Liigu sisu juurde
Tallinn.ee
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Harku järve ääres avatakse kogukonnasaunad

Harku järve ääres avatakse kogukonnasaunad

Reedel, 25 augustil kell 17 avatakse Harku järve väliujulas kogukonnasaunad. Kokku avatakse kolm sauna.

„Kogukonnasaunade idee valiti elanike poolt eelmisel aastal välja kaasava eelarve projekti raames,“ ütles Haabersti linnaosavanem Oleg Siljanov. „Kogukonnasaunade rajamise eesmärk on edendada kogukonna tunnet ja propageerida tervislikke eluviise. Loodame, et kõik huvilised leiavad endale kogukonnasaunade näol ühe uue ja hea koha, kus saunamõnusid nautida.“  

Kokku avatakse Harku järve väliujulas kolm sauna. Rannahooajal ehk alates 1.juunist kuni 30.septembrini on saunad tasuta avatud kõikidele huvilistele. Alates 1.oktoobrist kuni 31.maini kasutavad saunu ja välibasseini taliujujad ning neid on ka võimalik kõikidel saunahuvilistel broneerida.  

Kogukonnasaunad on mitmel pool hästi vastu võetud. Näiteks Soomes, Helsingis tegutseb Sompasauna, mis on kujunenud ka kohalikuks turismimagnetiks.  

Kuna tegu on kogukonnasaunaga, siis on enamus saunade kasutamise ja heakorraga seotud funktsioonid inimeste enda täita. Seda alates kütmisest kuni koristamiseni. Kuna tegu on kütmisega, siis tuleb kindlasti suurt tähelepanu pöörata tuleohutusele. Samuti on saunades näiteks keelatud suitsetamine ja alkoholi tarbimine. Saunade kasutamine on omavastutusel ning täpsem kasutuseeskiri on olemas saunades kohapeal.

Reedel toimuval saunade avamisüritusel kannab meelelahutuse eest hoolt muusik Jaan Kirss. Kõikidele spordihuvilistele korraldab Iceswim Festivali meeskond basseinijooksu.

Möödunud aastal pakuti elanikele välja 12 ideed, mida Haaberstis võiks teha. Hääletusel osutus võitjaks idee rajada Harku järve äärde kogukonnasaunad ja taliujumiseks mõeldud koht. Kogukonnasaunade ja taliujumiseks mõeldud koha rajamise idee pakkusid hääletamisele välja kolm inimest: Liisa Reitel, Kaie Arras ja Rain Arras. Antud projekti finantseeriti kaasava eelarve kaudu.