Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Tuleval nädalal Tallinlased saavad taas suurjäätmeid tasuta ära anda

Tuleval nädalal Tallinlased saavad taas suurjäätmeid tasuta ära anda

Tuleval nädalal, 22.–28. augustil saavad Tallinna elanikud taas suurjäätmeid jäätmejaamadesse tasuta ära anda.

Kuigi suurjäätmete kogumine on hõlmatud korraldatud jäätmeveoga ja nende äraveo saab tellida ka oma jäätmevedajalt, saavad rahvastikuregistri järgsed Tallinna elanikud nädala jooksul suurjäätmeid tasuta ära anda kõikidesse linnas asuvatesse jäätmejaamadesse. 
„Alustasime suurjäätmete kogumise kampaaniatega selle aasta kevadel ning tulemused näitavad, et linlased kasutavad seda võimalust meelsasti. Suurjäätmeid toodi tavapärasest mitmeid kordi rohkem. Iga jäätmejaama jõudnud kasutuskõlbmatu ese on samm puhtama keskkonna suunas. Aitäh kõigile, kes vabanevad oma jäätmetest vastutustundlikult ja hoolivad puhtast linnaruumist,“ rääkis abilinnapea Joosep Vimm.

Esimest korda korraldati suurjäätmete äraandmise kampaania tänavu märtsis ja siis toodi linna jäätmejaamadesse kümme korda rohkem suurjäätmeid kui tavapärasel märtsinädalal – kokku 1472 m3. Teist korda toimus kampaania keskkonnakuu raames mais, mil toodi suurjäätmeid viis korda rohkem kui tavaliselt – kokku 1247 m3. 

Korraga võetakse ühelt elanikult tasuta vastu kuni 3 m3 suurjäätmeid ehk kogus peab mahtuma ühe sõiduauto järelhaagisesse. Isikutuvastuseks tuleb kaasa võtta ID-kaart või juhiluba. Kampaania ei laiene juriidilistele isikutele (sh korteriühistud).

Suurjäätmed on: mööbliesemed ja nende osad (nt diivan, laud, riiul); vaibad, muud põrandakatted; madratsid; kardinad ja kardinapuud; suured lillepotid; riidenagid; peeglid; spordivahendid; jalgrattad; katkised suusad ja kelgud, lapsevankrid; jõulukuused. 

Suurjäätmed ei ole: ehitus- ja remondijäätmed (nt WC-pott, valamu, vann, aknad, uksed, tapeet, värvirullid); ohtlikud jäätmed (nt tühjad värvipurgid, eterniit); probleemtooted (nt romusõidukite varuosad, rehvid); vanametall; elektri- ja elektroonikaseadmed (nt pesumasin, teler, külmik, pliit); muud tootjavastutusega hõlmatud jäätmed.

Jäätmejaamad asuvad Pääskülas (Raba tn 40), Rahumäel (Rahumäe tee 5a), Pärnamäel (Ristaia tee 8) ja Paljassaares (Paljassaare põik 5). Jäätmejaamade lahtiolekuajad ning informatsiooni kõikide teiste jäätmete üleandmise kohta leiab kodulehelt (www.jaatmejaam.ee).

Taasiseseisvumispäeval, 20. augustil on jäätmejaamad suletud, samuti ka ohtlike jäätmete vastuvõtupunktid Lasnamäel, Kesklinnas, Kristiines ja Haaberstis. Pühapäeval, 21. augustil on kõik jäätmejaamad avatud kell 10–18 ning ohtlike jäätmete vastuvõtupunktid kell 10–15, nagu tavalisel nädalavahetusel.

 

Sarnased uudised