Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Tallinn tutvustab Helsingborgis toimuval H22 City EXPO-l linnaarengut toetavaid nutikaid lahendusi

Tallinn tutvustab Helsingborgis toimuval H22 City EXPO-l linnaarengut toetavaid nutikaid lahendusi

Tallinn osaleb 30. maist kuni 2. juunini koos ettevõtjatega Helsingborgis toimuval linnafestivalil H22 City EXPO, mille innovatsioonialal Urban Brilliance esitlevad kuus Euroopa innovaatilisemat linna oma jätkusuutlikku arengut toetavaid lahendusi.

Festivali raames esmakordselt toimuval innovatsioonialal nimega Urban Brilliance on paviljonidega esindatud Tallinn, Oslo, Suur-Kopenhaagen, Tampere, Linz ja Valencia. Tallinna paviljoni ekspositsioon keskendub linna kestlikku arengut toetavatele digitaalsetele lahendustele, nutikatele tehnoloogilistele rakendustele ning keskkonnahoiule. Need on võtmeteemad, mis kohalike edulugude ja ettevõtetega koostöös läbiviidud edukate koostööprojektide kaudu leiavad näitusel tutvustust Tallinna kui innovatsioonipealinna ja järgmise aasta Euroopa Rohelise Pealinna esitlusloos.

Tallinna linnapea Mihhail Kõlvarti sõnul on paviljoniga festivalist osavõtu eesmärk toetada Eesti ettevõtteid edulugude tutvustamisel ning näidata ühtlasi, et sümbioos looduse ja keskkonnahoiu, teaduse ning uute tehnoloogiatega on kaasaegne majandusmudel. „Jätkusuutliku arengu poole püüeldes keskendub Tallinn järgmise Euroopa rohelise pealinnana võimalustele edendada rohetehnoloogiaid ja rohelist mõtlemist, investeerides ning soodustades selliste tehnoloogiate arendamist, mis aitavad kaasa säästvama ja CO2-neutraalsema linnakeskkonna loomisele,“ ütles Kõlvart.

Tallinna paviljonis on esindatud 10 ettevõtet, kelle uuendusmeelsed lahendused on leidnud rakendust Tallinnas ning kelle ambitsioon on kasvatada oma toodete ja teenuste müüki välisturgudel.

Auve Tech  - autonoomsed viimase miili transpordivahendid
Bikeep  - nutikas rattaparkla
Datel  - ruumipõhised infrastruktuuri deformatsiooni jälgimise süsteemid
Extery - innovaatiline linnamööbel
Myceen  - kompostitav mööbel, mis ühendab seeneniidistiku ja erinevad orgaanilised jääkmaterjalid
Rinaldo - erilahendustega valgustuse tootmine
Ringo Eco - skaleeritav, avatud ja neutraalne korduspakendite platvorm
Starship Technologies  - revolutsioonilised pakirobotid
Tallinna Teaduspark TEHNOPOL  - uute tehnoloogiate arendamisele keskenduv innovatsioonikeskus
Ülemiste City  - Test City kontseptsiooni arendav ärilinnak

H22 City Expo korraldajaks on Rootsi linn Helsingborg, kes 2020. aastal pälvis Euroopa Komisjoni poolt tunnustuse kui üks Euroopa innovaatilisemaid linnu. Saadud auhinnaraha otsustati kasutada festivali H22 City Expo raames toimuva innovatsiooniala (Urban Brilliance) loomiseks, kus jätkusuutlikkuse ning nutikate lahenduste poolest tuntud linnadel on võimalus oma lahendusi ja parimaid praktikaid jagada. Kutsutud linnade hulka pääsesid tänavu Tallinn, Oslo, Kopenhaagen, Tampere, Linz ja Valencia. Enam kui kuu aega vältava festivali osaks on ka rahvusvaheliselt tuntud linnaarengu konverents Urban Future Forum (1.-3. juuni).

Lisainfo:

tallinn.ee/eng/tallinnovation/Tallinn-at-UrbanBrilliance 
h22cityexpo.com/
h22cityexpo.com/programme/urban-brilliance-the-best-innovations-from-top-sustainable-cities

Rootsi kroonprintsess Victoria väisas Helsingborgis toimuval H22 City EXPO-l Tallinna paviljoni

 

Viimati muudetud 12.12.2022