Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Tallinna päeva etteütlus 2021

Tallinna päeva etteütlus 2021

Vaata järgi: Tallinna päeva etteütlus 2021

2021. aasta etteütlus toimus 14. mail kell 12

Eesti taasiseseisvumise 30. aastapäevale pühendatud e-etteütluse teksti luges armastatud laulja Ivo Linna, kes oli ise ka laulva revolutsiooni sündmuste keskmes kaheksakümnendate lõpus.

Kõiki videoid ja ka etteütlust saab järgi vaadata siin samas tallinn.ee/etteutlus veebilehel, Tallinna linna Facebooki lehel või Youtube'is.

Ettevalmistustunnid 2021 

Enne etteütlust oli võimalik värskendada oma teadmisi eesti keele õpetajate juhendatud ettevalmistustundides: „Suurtähtlühendid“ (koostajad eesti keele õpetajad Igor Kaasik ja Krista Nõmmik), „Kokku- ja lahkukirjutamine“ (koostajad eesti keele õpetajad Piret Järvela ja Irene Artma) ja „Suur ja väike algustäht“ (koostaja eesti keele õpetaja Seoriin Jõgise).

Oma teadmisi kirjavahemärkide, eelkõige komade kasutamisest, sai testida eesti keele õpetajate Kristi Koidu ja Kaia Rosina koostatud vahvate testide abil keskkonnas Kahoot.

 

Tallinna päeva etteütlus sai alguse 2013. aastal. Ürituse eesmärk on pakkuda võimalust panna ühiselt proovile oma teadmised ja õppida midagi uut Tallinna kohta. Etteütlust on kirjutatud Tallinna Ülikoolis, kinos Kosmos ning Vabaduse väljakul. Teksti on lugenud populaarsed kirjanikud Andrus Kivirähk, Jan Kaus jt, samuti vigursuusatamise maailmameister Kelly Sildaru ning muusik Reket.

#tallinnapäev / Instagram / Facebook / Youtube

Kirjuta koos meiega!

 

Viimati muudetud 04.06.2024