Tallinn linn testis tarka tänavavalgustust
Tallinn linn viis läbi targa tänavavalgustuse juhtimissüsteemi pilootprojekti, et testida ja demonstreerida linnalisi väljakutseid lahendavate tehnoloogiate toimivust.
Projekti eesmärk oli targa tänavavalgustuse testimise kaudu veenduda nõutud funktsionaalsuste toimimises. Projekti raames testiti erinevaid tehnoloogilisi lahendusi, et valida välja sobivaimad tootjad, kes kutsutakse osalema Tallinna linna tänavavalgustuse terviklikule üleviimisele valgustipõhisele juhtimissüsteemile.Pilootprojekt hõlmas tänavaid: Vana-Rannamõisa tee, Vabaõhumuuseumi tee, Veerenni tee, Vana Kuuli tee ja Randvere tee, mis on olulised linna sõlmpunktid ja populaarsed piirkonnad. Pilootprojekti käigus teostati põhjalik süsteemi monitooring ja erinevate tehniliste aspektide hindamine. Kontrolliti süsteemi töökindlust, mõõtes valgustite sisse- ja väljalülituste täpsust ning analüüsides häirekindlust. Lisaks viidi läbi uuringuid süsteemide riistvara ja tarkvara omaduste kohta, et tuvastada võimalikke optimeerimisvõimalusi.
Projektis osalesid nii rahvusvahelised kui kohalikud ettevõtted:
MAUGLO (Läti)
Lug Light Factory (Poola)
C2 SmartLight (Soome)
Nexiode (Prantsusmaa)
Lumoflex (Eesti)
Capelon (Rootsi)
Gridens Software (Eesti)
Pilootprojekti tulemusena hinnati erinevate süsteemide töökindlust ja kasutusmugavust. Parimateks osutusid Capelon (85 punkti), C2 SmartLight (83 punkti) ja Lug Light Factory (80 punkti).
Projekti linnapoolne partner oli Keskkonna-ja Kommunaalamet. Pilootprojekti näol oli tegemist linnalise väljakutse testprojektiga, kus linn testis lahendust koos ettevõtetega, vastukaaluks senistele testimisprojektidele, kus ettevõte testib lahendust koos linnaga.
Targa tänavavalgustuse juhtimissüsteemi pilootprojekti tulemused näitavad selgelt, et Tallinna linn suudab tulevikus pakkuda oma elanikele kaasaegset ja efektiivset tänavavalgustust, mis parandab linna elukvaliteeti ja säästab energiat. Järgmisena on plaanis jätkuprojektide elluviimine ning põhjalikumad turvameetmete uuringud, et tagada süsteemide turvalisus ja töökindlus ka pikemas perspektiivis.