Liigu sisu juurde
Tallinn.ee
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Otsustusprotsessi vead: kuidas neid ära tunda ja mida teha

-

Otsustusprotsessi vead: kuidas neid ära tunda ja mida teha

Majandusakadeemia bänner

Majandusakadeemia on tasuta seminaride sari ettevõtjatele, mida Tartu Ülikooli Tallinna esindus ja Tallinna ettevõtluskeskus korraldatavad koostöös alates 2012. aastast. 
Sarja eesmärk on tutvustada majandusalaseid teadusuuringuid ning näidata nende toetavat ja abistavat rolli majanduskeskkonna, ettevõtluse ja ettevõtlusoskuste arendamisel.
Seminarid toimuvad teisipäeviti kl 10-11.30 TÜ Tallinna esinduses (Teatri väljak 3 aud 311, Solarise keskuse vastas Rävala pst 10 raamatukogu III korrusel).

12. detsembril kl 10-11.30 TÜ Tallinna esinduses „Otsustusprotsessi vead: kuidas neid ära tunda ja mida teha / Tüüpvead ettevõtte personali- ja investeerimisotsustes“ (Teatri väljak 3 aud 311, Solarise keskuse vastas Rävala pst 10 raamatukogu III korrusel).
Juht võtab iga päev otsuseid vastu: milline uus projekt käivitada, kuidas uuele turule siseneda, kuidas parimad töötajad leida, jne. Need on juhile tuttavad dilemmad. Kuigi otsused mõjutavad otseselt ettevõtte käekäiku, jääb tihti tähelepanuta protsess, kuidas just selle otsuseni jõutakse. Seminaril tulevad vaatluse alla üllatavad viisid, kuidas otsused kujunevad. Aga mil moel vigu vältida? Täpsemalt räägime:  

Kuidas keskkond ja pealtnäha tähtsusetud juhtumid mõjutavad meie valikuid; Mis on kognitiivsed nihked ja kuidas need juhtimisotsustes avalduvad; Praktiliste näidetega personali- ja investeerimisotsuste kujunemisest;  Tehnikatest otsustusprotsessi lihvimiseks ja oma vigade ennetamiseks.

Seminari tulemusena tead otsustusprotsessi olulisi vigu ja tunned olukordi, kus need vead tõenäoliselt juhtuvad. 

Seminari viib läbi Kristjan Pulk, kes on Tartu Ülikooli majandusteaduskonna juhtimise nooremteadur ja doktorant. Ta on osalenud mitmete uuringute läbiviimisel, nt Eesti juhtimisvaldkonna uuring 2021 ja Eesti välisinvestorite uuring 2022. Kristjani teemaks on Eesti inimeste finantskirjaoskust ja finants- jt juhtimisalaste otsuste mõjureid. Majandusteaduskonnas õpetabki Kristjan magistrantidele käitumuslikku majandust.

Seminar on tasuta, kui palume eelnevalt registreeruda.
Registreerimisvorm

Vaata kõiki Tallinna ettevõtluskeskuse koolitusi

Lisainfo:
Krista Kink
Tallinna ettevõtluskeskuse juhtivkonsultant
[email protected] 
Tel. +372 640 4225

Karin Liikane
Tartu Ülikooli Tallinna esindus
[email protected]
Tel. +372 737 6606