Skip to content
Tallinn.ee
Juurdepääsetavus
 °C

Häirenuputeenus kingib eakale turvatunde ja tema lähedastele hingerahu

Haabersti linnaosa elanike arv on iga aastaga kasvanud ja suurenenud on ka üksi elavate eakate ning puudega inimeste arv. Selleks, et üksi elav eakas või puudega inimene saaks kauem oma kodus elada on võimalik linnaosa valitsusest taotleda sotsiaalvalveteenust ehk häirenuputeenust.

Teenuse eesmärgiks on toetada inimest, kellel terviseseisundist tulenevalt on oht kukkumisele või terviserikkele. Inimene kelle käsutuses on häirenupp saab abi situatsioonides, kus ta ei ole võimeline iseseisvalt abi kutsuma ja ust avama.

Häirenuputeenus aitab tõsta kodus elavate eakate ja puuetega inimeste turvatunnet, samuti tagada võimalikult kiire abi kohale jõudmise. Häirenuputeenus on kliendile tasuta. Seadmete paigalduse ja hoolduse eest tasub Tallinna linn. Teenuse osutamise eelduseks on lauatelefoni või mobiiltelefoni olemasolu ning teenuse osutajale juurdepääsu tagamine kliendi eluruumile. Kõige olulisem on, et see annab inimesele ööpäevaringse turvatunde, et abi on vajadusel koheselt teel.

Haabersti linnaosa elanikel, kes tunnevad, et see teenus on neile või nende lähedastele vajalik, palume pöörduda linnaosa valitsuse sotsiaalhoolekande osakonna poole telefonidel 6404869, 6404830 või e-posti aadressidel ruta.rosenfeld@tallinnlv.eeingrit.saar@tallinnlv.ee

Loe häirenuputeenusest täpsemalt https://www.tallinn.ee/et/hairenupp