kardavad pätte ja ei lasegi sind sisse… Maal on aga ikka kõik teisiti seal pole inimesi ja kui sa siis võtad julguse kokku ja lähedki kuskile SANTIMA siis kõik on nii rõõmsad sind nähes et võid veel kommi saada kingiks kaasa.

386472054_1188353078795960_2153947784463045951_n.jpg
Igal Juhul saadud SANTIMISE teadmistega läksid Pähkliküla lapsed rühmaõpetajate Kadi Martinson’i ja Mariliis Kapp’i  eestvedamisel  linnaruumi SANTIMA’s koos lastegrupiga. Käidi Kreutzwaldi hotelli restoranis La Cucina ‘s ja tuldi  tagasi rohke SANDI ANNIGA ning rõõmsa õnnestunud õppekäigu kogemusega.

Endla AIA 21 sajandi sandid olid edukad ning jagasid ka enda santimise lugu  SANTIMIS TAVASID ELAVDAVA AKTSIOONIGA https://hakkamesantima.ee/ideekonkurss/ 

Osalesime ka MARDI- JA KADRISANTIDE RAHVALOENDUS 2023