Skip to content
Tallinn.ee
Juurdepääsetavus
 °C

Mais pakub Tallinn tasuta õigusnõu Kesklinnas ja Haaberstis

Tallinn on alates märtsist pakkunud elanikele tasuta õigusnõu, nõustamispäevad toimuvad graafiku järgi igas linnaosas. Järgmised nõustamispäevad on 11. mail kella 9-18 Kesklinna sotsiaalkeskuses ja 25. mail kella 9-18 Haabersti vaba aja keskuses.

Tallinna linnasekretäri Priit Lello sõnul on linn pakkunud elanikele sellisel viisil tasuta juriidilist abi ja nõu juba aastaid ning see on ennast igati õigustanud. „Kellegi õigused ega huvid ei tohi jääda kaitseta ainuüksi majanduslikel põhjustel, kuna juristi või advokaati pole igal inimesel võimalik alati palgata,“ märkis Lello. „Linnaosades toimuvatele nõustamispäevadele on oodatud kõik Tallinna elanikud, kes vajavad mõnes juriidilises küsimuses esmast õigusalast konsultatsiooni,“ lisas linnasekretär.
 
Õigusnõustamise päeva raames on võimalik tasuta õigusabi saada võlaõiguse, perekonnaõiguse, asjaõiguse, pärimisõiguse, tööõiguse, täitemenetlusõiguse, pankrotiõiguse ja korteriühistuõiguse õigusvaldkonda jäävate küsimuste osas. Samuti saab infopäeval teavet riigi toel osutatava soodustingimustel õigusabi ning edasiste nõustamisvõimaluste kohta.

Nõustamisteenuse sujuvaks korraldamiseks ja osutamiseks võib end eelnevalt registreerida telefonil 688 0400, kuid eelregistreerimine ei ole kohustuslik ja kliente teenindatakse ka elavas järjekorras. Õigusnõu antakse eesti, vene ja inglise keeles.

Kesklinna sotsiaalkeskus asub aadressil Liivalaia 32 ja Haabersti vaba aja keskus Ehitajate tee 109a/2.

Tasuta õigusabiteenust pakub linna lepingupartner HUGO.legal.