Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Tallinn esitles end Latitude59 iduettevõtluse konverentsil rohelise maailmalinnana

Tallinn esitles end Latitude59 iduettevõtluse konverentsil rohelise maailmalinnana

 

Tallinna stend 2023 Latitud59 expol.jpeg

Abilinnapea Joosep Vimma sõnul on pealinn üritusel tutvustamas ettevõtjate võimalusi Tallinnas. Samuti linna lähiaastate fookusteemasid, nagu näiteks rohetehnoloogiate arendamine, mis toetab süsinikujalajälje vähendamist, elurikkuse tagamist ja kestlikest põhimõtetest lähtuvat juhtimist. “Latitude59 toob kokku idu- ja tehnoloogiaettevõtted ning mitmed rahvusvahelised delegatsioonid. See on linnale võimalus tutvustada siinseid testimisvõimalusi ning meie ettevõtluskeskkonda. Suuri muutusi tehnoloogia- ja rohevaldkondades saab avalik sektor ellu kutsuda üksnes koostöös ettevõtjatega,” ütles Vimm.
Konverentsi toimumispaigas Kultuurikatlas on ka messiala, millel Tallinn osaleb oma stendiga. Tallinna linna alal tutvustatakse nii füüsilises formaadis kui ka üle veebi välismaistele ja kohalikele iduettevõtetele suunatud teenuseid, mis seostuvad Test in Tallinn ja Tallinnovation projektidega ning Tallinna tegevusega Euroopa rohelise pealinnana 2023. aastal.
Neljapäeval, 25. mail kell 16-17 toimub Tallinna stendil „Happy Hour“, kohal on Tallinna ja Helsingi esindajad, et tutvustada testimisvõimalusi linnades.
Tallinna ettevõtluskeskus kutsub ka konverentsil osalejaid osa võtma targa linna konkursi Tallinnovation taotlusvoorust, mille raames otsib linn häid ideid kaasrahastamiseks ja tulevikutoodete loomiseks. Tallinn investeerib nutikatesse lahendustesse 100 000 eurot ning konkursi tähtaeg on 31. mail.
Messialal on kohal Tallinna ettevõtluskeskus, digiteenistuse spetsialistid, Keskkonna- ja Kommunaalameti, Transpordiameti, Linnavaraameti, rohelise pealinna ja NEXPO Tallinna tiimi inimesed.
Tallinn on mereäärse pealinnana seadnud endale sihiks olla aastaks 2035 rahvusvaheliselt tuntud kui roheline maailmalinn, kus elatakse tulevikku vaatavalt ja pärandit väärtustavalt. Euroopa rohelise pealinnana 2023. aastal soovib Tallinn olla Eestis üks rohepöörde eestvedajaid, kuna linna majandus ja eluviisid mõjutavad kogu riigi elanikkonna heaolu.
 

Viimati muudetud 01.02.2024