Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Tallinn on Euroopa suurima iduettevõtluse tõmbekeskuste pingereas endiselt esikümnes

Tallinn on Euroopa suurima iduettevõtluse tõmbekeskuste pingereas endiselt esikümnes

Euroopa startup-keskusi võrdleva Startup Heatmap Europe iga-aastasest raportist leiab Tallinna tänavu kõrgelt kaheksandalt kohalt.

Võrreldes 2022. aastaga on positsioon langenud kahe koha võrra.
https://startupheatmap.eu/ uuringu tulemused põhinevad erinevate riikide enam kui 1300 iduettevõtte asutajate hinnanguil. Lisaks võetakse raporti koostamisel arvesse investeeringuid, töökohtade loomist, kogukonna üritusi ning kohaliku ökosüsteemi rahvusvahelist seotust.
Viimasel viiel aastal on püsinud esikolmikus London, Berliin ja Barcelona. 2023. aastal saavutas London taas liidrikoha Berliini ees. Neile järgnevad Barcelona, Amsterdami, Pariis, Lissabon, München ning seejärel Tallinn.

Tallinna puhul hindasid uuringus osalenud iduettevõtete asutajad väga kõrgelt äri alustamise ja -ajamise lihtsust, selle näitaja järgi on Tallinn kõrgel teisel kohal. Tallinna iduettevõtetele on viimased kolm aastad olnud edukad, keskmist investeeringute mahtu on kasvatatud 726% ning selle näitaja järgi hoiab Tallinn 7 kohta. Rekordilised investeeringud tähendavad aga ettevõtete kasvu, uusi töökohti ja suuremaid makse riigile ning on ühtlasi ka piirkonna kvaliteedimärgiks.

Kogu uuring on alla laetav siin.