Skip to content
Tallinn.ee
Juurdepääsetavus
 °C

E-matemaatika: kompetentsuse parendamine uute õppemeetodite ja IKT abil

Tallinna Haridusamet osaleb Kesk-Läänemere programmi INTERREG IVA projektis "E-matemaatika: kompetentsuse parendamine uute õppemeetodite ja IKT abil". Tallinna 8 kooli võtavad osa projektist, mille eesmärk on õpilaste matemaatikateadmiste parandamine uue õppemeetodi abil.

Projekti koduleht: http://www.emath.eu/ (ka eesti keeles)

Projekti eesmärgiks on matemaatika õppimise atraktiivsuse tõstmine, matemaatikaalaste teadmiste süvendamine, koolist väljalangemise kalduvuse vähendamine ning noorte konkurentsivõime tõstmine kõrgtehnoloogilisel tööturul. Projekt põhineb matemaatika õpetamise uuel meetodil - struktureeritud derivatsioonidel, mida on edukalt katsetatud Turus viimased 10 aastat. Meetodi tõhusust suurendab arvuti ja interneti kasutamine. Projekti ühe põhitegevusena toimuvad igas partnerriigis koolitused matemaatikaõpetajatele uue õppemeetodi tutvustamiseks ja kasutuselevõtmiseks. Eestist osaleb projektis 8 Tallinna üldhariduskooli: Tallinna Kristiine Gümnaasium, Lasnamäe Gümnaasium, Tallinna Tehnikagümnaasium, Tallinna Kuristiku Gümnaasium, Tallinna Tõnismäe Reaalkool, Pelgulinna Gümnaasium, Tallinna Nõmme Gümnaasium, Tallinna Ühisgümnaasium.

Projekti tulemusena luuakse E-matemaatika keskus, mis on peamiseks vahendiks matemaatika ja e-õppe õppemeetodite arendamisel ja levitamisel, e-õppes innovatiivse tehnoloogiakeskkonna kujundamisel ning õpetajate koolituste ja nõustamise korraldamisel projekti partnerite piirkonnas ja sellest väljapoole.

Projekti käigus valmivad matemaatika õpetamise pilootkursused struktureeritud derivatsioonide alusel ning uued IKT töövahendid koolidele, mida on pilootkursuste käigus matemaatika õpetamisel testitud. Projekti lõppedes on partneritel ja õpetajatel selge arusaam ja oskused antud õppemeetodi võimalustest ja kasutamisest oma koolides.

13.-14. aprillil 2012 toimus õppeseminar Laulasmaal, mille raames Turu ja  Åbo ülikoolide esindajad tutvustasid projektis osalevatele õpetajatele uut õppemetoodikat ja -materjale.  Intensiivne õppetöö jätkub ning järgmine projektipartnerite õppeseminar leidis aset 2012.a juunis. Õppetöö jätkub sügisel 2012 ning 2013. aastast rakendatakse uut metoodikat projektis kaasatud koolide 10ndates klassides.

Interreg logo_with_references_colour_low72  Interreg CB_logo_colour_low72

Lisainfo:
Riina Odnenko                                              
E-matemaatika projektijuht
Tallinna Haridusamet
riina.odnenko [ät] tallinnlv.ee
Tel: 53813260

Viimati muudetud 13.03.2014