Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Tallinn katsetab tehisintellekti liiklusohutuse ja tõhususe suurendamiseks

Tallinn katsetab tehisintellekti liiklusohutuse ja tõhususe suurendamiseks

Osana "Test in Tallinn" nutika linna projektist teeb linn koostööd Hayden AI-ga, et katsetada automatiseeritud bussiraja ja bussipeatuse järelevalve platvormi.

Hayden AI paigaldab tehisintellekti toel töötavad kaamerasüsteemid kahe Tallinna ühistranspordibussi esiklaaside taha.

Tehisintellekti ja ruumianalüütika ettevõte Hayden AI teeb koostööd Tallinna linnaga, et katsetada oma automatiseeritud bussiraja ja bussipeatuse järelevalve platvormi.

See testprojekt on osa Eesti pealinna projekti "Test in Tallinn" algatusest, mille eesmärk on arendada ja rakendada nutika linna lahendusi ülemaailmsetele turgudele.

Tehisintellekti toega kaamerad

Hayden AI paigaldab kahe ühistranspordibussi esiklaasi taha tehisintellekti toega kaamerasüsteemid, et tuvastada, kui palju parkimisreeglite rikkumisi toimub bussiradadel ja -peatustes. Testprojektis hinnatakse ka nende sõidukite mõju ühistransporditeenusele.

Hayden AI tehnoloogia eesmärk on suurendada ohutust ja tõhusust, lahendades probleeme, mida põhjustavad parkimisreeglite rikkumised spetsiaalsetes transporditsoonides ja rattaradadel. Blokeeritud bussirajad ja bussipeatused põhjustavad ühistranspordi viivitusi ja tekitavad ohtlikke olukordi bussijuhtidele, kes peavad pidevalt rada vahetama, et neid sõidukeid vältida.

"See testprojekt mängib olulist rolli linna pakutavate teenuste üldise kvaliteedi ja jätkusuutlikkuse parandamisel," ütles Tallinna ettevõtlusdirektor Kalle Killar, kes loodab, et ettevõtted, kes kasutavad Tallinna oma toodete testimiseks, ei saavuta mitte ainult ülemaailmset edu, vaid seavad ka uueks standardiks uuenduslike ja jätkusuutlike linnakeskkondade loomise.


Allikas: smartcitiesworld.net