Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Helsingin Sanomat: Eesti robotid vallutavad Soome turgu

Helsingin Sanomat: Eesti robotid vallutavad Soome turgu

Helsingin Sanomat kirjutab Eesti päritolu robotite kasvavast populaarsusest Soomes.

Viimase kahe aasta jooksul on Eesti ettevõtete laienemine Soome olnud märgatav, hoolimata majanduskasvu langusest Eestis. See on pikaajalise töö tulemus, nagu selgitab Pilvi Hämäläinen, Eesti kaubandusesinduse Helsingi piirkonna juht.

Juba täna on Starshipi robotid kasutusel enam kui 14 Soome linnas, nende seas Salos, Karkkilas, Sipoos ja Lohjas. Soomes liiguvad robotid küll Alepa ja Sale brändide nime all, mitte Starshipi nime all. Laienemine, millega plaanitakse jõuda 100 S-Grupi poodi, toimub pärast robotite edukat pilooti Helsingis. Robotid pakuvad kiiret, odavat ja heitmevaba lahendust toidu kohaletoimetamiseks.
Eesti robotite viimased sihtkohad Soomes on Salo, Karkkila, Sipoo ja Lohja. Lisaks sellele on Eesti ettevõte Auvetech saatnud Tamperesse Makkarajärvenkatule isejuhtiva väikebussi, mis alustab liinil 301 Lintuhytini elurajoonist Hervantajärvi trammipeatusesse. Buss mahutab kuus reisijat ja alguses ka turvajuhi, kelle ülesanne on vajadusel abistada. Selle bussi on tootnud Auvetech OÜ Tallinnas koostöös Tallinna Tehnikaülikooliga.
Auvetech koostöös Tallinna Tehnikaülikooli töötas välja isejuhtiva väikebussi, mille varasem mudel Iseauto tegutses samal marsruudil kaheksa kuud ja jääb nüüd varuautoks.
auve-tech-isejuhtiv-buss_0-scaled-e1669712657850.jpg

Eesti robootikafirmade levik Soomes viitab laiemale muutusele Soome ja Eesti vahelises ärisuhetes. Kui varem kolisid ettevõtted Soomest Eestisse, siis nüüd liiguvad ettevõtted Eestist Soome. „See on ettevõtete pikaajalise töö tulemus,“ sõnab Eesti kaubandusesinduse Helsingi piirkonna juht Pilvi Hämäläinen, lisades, et Eesti firmad on vaatamata negatiivsele majanduskasvule suutnud kasvada ja laieneda.

Starshipi peakontor asub San Franciscos, kuid tootmine toimub Tallinnas ning hooldus Espoos.

Starship Technologiesi asutajad, eestlane Ahti Heinla ja taanlane Jaanus Friis, on tuntud ka Skype’i arendamise poolest. Skype’i edu tõi Eestisse rohkelt rahastajaid ja julgustas paljusid proovima midagi uut, mis omakorda kiirendas Eesti kasvuettevõtete arengut.

Allikas: Helsingin Sanomat