Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Jõuluootus tõi Endlasse ADVENDIHOMMIKUD ja VÄÄRTUSTE VÄLJAKUTSE

Jõuluootus tõi Endlasse ADVENDIHOMMIKUD ja VÄÄRTUSTE VÄLJAKUTSE

ENDLA AIAS oodatakse jõule traditsiooniks saanud ADVENDIHOMMIKUTEGA, kus igal esmaspäeval jõuab lasteni üks õpetlik MUINASJUTT ja iga nädalapäev jõuludeni toob lastele koos perega ühe VÄÄRTUSE VÄLJAKUTSE.

ESIMESE ADVENDI HOMMIKUL 04.12 esitasid KASTANI LAPSED õpetaja IREENE SITS’i eestvedamisel tuntud vene kirjaniku Lev Tolstoi muinasjutu “Rumal Hiirepoeg” Lev Tolstoi püüab  oma muinasjuttudes õpetada leidlikkust ja lahkust, millele vastatakse alati lahkusega ning vahel võib mõni ennastsalgav tegu päästa elu. Lev Nikolajevitš naeruvääristab oma juttudes isikuomadusi, mida tal endal oli keeruline päriselus taluda nagu näiteks: reetmist, rumalust, argust, lugupidamatust vanemate vastu jne. Tolstoi loomus ei suutnud leppida vene rahva negatiivsete omadustega, millest ta püüab oma teostes nii teravalt ja avameelselt rääkida. Tema muinasjuttudel on sügav sisu ja  lood on kuulajatele mõistetavad ning pole oma aktuaalsust kaotanud. Lev Tolstoi MUINASJUTUD aitavad laste jaoks lahti mõtestada väärtuskasvatuse olemust  Advendihommikutel kuuldud jutud aitavad lastel seostada HEA TEO tähendust ja koos perede ning lasteaia kaaslastega iga päev, kuni jõuludeni võtta vastu üks VÄÄRTUSTE VÄLJAKUTSE mida siis praktiseerida, kas kodus või lasteaias. Tolstoid peaksid lugema nii täiskasvanud kui ka lapsed.  Lugege koos, valjusti, korraldades perekondlikke ettelugemisi ja arutlege kuuldu üle.

2023 detsembril on ENDLA AIA LAPSI ootamas ees veel kaks advendi hommikut, mis toimuvad esmaspäeva hommikutel kell 9.30 lasteaia galeriis 

  • 11.12 Advendihommiku viivad läbi UBINA rühma lapsed ja õpetaja KÜLLIKE KÖSTNER
  • 18.12 Advendihommiku viivad läbi KÄBIDE rühma lapsed ja õpetaja ELISABET KOIT

Aitäh õpetajatele ja lastele elamuste loomise eest.