Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Koolisport Tallinnas

Koolisport Tallinnas

Tutvustus

On loomulik, et õpilase sporditee saab alguse just oma kooli spordiau kaitstes. Olulised ei olegi niivõrd tulemused ja koht paremusjärjestuses, kuivõrd aktiivne kaasalöömine ning eesmärgikindlus. 

Aastal 1913 moodustati esimene spordiring, mis päädis 1918. aastal esimeste ülelinnaliste koolinoorte kergejõustikuvõistlustega. Koolinoorte spordimänge on Tallinnas peetud erinevate nimetuste all juba 1922. aastast. 98 aastat tagasi algas Tallinnas kooliaasta uuelaadse üritusega - Nikolai Gümnaasium korraldas kergejõustiku võistlused, millest kutsus osa võtma ka Aleksandri Gümnaasiumi noorsportlasi. Kuuel õhtul järjest võeti mõõtu kokku 15 alal. Punktidega 48:42 osutus võitjaks Aleksandri gümnaasium. Samal aastal loodi Tallinna Keskkoolide Spordiringide Ühing. 

Tallinna Koolinoorte Spordimängude nime all toimuvad mängud aastast 1981. Mängude eesmärgiks on olnud läbi aegade spordi propageerimine ning noorte tervislike eluviiside ja eluhoiaku kujundamine. Ligi 40-aastase tegutsemisaja jooksul on tõestanud, et Tallinna koolisport on toimiv ja elujõuline süsteem. Õppeaastaringselt toimuvad spordiüritused elavdavad kooli spordielu ning annavad õpilastele võimaluse oma eakaaslastega spordirajal mõõtu võtta.

Spordiaasta jooksul osaleb võistlustel ligikaudu 14 300 õppursportlast, seega on koolisport aastate jooksul pakkunud sportlikku tegevust juba enam kui üle 400 000 noorele spordisõbrale, kelle hulgast on sirgunud ka mitmeid nimekaid tipptegijaid.

Koolinoorte meistrivõistlused toimuvad mitmel erineval spordialal. Individuaalselt võisteldakse näiteks kergejõustikus, suusatamises, murdmajooksus ja lauatennises, võistkondlikult aga teatejooksus, teateujumises, kabes, males, orienteerumises, jalgpallis, korvpallis, sulgpallis, võrkpallis ning sõudeergomeetritel.

Nii noormehed kui ka neiud võistlevad kahes vanuseklassis: põhikoolid (1.-9. klass) ja gümnaasiumid (10.-12. klass).

Osaleda saavad kõik Tallinna üldhariduskoolid. Parimatel on võimalus osa võtta Eesti Koolispordi Liidu meistrivõistlustest.

Võistluskalender

Koolispordi uudised

Tallinna koolispordi valdkonda koordineerib

Madis Annus
Hariduskorralduse osakonna peaspetsialist
Tel 6404596
e-mail: [email protected] 

Viimati muudetud 21.02.2024