Skip to content
Tallinn.ee
Juurdepääsetavus
 °C

Kuidas virtuaaltehase abil 15 % oma tootmisprotsesside efektiivsust tõsta?

Oktoobri lõpus said tuule tiibadesse järgmised AIRE demoprojektid, nende seas tipptasemel spordirõivaid tootev Trimtex Baltic OÜ ning autonoomset veesõidukit ja tehiskaptenit arendav MindChip.
Ettevõtete ja teadlaste koostöös asutakse lahendama ettevõtete ärilisi väljakutseid, kasutades robootika- ja tehisintellekti lahendusi.
•           MindChip OÜ koostöö Tallinna Tehnikaülikooli teadlastega: „Tehisintellektil põhinevad navigeerimise algoritmid autonoomsele robotlaevale“. Projektijuht Karl Janson, TalTech
•           Trimtex Baltic OÜ koostöö IMECC-i ja TalTech teadlastega  „ Tootlikkuse analüüs ja tootmise optimeerimine ettevõttes. Projektijuht Tõnu Lelumees, IMECC.
MindChipi uut projekti võib pidada eelmise demoprojekti edasiarenduseks, kus tehiskaptenil arendatakse uusi olulisi funktsioone, näiteks objektide kaardistamine  ja optimaalsete meretrajektoore leidmine. Eriti olulised on uued võimalused sadamaterritooriumil navigeerimisel, kus ei ole objektidest ümberpõikamiseks palju ruumi.
Trimtex soovib demoprojekti käigus efektiivistada oma tootmisprotsesse ja parandada seeläbi oma konkurentsivõimet. Projekti tulemusena võiks tootmise efektiivsust kasvada kuni 15 %.
Loe lisa AIRE kodulehelt.

AIRE pakutavad tehisintellekti ning robootika teemalised seminarid ja üritused:
  Loe ja kuula: