Liigu sisu juurde
Tallinn.ee
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Haabersti Linnaosa Valitsus avalikustab ajavahemikus 15.-24.02 Õismäe tee 22a mänguväljaku eskiisi

Haabersti Linnaosa Valitsus avalikustab ajavahemikus 15.-24.02 Õismäe tee 22a mänguväljaku eskiisi

Haabersti Linnaosa Valitsus avalikustab ajavahemikus 15.-24.02 Õismäe tee 22a mänguväljaku eskiisi. 

Lahenduse kirjeldus:
Uus mänguväljak on mõeldud 3+ vanuserühmale kuna üle tee Õismäe tee 150b kinnistul on väikelastele mänguväljak juba olemas.

ÕISMÄE TEE 22A MÄNGUVÄLJAK. ESKIIS 3.
Mänguväljaku eelmine lahendus oli amortiseerunud ning ala oli lage ning kõle. Uue lahendusega pakutakse alale klassikalisest mänguväljakust erinev mänguline haljasala, mis mõjub kõrgete majade läheduses ning koolide ja lasteaedade kõrval rahuliku oaasina. Mitmerindelise haljastuse vahele on kavandatud erineva iseloomuga mängutaskud, kuhu on valitud nii modernseid mänguelemente kui ka lihtsamaid fantaasiamängu soodustavaid elemente. Keskseks ronimiselemendiks on kavandatud Giant Dome, mis on tavapärastest ronimispüramiididest mitmekesisem. Interaktiivne mäng MEMO on üks vähestest, mis Eestisse on projekteeritud ning on väga kaasahaarav mäng erinevatele vanuserühmadele. Alale on kavandatud nii jalgrataste hoolduspunkt kui veevõtukoht, samuti wc, mis muudavad ala kasutamise mugavaks. Haljastuslahendust iseloomustab lopsakus ning looduslähedused valikud, mis ei nõua liigset hooldust. Hubasema tunde tekitamiseks on alale kavandatud ka söödavate viljadega puid ning põõsaid. Muru asemel on lopsakad niidutaimestikuga alad või püsikute lausistutused.

ELEMENDID:
  • TASAKAALURADA
  • LIIVAMÄNGUD
  • PANE END PROOVILE
Sellesse tsooni on koondatud aktiivsed tegevused. Klassikalise võrkpüramiidi asemel on pakutud põnev alternatiivne lahendus, mis võimaldab ennast proovile panna erinevas vanuses ronimishuvilistel. Lisaks on siin tsoonis ka maasse süvendatud batuudidid.
  1. LÕÕGASTU Leia omale raamatuvahetuskapist miskit lugemiseks ning lõõgastu võrkkiiges. Piknikulaua taha on mugav korraks maha potsatada, kui lapsed peavad möllamisest väikese pausi tegema. Lõõgastumise tsooni pääseb nö "rohelisest koridorist"
  2. LINNAAIANDUS Lõõgastumise tsoonis on võimalus tegeleda ka linnaaiandusega. Siin võivad kohtuda rohenäpud ning ka lastele on see näpud mullas kogemus rikastav.
  3. INTERAKTIIVNE MÄNG JA KIIKUMINE Interaktiivne mäng MEMO kutsub nii suuri kui väikeseid erinevaid mänge mängima. Tallinnas veel sellist mängu kusagil mängida ei saa ning kõik, kes on järjekorda ootavad, võivad kiikudes aega parajaks teha.
ESKIIS 

Lisainfo: Marianna Otsa, telefon 6404811 või e-posti aadress [email protected] 

Viimati muudetud 14.02.2023