Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Targa linna lahendusi ootab innovatsioonikonkursil kuni 100 000-eurone toetus

Targa linna lahendusi ootab innovatsioonikonkursil kuni 100 000-eurone toetus

Tallinna linna ning teadus- ja ärilinnaku Tehnopol koostöös korraldatava innovatsioonikonkursi eesmärgiks on leida targa linna lahendusi, mis muudavad linna teenuseid ja keskkonda mugavamaks nii ettevõtete, elanike kui külaliste jaoks. Konkursi viienda toimumisaasta tulemusel on ettevõtete nutikatesse lahendustesse investeeritud kokku 400 000 eurot.

Innovatsioonikonkursiga võtab Tallinn kasutusele nüüdisaegsed targa linna lahendused, mis muudavad linna kaasaegsemaks, inimsõbralikumaks, säästlikumaks ja kaasavamaks. Ettevõtmine elavdab linna ja tehnoloogiaettevõtete koostööd, luues võimalusi uudsete riistvarapõhiste toodete ja teenuste testimiseks, kasutamiseks ning arendamiseks.

Tallinnovationi targa linna lahendusi otsiv innovatsioonikonkurss toetab linna loodud Test in Tallinn kontseptsiooni, täiendades võimalust Tallinnas testida konkreetse ajaperioodi vältel ja rahastuse toel. 

Tallinna linna ettevõtlusdirektori Kalle Killari sõnul on konkursile oodatud nutikad lahendused, mis pakuvad säästlikke ning kestlikke alternatiive olemasolevatele lahendustele. „Tallinna arengustrateegias 2035 sõnastatud eesmärk muutuda tõeliselt roheliseks maailmalinnaks peitub inimkeskse ja puhta linnakeskkonna tagamisel ning väikese ökoloogilise jalajäljega tehnoloogiate arendamisel ja rakendamisel,“ sõnas Killar ja lisas, et eriti odoatud on ringsed lahendused ressursside väärindamiseks. 

Tallinnovationi innovatsioonikonkurss toimub teadus- ja ärilinnaku Tehnopol ning Tallinna linna koostöös juba viiendat korda. Tehnopol on ettevõtetele testlinnaku võimalust pakkunud kümmekond aastat. Võimalus loodi selleks, et alustavad ja kasvavad ettevõtted saaksid „päris kliendi“ kogemuse võimalikult kiiresti ning katsetada enda loodavaid tehnoloogilisi lahendusi juba väga varajases faasis. Eesti kontekstis pole sugugi palju selliseid kohti, kus ettevõte saab oma asukoha lähistel testida enda arendatud toodet või teenust.

Tehnopoli äriarendusjuht Martin Goroško ütles, et Tallinnovation on kujunenud juba tuntud võimaluseks, kuidas ettevõtted linnaga kiiresti koostööd alustada saavad. „Kümned pilootprojektid, mille käivitanud oleme, on tõestanud, et tarka linnaruumi saab edukalt läbi katsetuste arendada. Ootame ka selles voorus huvitavaid lahendusi, mis on linnaruumile mõeldes arendatud või täidavad täna hoopis teist eesmärki, aga sobiks suurepäraselt ka linnaruumi. Peamine on see, et lahendused oleks uudsed ja innovaatilised ning teeks Tallinnast veelgi nutikama, säästlikuma ja mugavama linnaruumi,” sõnas Goroško. 

Innovatsioonikonkursile on oodatud Tallinnasse registreeritud ettevõtted. Varasemalt on konkursilt rahastuse saanud näiteks GScan, TrackDeep, BiKeep, iBiot/Cleanhand, KrattWorks, R8 Technologies, Solintel, Teede Tehnokeskus, WiseParker (LainePoiss), Fusebox, Aiotex, 10Lines, MyPak Solutions, Koduandur, FudLoop, Thinnect, FOB Solutions ja MyGames. Ettevõtete vahel läheb sel aastal jagamisele kuni 100 000 eurot, eelneva nelja aasta vältel on ettevõtetele toetuseks jagatud 300 000 eurot. 

Kandideerimine on avatud kuni 27. maini 2024. 

Varakult idee esitamise eeliseks on võimalus tagasiside põhjal oma taotlust täiendada ja lisainfot saada. Konkursi kohta saab põhjalikumalt lugeda ja taotlusi esitada veebilehel: https://innovatsioonifond.tehnopol.ee/.