Liigu sisu juurde
Tallinn.ee
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Endla lasteaia lapsed osalesid kliimamuutustele pühendatud teatejooksul "Running out of time"

Endla lasteaia lapsed osalesid kliimamuutustele pühendatud teatejooksul "Running out of time"

6-18 nov toimub Egiptuses COP27 kliimakonverents. Selle raames toimub maailma suurim kliimamuutustele pühendatud teatejooks, mis sai alguse 30.10 Glasgows ja lõpeb 6.11 Sharm El Sheikis. Joostakse läbi 18 riigi, et viia konveretsile sõnum, “meil tõesti ei ole enam aega ja kliimasoojenemise peatamise jaoks on vaja samme nüüd ja kohe. Aktsiooniga on liitunud palju lasteaedu, koole, kes ka distantsi kaasa aitasid joosta - oma panuse sündmuse jaoks andsid ka Endla lasteaia lapsed, kes läbisid teatejooksu ümber lasteaia 02.11.

Kuna meie oleme teatepulka läbivatest riikidest kaugel otsustasime korraldada Endla kliimajooksu.
Sipsiku rühmaõpetaja ja TKK looduskooli õppekava suuna juhendaja Teele kasutas võimalust, et Sipsikutega looduskooli tunni raames rääkida kliimasoojenemisest ja sellest, mida meie saame teha, et seda peatada. Räägiti ka konveretsist ja sellest, kuidas meil on võimalike end kuuldavaks ja nähtavaks teha kodanikualgatustega. Südantsoojendav oli kuulda laste ettepanekuid elektrikokkuhoiust kaltsukate külastusteni. Muuseas sõna kaltsukas oli enamustele uus. Nuputati üheskoos, mida see tähendada võiks ja mis ta teise sõnaga olla võiks.
Rühmas võeti endale uueks eesmärgiks ka vähem vett kulutada, kui käsi pestakse. Ja lapsed arvasid, et mänguasju sugugi ei olegi nii palju vaja osta, saab ka teisiti.
Lastel valmisid grupitöödena toredad plakatid ja õues kogusime kindlaksmääratud pikkusega oksi, et need siduda kokku teatepulgaks ja kaunistasime need vahtralehtedest tehtud roosidega.
Runningoutoftime.jpg
Suur tänu liikumisõpetaja Anule aktsiooniga haakumast ja lastele liikumist sinna juurde põimimast.
Suur tänu kõigile rühmaõpetajatele, kes ka selle kõik teemaks võtsid ja lastega plakateid meisterdasid.
Teatepulk pandi aktsiooni lõpus rituaalselt põlema kõiki tuleohutusnõudeid järgides ja laste turvalisust sealjuures tagades, et meie head soovid maailmale läbi tule täituks. 

Täname Teelet, kelle eestvedamisel Endla lasteaed liitus selle aktsiooniga - pisikeses majas saame teha suuri asju koos
Rohkem infot: https://running-out-of-time.com/message/