Skip to content
Tallinn.ee
Juurdepääsetavus
 °C

Haaberstis tutvustatakse lastevanematele vanemaks olemise õiguslikku poolt

Haabersti Linnaosa Valitsuse ja Advokaadibüroo Lindeberg koostöös toimub neljapäeval, 23. märtsil kell 18.00 Haabersti Vaba Aja Keskuse III korruse saalis (Ehitajate tee 109a/2) lastevanematele mõeldud tasuta koolitus „Vanemaks olemise õiguslik pool“. Koolitusel antakse ülevaade peamistest elatise, lapse hooldusõiguse ning suhtluskorraga seotud küsimustest ja probleemidest.

Haabersti linnaosavanem Oleg Siljanov sõnas, et iga laps väärib rõõmsat ja õnnelikku lapsepõlve ning seda, et lahku läinud lapsevanemad ei laoks lapse õlule lisakoormat. „Koolituse eesmärk on anda kuulajale ülevaade elatise, suhtluskorra ja hooldusõiguse sisust ning anda juhiseid, kuidas vältida lapsega seotud kohtumenetlusi või kuidas käituda, kui probleemid on juba tekkinud,“ ütles linnaosavanem ning lisas, et osalejad saavad soovi korral vastused ka oma personaalsetele küsimustele.

Koolitajaks on perekonnaõigusele spetsialiseerunud advokaat Kardo Karon, kes on viimasel kahel aastal osalenud rohkem kui sajas kohtumenetluses, kus on esindanud lapsi, ema või isa. Advokaat Karoni üheks spetsialiteediks on laste esindamine kohtumenetluses ja seega omab ta rohkelt kogemusi, kuidas vanemad võiksid lapse suhtes oma vanemlikke õigusi teostada selliselt, et laps ei kannataks.

Koolitus on tasuta ja kõik huvilised oodatud. Eelnev registreerimine ei ole vajalik.