Liigu sisu juurde
Tallinn.ee
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Euroopa päeva tähistamine

Euroopa päeva tähistamine

...toimus seoses kevad-ja emadepäeva pidude läbiviimisega 9. mai asemel   18.05.2009  kell 16.30 – 18.00.

Euroopa lippu meenutav kuulutus kutsus vanemaid projektis osalevate riikide lippude ja Euroopa kaardiga kaunistatud lasteia saali peole. Juhataja Tiiu Parbus pidas Euroopa Päeva ja Comeniuse projekti tutvustava sissejuhatava kõne. 
Projektis osalevate rühmade lapsed vanuses 3-7a ja nende õpetajad tutvustasid lastevanematele ja teiste rühmade lastele eelnevalt kokkulepitud partnermaad läbi iga maa lipu ja rahvuslille ning valikuliselt kas muinasjutu, laulu, luuletuse või mängu.kaudu.  

Õnnetriinude rühma 3-4a lapsed ja õpetaja Mare Robal, tutvustasid oma kodumaad Eestit sini.must-valge lipu, rukkilille, eesti krooni ja õpetliku rahvajutu "Kass, hiir ja kõrvits" lavastamise kaudu.

Trikitriinude rühma 6-7a lapsed ja õpetajad Kertu Mellikov ning Astrit Herzen mängisid ja tutvustasid kõigile Hispaanias populaarset  mängu."Rätik" ja lavastasid Hollandi keskkonnateemalise muinasjutu "Konn ja võõras."

Pilvetriinude rühma 6-7a lapsed koos õpetajate Kaia Berese ja Kaja Eskeliga tutvustasid Saksamaa lippu ja rahvuslille, milleks on samuti rukkilill, esitasid Saksa muinasjutu järgi  tehtud lavastuse "Breemeni linna moosekandid", laulsid-mängisid koosolijatega Saksa laulumängu "Kes elab metsa sees? ja saksa keeles laulu "Kui sul tuju hea".

Marjatriinude rühma 4-5a lapsed oma õpetaja Tiina Koppeliga tutvustasid kõigile Inglismaa lippu, vappi, asukohta kaardil, rahaühikut, riigikeelt ja rahvuslille valget roosi, esitasid laulu "Millest küll tehtud on..." ja inglise rahvaluuletused "Tütred tünnis ja  "Kord elas üks kõver mees"ning mängisid lõbusat rahvusmängu "Heeringas, heeringas 1, 2, 3". 

Pildid Euroopa päeva tähistamisest

Lehekülge haldab:

Tiiu Parbus, direktor
tel 6566424; 5115321, e-post:[email protected]

Viimati muudetud 26.02.2024