Liigu sisu juurde
Tallinn.ee
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Tallinn valiti taaskord Euroopa tulevikulinnade esikümnesse

Tallinn valiti taaskord Euroopa tulevikulinnade esikümnesse

Financial Timesi poolt väljaantava ajakirja fDi Magazine edetabelis "Tuleviku Euroopa linnad ja regioonid 2023" on Tallinn Euroopa keskmise suurusega linnade seas üldarvestuses seitsmes.

Alamkategooriates hinnati eriti kõrgelt meie inimkapitali nii tööhõives osalemise määra kui haridustaseme ning teadmiste, oskuste osas, aga ka ettevõtlus- ja investeerimiskeskkonna ärisõbralikkust, kus saavutasime pingereas vastavalt teise ja neljanda koha.

fDi edetabeleid koostatakse iga kahe aasta tagant. Keskmise suurusega linnade hulka arvestatakse 200-750 tuhande elanikuga linnapiirkonnad. Tallinn on leidnud äramärkimist erinevates kategooriates TOP10 linna hulgas alates 2012. aastast. Võrreldes eelneva aasta pingereaga on Tallinn säilitanud oma koha.
Linna või regiooni atraktiivsust välisinvesteeringute sihtkohana hinnatakse majanduspotentsiaali, inimkapitali, kuluefektiivsuse, taristu ja ärisõbralikkuse kategooriates, mille aluseks on ligi 90 erinevat statistilist näitajat. Konkurentsivõime edetabeli koostamisel hinnati 356 linna, kes grupeeriti vastavalt elanikkonna suurusele viide kategooriasse.

Vladimir Svet ja Jaanus Vahesalu fdi tunnustusi vastu võtmas MIPIM 2023_n.jpg
Tunnustusi jagatakse märtsis Cannes`is toimuva rahvusvahelise kinnisvara ja -investeeringute messi MIPIM raames, kuhu Tallinn viib ühisstendiga juba üheteistkümnendat korda Eesti ettevõtted nii kinnisvaraarenduse, fondide ja varahalduse, arhitektuuri kui kinnisvaratehnoloogiate valdkondadest.
MIPIM 2023 ühisstendil osalevad: 
AS Tallinna Sadam, Northern Horizon Capital, Advokaadibüroo Cobalt OÜ, Hundipea OÜ, Lumi Capital OÜ, Invego OÜ, Fyma OÜ, Valnes OÜ ja Spacedrip OÜLisainfo: https://www.fdiintelligence.com