Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

17. -19. septembril 2020 toimub X Ökomäss

17. -19. septembril 2020 toimub X Ökomäss

Ökomässu missioon on tutvustada ja abistada keskkonnasõbraliku elukeskkonna loomisel ja kujundamisel. Kümnendat korda toimuva ürituse teemaks on "Öko on meie pärand" ja fookuses on ajalooliste hoonete väärtuste säilitamine kaasaegsetes tingimustes, mil üha olulisemaks muutuvad kõrgenenud energiatõhususe nõuded ja CO2 tekke vähendamise vajadused.

Kuigi on tõestatud, et ajalooliste hoonete säästev renoveerimine on üks kõige keskkonnasõbralikum viis nendega toimetada, ei ole see veel kaugeltki kujunenud normiks ja kinnisvaraturg soosib sageli lammutamist ja uute energiatõhusate hoonete ehitamist jättes aga arvesse võtmata uute ehitamise ja vanade lammutamisega kaasneva suure keskkonnale avalduva jalajälje. 
Kolmel päeval toimuva mässu kavas on töötoad ja seminarid nii veebis kui Säästva Renoveermise Infokeskuse siseruumides ja hoovis (Väike-Patarei 5, Kalamaja). Esinevad UKU meistrid, Eestimaaehitus, Restaureerijate Ühendus ja teised. Ürituse peaesineja on Ian Davidson Šotimaalt. Ökomässu seekordsed teemad on: ökoloogilised ehitusmaterjalid (savi, lubi, pilliroog) ning akende ja uste renoveerimine.

Praktiliste koolituste koondkava leiate Säästva Renoveermise Infokeskuse  (SRIK) kodulehelt. Koolitused on tasuta, kuid praktikakoha tagab eelnev SRIK-i kodulehel registreerimine: www.renoveeri.net

Ürituse toetajateks on Tallinna Energiaagentuur ja Eesti Kultuurkaptal.