Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Uued ilmakodanikud saavad Haaberstis väärt kingitusi

Uued ilmakodanikud saavad Haaberstis väärt kingitusi

Haabersti linnaosa valitsusel on traditsioon õnnitleda vastsündinu perekonda õnnitluskaardiga ja kinkida lastele linnaosa vapi graveeringuga beebilusikas. Alates sellest aastast kingib Eesti Vabaõhumuuseum igale Haabersti linnaossa sündinud uue ilmakodaniku perele muuseumi aastapääsme.

Haabersti linnaosa vanema Oleg Siljanov selgitas, et lusikale järgi peab lapse esindaja tulema linnaosavalitsusse. „2024. aastal sündinud ja Haabersti linnaossa registreeritud lastele tuleb õnnitluskaart ning Eesti Vabaõhumuuseumi aastapääse ja Nordbaby kaupluse sooduskupong otse postkasti“, ütles linnaosa vanem.

Eesti Vabaõhumuuseumi arendusdirektor Evelin Värk sõnas, et Haabersti on arenev piirkond, millega soovib kaasas käia ka Eesti Vabaõhumuuseum. „Meie linnaosas elavad armsad inimesed, kes hoolivad keskkonnast ja kogukonnast ning keda me ootame oma kohalikku muuseumi külastama. Eesti kultuuripärandi edasi kandmiseks on muuseumil kindel siht – lapsed on meie tulevik! Neid suunates ja juhendades, kuid samal ajal nendega koos õppides, tagame iseenda tuleviku kvaliteedi,“ ütles arendusdirektor ning lisas, et Eesti Vabaõhumuuseum on Haabersti linnaosas ainuke muuseum ja meie soov on anda suurem panus kogukonna heaks. Sellest sündis otsus kinkida alates 2024. aastast igale Haabersti linnaossa sündinud uue ilmakodaniku perele Eesti Vabaõhumuuseumi aastapääse. Nii anname peredele võimaluse külastada muuseumi kas või iga päev,“ lõpetas Värk.

Rahvastikuregistri andmetel sündis 2023. aastal Haaberstis 417 last.