Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Kosmosetehnoloogiat arendavaid idufirmasid ootab 50 000-eurone toetus

Kosmosetehnoloogiat arendavaid idufirmasid ootab 50 000-eurone toetus

Euroopa Kosmoseagentuuri Eesti äriinkubaator (ESA BIC) ootab kuni 30. märtsini 50 000 euro suurusele arendustoetusele kandideerima idufirmasid, mille toode või teenus on kosmosega seotud.

Eesti kosmose äriinkubaator kuulub maailma suurimasse inkubatsioonivõrgustikku, millel on 20 keskust üle Euroopa. Lisaks rahalisele toetusele ja võrgustikule pakub Eesti kosmose äriinkubaator ka tehnilist tuge ning ligipääsu suurele hulgale kommertsialiseerimist ootavatele leiutistele. 

Kandideerima on oodatud iduettevõtted, mis kasutavad oma toodetes või teenustes uudseid materjale või tehnoloogiat või positsioneerimis- ja sidelahendusi, näiteks täppispositsioneerimine ja kaugseire. Kosmose idufirmaks sobivad ka ettevõtted, kes kasutavad satelliidiinfot – näiteks paljud mobiilirakendused kasutavad seda navigeerimiseks ja positsioneerimiseks. Eestis on ka arvukalt uudsete materjalidega seotud ettevõtteid, mis saaks ära kasutada ESA materjaliarenduse potentsiaali. Vaata siit, millised idufirmad on äriinkubaatori juba läbinud: https://www.esabic.ee/alumni/  

Euroopa Kosmoseagentuuri Eesti äriinkubaator (ESA BIC Eesti) on esimene omataoline Baltikumis ja selle eesmärk on aidata Eesti iduettevõtetel jõuda rahvusvahelisele turule, pakkudes neile toote või teenuse arendamiseks 50 000 euro suurust stardirahastust koos valdkonnaspetsiifilise mentorlusega. 
50 000 euro suurusest toetusest pool tuleb Euroopa Kosmoseagentuurilt ning teine pool kohalikult omavalitsuselt (Tallinn, Tartu).

ESA BIC Eesti juhtpartner on Tartu Teaduspark, koostöös Teadus- ja ärilinnakuga Tehnopol pakutakse inkubatsiooniteenust nii Tartus kui Tallinnas. 

Kandideerimise tähtaeg on 30. märts ja täpsem informatsioon koos vajalike dokumentidega on leitav https://www.esabic.ee/Küsimuste korral kirjuta [email protected].