Skip to content
Tallinn.ee
Juurdepääsetavus
 °C

EXPO DUBAI 2020

1. oktoober 2021 - 31. märts 2022

Eesti läheb Dubai maailmanäitusele esimest korda ajaloos riigi ja ettevõtete koostöös. Maailmanäitusel osalemist korraldab Sihtasutus EXPO 2020 Dubai Eesti Esindus, mis ühendab kuut ettevõtlusorganisatsiooni:

  • Eesti Infotehnoloogia ja Telekommunikatsiooni Liit
  • Eesti Kaitsetööstuse Liit
  • Smart City Lab
  • Digitaalehituse klaster 
  • Personalised Medicine Association 
  • Eesti Tööandjate Keskliit

 EXPO-l osalevad 37 Eesti ettevõtet ja organisatsiooni, nende seas ka Tallinna linn.

kaupokalda-com-maakri-ari-oitseb-2018-5-DJI_0093-Pano.jpg

Tallinna linn tutvustab EXPO maailmanäitusel Dubais linnas kasutatavaid nutikaid lahendusi

Tallinna linn osaleb esimest korda EXPO 2020 maailmanäitusel Eesti paviljonis, mis pandeemia tõttu edasilükatuna avab oma uksed külastajatele käesoleva aasta oktoobris.

Vastvalminud Eesti paviljoni ekspositsioon keskendub tänavu digitaalsetele lahendustele, nutikatele leiutistele ning keskkonnahoiule. Need on võtmeteemad, mis kohalike edulugude ja ettevõtetega koostöös läbiviidud edukate koostööprojektide kaudu leiavad näitusel tutvustust ka Tallinna kui innovatsioonipealinna esitlusloos.

Tallinna abilinnapea Aivar Riisalu sõnul on maailmanäitusest osavõtt väärt võimalus saavutada kriisist väljumise ajal kõrgendatud rahvusvahelist tähelepanu nii linnale kui ettevõtjatele. „Tallinn pälvis eelmisel aastal maailma intelligentsema kogukonna tiitli, olles tuntud oma ükssarvikute, uuendusmeelsete ettevõtete ning tehnoloogiapõhiste rakenduste kasutamise poolest avalikus sektoris. Tehes koostööd innovatsiooni ökosüsteemi osapooltega ning toetades oma ettevõtteid globaalse edu saavutamisel, võidame kogu regioonina“, sõnas Riisalu.  

Tallinna esitluste osaks on tutvustada erinevaid tuleviku linna projekte, mis on teostatud või läbiviimisel koostöös teadusasutuste ning erasektoriga näiteks liikuvuse, linnakeskkonna arenduse, hariduse ja digitaliseerimise valdkondades, sh isejuhtivate busside testid, päikeseenergiat tootvad teekatendid, nutikad ülekäigurajad, sensorid linnaruumis, e-valitsemise süsteem jt. Tutvustust leiavad nii 3D linnamudeli, juhtimislaua ja avaandmetel põhinevad digitaalsed lahendused, aga ka rohepööret toetavad algatused.

„Tervitame pealinna meie ekspositsioonis. Tallinna kui riigi ühe olulisema majandusmootori liitumine paneb ilusa punkti ligi kaks aastat kestnud partnerite maailmanäitusele kaasamisele, täiendades meie ekspositsioonis seda osa, mis tutvustab digilahenduste rakendusvõimalusi linnakeskkonnas ja -valitsemises,“ ütle EXPO Dubai Eesti Esinduse juht Andres Kask.

Maailmanäitusel osalemise eesmärk on aidata Eesti ettevõtetel ja organisatsioonidel luua kontakte nii Lähis-Ida regioonis kui ka terves maailmas ning kasvatada seeläbi oma toodete ja teenuste müüki. Maailmanäitus on Dubais avatud 2022. aasta märtsi lõpuni.

Eesti EXPO-l osalemist juhib ja korraldab ettevõtjate eestvedamisel loodud Sihtasutus EXPO 2020 Dubai Eesti esindus.

Rohkem infot Eesti paviljoni kohta siit: https://www.expo2020.ee/

Jaanus Vahesalu
Ettevõtluskeskuse juht
Tallinna Strateegiakeskuse ettevõtlusteenistus
Jaanus.Vahesalu@tallinnlv.ee

Toomas Türk
Tulevikulinna büroo juht
Tallinna Strateegiakeskuse digiteenistus
Toomas.Tyrk@tallinnlv.ee

 Sert Tallinn EST.jpg

 

Viimati muudetud 22.01.2021