Skip to content
Tallinn.ee
Juurdepääsetavus
 °C

STARTERtallinn Autumn 2023 võitjad selgunud!

Neljapäeval 16. novembril hinnati rohetehnoloogia messi NEXPO Highlight laval viimast korda äriideede arendamise programmi STARTERtallinn meeskondi. 
Septembri keskel alustanud programmis said 45 meeskonna liikmed kahe kuu jooksul teadmisi ettevõtluse alal ning arendasid oma äriideed ja meeskonda. Eelvoorudest välja valitud 9 finalisti tutvustasid finaalis žürii ees oma äriideid ja meeskondi. STARTERtallinn programmi koostööpartneritest, toetajatest ja startup ökosüsteemi esindajatest koosnev auväärt žürii selgitas välja võitjad.

STARTERtallinn Grand Prix auhinna andis Tallinna Ettevõtluskeskuse esindaja Krista Kink üle TalTechi tudengitest koosnevale meeskonnale TraynMe koosseisus Argo Käsper, Toomas Tahves, Mal Kubati ja Carlo Porcelli, mentoriks ja juhendajaks Kristjan Kolbre.
TraynMe pakub (esialgu vaid) 3D artistidele nende töö jaoks olulist parendust - lihtsustada ja kiirendada videote või piltide renderdamist. Nende platformi abiga saab aeglased ja kulukad renderdamise tööd ära teha kasutades pilveservereid, eesotsas GPU-d ehk videokaardid.

Startertallinn 2023 _grandprix
Ühe kahest inspiratsiooniauhinnast võitis meeskond RSWL, kus põhiliselt tegutsevad TalTechi tudeng Anna Prokofjeva ja Dmitri Kostandi, mentoriks ja juhendajaks Martin Bristol.
RSWL on lihtne tööriist neile, kellel ei ole programmeerimisoskusi, kuid kes tahaksid oma tarkvara luua. Inimene saab süsteemis planeerida oma tarkvaralahendust ja selle baasil genereeritakse automaatselt töötav programm.

Teine inspiratsiooniauhind läks meeskonnale SportiveBuddy: Elnur Valikhanli ja Ali Atakan Basaran (mõlemad Taltechi tudengid), juhendajaks Airi Noppel.
SportiveBuddy ühendab spordientusiaste pakkudes erinevaid teenuseid.

Lisaks kolmele peaauhinnale andsid STARTERtallinn programmi koostööpartnerid ja toetajad välja rida eriauhindu. Lisainformatsiooni ja fotod leiab STARTERtallinn Autumn 2023 Demo Day Facebook Event lehelt.

 
STARTER on ettevõtlusõppe programmi (ettevõtlusõpe.ee) 2016. aastal alustanud alaprogramm. Kolmekuuline ideede arendusprogramm STARTER toimub kaks korda aastas, sisaldab avaüritust, mitmeid koolitusi ja töötubasid, võrgustike loomise/mentorluse üritust, juhendamisüritusi ja demopäeva. Programm koondab 8 Eesti ülikooli teadmisi ja ressursse ning sisaldab 50+ mentorit ja tipptasemel ärinõustamist tipptasemel tööstusekspertidelt. Programmi rahastas Euroopa Liidu Sotsiaalfond ja 2023.a sügisega rahastamisperiood lõpeb.