Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Soovid avada kauplust - millest alustada?

Soovid avada kauplust - millest alustada?

Kui otsus, MIDA müüma hakata on tehtud, tuleb otsustada KUS seda teha. Kauplusele ruume valides arvesta, et ruume võib kasutada ainult vastavalt nende kasutamise otstarbele, mille kohta leiad kaupluse aadressi järgi infot ehitisregistri ehitise kasutamise otstarvete loetelu lisast.

Kui oled kaupluse jaoks sobivad ruumid välja valinud, on aeg tutvuda Sinu kauplemisvaldkonnas kehtivate nõuetega. Ära ehmata, see ei ole nii keeruline, kui arvata võiks.
 
Tarbijale kauba või teenuse pakkumiseks ja müümiseks tutvu tarbijakaitseseadusega. Sealt leiad nõuded hinna avaldamise, kasutusjuhendi ja kauba märgistuse kohta ning palju muud olulist. Teenuseosutaja kohustused on kirjas majandustegevuse seadustiku üldosa seaduses.

Alkohoolsete jookide müügi õiguse saamiseks pead esitama majandustegevuse registrile (MTR) majandustegevusteate jaekaubanduse tegevusalal. Sama nõue kehtib ka tubakatoodete ja tubakatootega seonduvate toodetega kauplemisele, mida reguleerib tubakaseadus. Alkoholi võib müüa ainult kooskõlas alkoholiseadusega. Lisaks Tallinna linnas kehtivad alkoholi müümisele alkohoolse joogi jaemüügi kitsendused.
 
Kui hakkad kauplema toiduga, tutvu ka toiduseadusega, millest tulenevalt pead toidu müümisega alustamisest teavitama Põllumajandus- ja Toiduametit. Kõigi küsimustega saad samuti pöörduda nende poole tel 605 1710 või e-posti aadressil [email protected].
 
Kõik vajalikud seadused leiad veebilehelt www.riigiteataja.ee.

ETTEVÕTJA!
  • Enne kaupluse ruumide üürilepingu sõlmimist, kontrolli ruumi kasutamise otstarbe sobivust
  • Kauplemisel täida tarbijakaitseseaduse nõudeid
  • Järgi teenuseosutaja kohustusi
  • Alkohoolsete jookide müügi õiguse saamiseks esita MTR-ile majandustegevusteade jaekaubanduse tegevusalal ja täida alkoholiseaduse nõudeid
  • Tubakatoodete ja tubakatootega seonduvate toodete müügi õiguse saamiseks esita MTR-ile majandustegevusteade jaekaubanduse tegevusalal ja täida tubakaseaduse nõudeid
  • Toiduga kauplemisel täida toiduseaduse nõudeid
Rohkem infot Tallinna tarbijakaitse portaalist.

Küsimuste tekkimisel helista meile tel 640 4232, kirjuta [email protected] või tule Tallinna tarbijakaitse infopunkti Vabaduse väljak 7 I korrusel.