Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Olulist alkohoolsete kokteilide müügist

Olulist alkohoolsete kokteilide müügist

Alkoholiseadus (edaspidi ka AS) sätestab üldised alkoholi müügi põhimõtted ja reeglid, millest tegutsev kaupleja on kohustatud kinni pidama.
AS § 2 lõike 3 kohaselt on alkohoolne jook õlu etanoolisisaldusega üle 0,5 mahuprotsendi ja muu joomiseks mõeldud vedelik etanoolisisaldusega üle 1,2 mahuprotsendi (sh alkoholi sisaldavad kokteilid ja kuumad joogid).

Alkoholi sisaldavate kokteile ja kuumi jooke (alkoholisegu) müües pea meeles järgmisi nõuded:

Menüüs tuleb avaldada alkoholi sisaldavate kokteilide ja kuumade jookide juures tarbijale väljastatav kogus ehk kogu joogi maht. Mahu kirjeldamiseks võib kasutada tuntud ühikuid nagu sentiliiter (cl), milliliiter (ml) või liiter (l). Kauplejal ei ole kohustust eraldi välja tuua kokteilis sisalduva alkoholi koguseid, kuid tarbija seisukohast võib antud teave olla informatiivne. Alkohoolsete jookide hinna avaldamise nõue tuleneb alkoholiseaduse §-st 43.

Kasutades platvorme nagu Bolt Food ja Wolt jt on oluline meeles pidada, et alkohoolsete jookide müük läbi platvormide on lubatud kui kauplejal on olemas füüsiline tegevuskoht. AS § 40 lõige 1 punkt 12 kohaselt on alkohoolse joogi jaemüük lubatud e-kaubanduse korras majandustegevuse registri andmetes märgitud ettevõtja kaupluse või toitlustusettevõtte kaudu.

Alkoholisegu (jook, mis koosneb kahest või enamast komponendist, millest vähemalt üks on alkohoolne jook) valmistamine on lubatud tarbija poolt sellekohase tellimuse esitamise korral müügikohas, kus toimub alkohoolse joogi jaemüük kohapeal tarbimiseks. Seega, on e-kaubanduse korras (sh Bolt Food ja Wolt platvorme kasutades) alkohoolsete kokteilide/ alkoholisegude müük AS § 40 lõike 3 rikkumine.  Antud sätte järgi ei ole lubatud ka avaliku ürituse jaoks alkoholisegu (kokteile) eelnevalt valmis segada ja valmiskujul müüa.

Samuti tuleb meeles pidada, et reklaamiseaduse § 28 lg 7 punkti 13 järgi kehtib kõikidele alkohoolsetele jookidele välireklaami keeld, ka alkohoolsetele kokteilidele ning alkoholi sisaldavatele glögi- ja kohvijookidele.

Kui Sul tekkis kokteilide osas küsimusi, siis pane need teele [email protected] või helista Tallinna tarbijakaitse infopunkti tel 640 4232. Rohkem huvitavat teavet erinevatel aktuaalsetel teemadel leiad Tallinna tarbijakaitse portaalist.