Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Tallinna päeva e-etteütlus 2020

Tallinna päeva e-etteütlus 2020

Vaata järgi: Tallinna päeva e-etteütlus 2020

 

2020. aastal toimus etteütlus esimest korda e-etteütluse formaadis

Eriolukorra tõttu ei saanud kohtuda Vabaduse väljakul, kuid e-etteütlusel said osaleda kõik inimesed – ka need, kellel kohale tulla poleks olnudki muidu võimalik. Tallinna TV tegi üritusest otseülekande Tallinna Facebook’i lehel, Youtube'is ja siin samas etteütluse veebilehel.

Etteütluse teema on alati olnud seotud Eesti kirjanduse ja kultuuriga ning Tallinna ajalooga. 2020. aasta etteütlus oli pühendatud kuulsatele tallinlastele Jaan Krossile ning Georg Otsale, kelle 100. sünniaastapäeva samal aastat tähistasime. Etteütluse teksti luges näitleja Märt Avandi.

Oma keeleteadmisi sai värskendada juba enne etteütlust. Pole ju tegu pelgalt võistlusega, vaid tähelepanu all on hea eesti keele oskus laiemalt.

Ettevalmistavad tunnid toimusid 30. aprillil ja 7. mail kell 12.00, neid saab järelvaadata siit. Esimese tunni teema oli "Uudista uudissõnu, ära võõrista võõrsõnu!" (õpetajad Irene Artma ja Piret Järvela) ning teise tunni teema "Suur ja väike algustäht – ühed tähtsad mõlemad!" (õpetaja Igor Kaasik).

Tallinna päeva etteütlus sai alguse 2013. aastal. Ürituse eesmärk on pakkuda võimalust panna ühiselt proovile oma teadmised ja õppida midagi uut Tallinna kohta. Etteütlust on kirjutatud Tallinna Ülikoolis, kinos Kosmos ning Vabaduse väljakul. Teksti on lugenud populaarsed kirjanikud Andrus Kivirähk, Jan Kaus jt, samuti vigursuusatamise maailmameister Kelly Sildaru ning muusik Reket.

2020. aastal korraldasime ka vahva Keeleklipi võistluse.
 

 

 

Tallinna Päev 2020 Keeleklipi võistluse plakat Vama Toomasega

Keeleklipp 2020

Tallinna Linnavalitsus koostöös Tallinna Haridusameti, Eesti Keele Instituudi ja Tallinna munitsipaalkoolide eesti keele õpetajatega kutsus Tallinna koolinoori osa võtma Tallinna päeva raames toimuvast keeleteemaliste videoklippide võistlusest, mis on pühendatud digikultuuri aastale.

Keeleklipp 2020 žüriisse kuulusid Balti Filmi- ja Meediakooli õppejõud, Eesti Keele Instituudi esindajad, Tallinna Linnavalitsuse meediaspetsialistid ja igas vanuserühmas ka üks õpilane.

Vaata valminud videoid

 

Viimati muudetud 24.01.2023