Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

MELT Innovatsioonifoorum 11. aprillil Kultuurikatlas! Programm on avatud!

MELT Innovatsioonifoorum 11. aprillil Kultuurikatlas! Programm on avatud!

MELT innovatsioonifoorum 2023 – Kas oleme kohal ja kus?

Kogu maailm on viimased paar aastat olnud tohutus muutuste keerises. Meid kõiki räsinud kurnavad kriisid on avaldanud äkilist mõju nii ettevõtete, organisatsioonide ja tervikuna kogu ühiskonna mõttemaailmale. Seni kauged või võimatuna näivad asjad ja tegevused on kujunenud tavapäraseks uueks normaalsuseks. Üheltpoolt võib toimunut pidada järkjärguliseks loogiliseks arenguks, teisalt on selge, et muutusi on üha enam tõuganud tagant tehnoloogia ja tööturu kiire areng.

Muutused nihutavad alati piire: tekivad uued mõtted, väärtused, arusaamad, koostöömudelid.  Uute tehnoloogiate võimuses on muuta ka meie eluviisi, harjumusi ja tavasid. Nii on pidevas tekke- ja arenguprotsessis ka ärimudelid (näiteks nihkumised tootelt teenusele, füüsiliselt virtuaalsele, lineaarselt ringsele). Sõltumata majandusharust on ettevõtjatele üha olulisemaks saamaks küsimus – millist väärtust me loome ja kas tänane ärimudel on selleks sobiv ka tulevikus?

Aga millisena näeme tulevikku täna ja milline on hetk, kus viibime praegu?

Tänavune MELT keskendub hetkeseisule. Saame teada, mida uut ja põnevat on viimaste aastate muutused kaasa toonud ning millised uksed tänu sellele avanenud. 

  • Uurime, kuidas ettevõtjad uute väljakutsete varjus toimetavad, kes töötab säästurežiimil, kes leidis abi digitaliseerimisest, kes õppis ressursse efektiivsemalt kasutama ning seda kõike loomulikult eesmärgiga tagada kestlikkus.
  • Teeme selgeks, kas raha on maailmast kadunud ehk kuidas muutunud oludes keeruliste aegade kiuste siiski investeeringuid kaasata. 
  • Vaatame otsa tõsiasjale, et meie arusaam toidust võib lähiajal kardinaalselt muutuda. Juba praegu on teadlastega koostöös valminud kana- ja kalaliha alternatiivid, rääkimata  siis putukatest valgupulbri kasutamisest loomse valgu asemel. 
  • Pöörame pilgu laia maailma ja vaatame, kus on tegelikult Eesti ettevõtete piirid, milliseid komistuskive võib kohata ning millised on meie trumbid muu maailma ees.
  • Sukeldume põnevasse virtuaalreaalsuse, metaversumi ja mängunduse maailma. Kaardistame võimalused, mida uued meediumid ettevõtjale pakuvad ning saame teada, kuidas tänu digikultuurile laias maailmas silma paista.
  • Vaatleme sooloettevõtlust kui üha laienevat trendi ning uurime, millisest hetkest on sooloettevõtjal võimalik tiimi kasvatada ehk millal saab soolost ansambel.

Lisaks sisukale programmile avatakse Kultuurikatlas spetsiaalne showcase-ala Eesti ettevõtlusmaastiku kõige põnevamate innovatsioonitoodete ja -teenustega.

Päev lõpeb meeleoluka networkinguga, et vabas õhkkonnas kogetud muljeid vahetada ja uusi kontakte sõlmida. 

11. aprillil 2023 Tallinna Kultuurikatlas toimuv MELT innovatsioonifoorum saab teoks tänu Tallinna ettevõtluskeskuse, Tallinna Loomeinkubaatori ning Teadus- ja ärilinnak Tehnopol ühisele pingutusele. 

Tutvu programmiga ja osta pilet juba täna!