Liigu sisu juurde
Tallinn.ee
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Võrgupark või hoopis uus koerteväljak

Võrgupark või hoopis uus koerteväljak

Tallinna kaasava eelarve raames on Haaberstis hääletusel 10 ideed, mille seast linnaosa elanikud saavad valida oma lemmikud. Hääletada saab kuni kahe endale meelepärase idee poolt ning enim hääli saanud idee läheb linna 2024. aasta eelarvest teostamisele.

Haabersti linnaosa vanem Oleg Siljanov sõnas, et  Haaberstis tegid elanikud kaasavasse eelarvesse kokku 40 ettepanekut, millest hääletusele läks 10 ideed. „Selleks, et hääletusel oleks kaalu ja jõudu ning idee realiseeruks, peab hääletusel osalenute arv täitma lävendi, milleks Haabersti linnaosas on vähemalt 1000 hääletajat,“ ütles linnaosavanem ning kutsus elanikke aktiivselt hääletusel osalema.

Tallinn teeb linlaste abiga kaasavat eelarvet juba neljandat korda. „Esimesel aastal sai enim hääli idee rajada Harku järve äärde kogukonnasaunad ja taliujumiskoht. Saime väga palju positiivset tagasisidet taliujujatelt. Tänu kogukonnasaunadele on taliujumisega harrastajate hulk pidevas kasvavas trendis,“ rääkis Siljanov.


Sel aastal saavad Haabersti elanikud valida 10 erineva idee vahel. Valikus on nii Paldiski maanteele prügikastide paigaldamine, lastele oma välijõusaalide rajamine linnaosa erinevatesse kohtadesse, Noorkuu tänava juurde haljasala loomine, linnaosa erinevatesse kohtadesse vandalismikindlate ratta hooldusjaamade rajamine, jalgratturite rattatugede rajamine kui ka uue koerteväljaku rajamine Paldiski maanteele. Valida saab ka kogukonnasauna rajamise Kakumäe randa või hoopis Kakumäele seikluspargi rajamise vahel. Valikus on ka raamatusõprade linnaaia rajamine ning mugavate raamatumajade rajamine. Kõigi hääletusel olevate ideedega saab täpsemalt tutvuda ja oma lemmikutele hääle anda veebilehel: https://bit.ly/Haabersti_Ideed_2023_2024

Hääletusel saab osaleda vähemalt 14-aastane Tallinna elanik ja hääletada saab kahe endale meelepärase idee poolt. Igaüks saab osaleda hääletusel selles linnaosas, kus on tema elukoht rahvastikuregistri järgi. Kaasava eelarve hääletus on avatud 3. detsembri keskööni.

Enim hääli saanud projekt saab rahastuse linna 2024. aasta eelarvest ja läheb järgmise aasta jooksul teostamisele. Kaasava eelarve realiseerimiseks 2024. aastal on Haabersti linnaosas ette nähtud 121 014 eurot.

Täpsemalt saab kaasava eelarve kohta infot veebilehelt 
kaasaveelarve.tallinn.ee.