Skip to content
Tallinn.ee
Juurdepääsetavus
 °C

Päkapikkude seiklusrada Endla hoovis

6.12 hommik algas Endlas õige vara. Kõige aktiivsem Endla lasteaia päkapikk ehk liikumisõpetaja Anu oli hoovile valmis seadnud vahva PÄKAPIKKUDE SEIKLUSRAJA, kus kõik suured ja väikesed said ennast proovile panna ning vaadata, kas nad on nii osavad, tugevad ja targad nagu üks õige päkapikk peab olema.

Seiklusrada algas vahva kelgu-slaalomiga, kus lapsevanemad said proovile panna enda osavuse kiiruse ja jõuga ning lastel tuli hoida tasakaalu kelgu peal püsimisel. Veel sai proovida kätt päkapikkude liinitööl, kas jagub piisavalt kiirust ja täpsust, et palli ühest pikast toru otsast sisse pannes jõuaks püüda teiselt poolt kinni. Järgmine harjutus oli täpsuse peale - tuli "kingitusi" loopida läbi rõngaste, proovides tabada keskmist rõngast. Seejärel tuli olla nagu tõeline päkapikk, valida endale sobiva raskusastmega kingikott ning see kanda üle "kivide ja silla", hoides tasakaalu ja pannes proovile enda jõu. Võimalik oli ka päkapiku kombel läbi pugemine "seinapraost" ehk tunnelist ja alles siis sai panna proovile enda teadmised ja nutikuse pikkuste määramisel ning lauamängude mängimisel.
320755282_466187712375076_8526175419801875992_n.jpg

Rada oli väga lõbus ja vanematel ning lastel oli tegevust terveks hommikuks. Lapsed jõudis alles hiljem rühmadesse toimetama, sest päkapiku kombel lustimist hommikuses hoovis lumes ja rajal jagus kõigile. Suuremad lapsed said ka hommikupudru süüa õues, mis maitses sel hommikul veel eriliselt hästi, pärast sellist aktiivset hommikut. Samuti pakkusime kõikidele raja läbinutele sooja teed. 
Täname meie aktiivset ja imelist liikumisõpetajat Anu selle vahva hommiku organiseerimise eest ja samuti kõiki meeskonna liikmeid, kes sel hommikul päkapiku kombel peresid ja lapsi toetamas olid hoovil!
Imelist advendiaega kõigile!