Kuu haridusjuht ja haridustegu
Tunnustusi „Kuu haridusjuht“ ja „Kuu haridustegu“ annab Tallinna Haridusamet välja alates 2017. aasta jaanuarist, et rohkem märgata ja väärtustada haridusasutuste juhtide tööd ning silmapaistvaid haridustegusid. Konkursile esitavad kandidaate Tallinna Haridusameti töötajad, parimad haridusjuhid ja haridusteod selguvad hääletuse käigus.
Detsember 2022
- Kuu haridusjuht
Natalja Mjalitsina, Tallinna Lilleküla Gümnaasiumi Räägu kool - tänu Natalja tööle on üle 400 ukraina sõjapõgenikust lapse saanud jätkata oma haridusteed. Õpetaja ja juhina valmis oma kogemusi jagama, aldis refleksioonile, et mõtestatuma tegevuseni jõuda. Räägu õppehoones valitsevad koostöisus ja üksteisemõistmine, mis tagab õppeks vajaliku keskkonna kuhu on kaasatud nii õpilased, õpetajad kui ka vanemad. Vastutusrikaste ülesannete täitjana on Natalja olnud visionäär, eestvedaja, partner, kuulaja ja märkaja, innustaja ja hoolija.
- Kuu koolide haridustegu
Tallinna Pae Gümnaasium: Aasta keelekümblusasutus. Tallinna Pae Gümnaasium pälvis parima keelekümblusasutuse tiitli kui eesti keele ja mitmekeelsuse eest seisja, uute lahenduste leidja ja jagaja ning keelekümblusprogrammi tulemuslik rakendaja ja arendaja. Aasta keelekümblusõpetajateks valiti sama kooli õpetajad Roza Skatškova ja Svetlana Kolobova. Link uudisele https://www.hm.ee/uudised/aasta-keelekumblusasutuse-tiitli-palvis-tallinna-pae-gumnaasium.
- Kuu koolieelsete lasteasutuste haridustegu
Tallinna Lasteaed Vesiroos: Pikaaegne sõprus Logistikapataljoniga. Tallinna Lasteaial Vesiroos on pikaajaline koostöö Logistikapataljoniga. Suur osa koostööst baseerub isamaalisel kasvatusel ning väga tähtis on austus ja positiivne suhtumine, mis tekib lastel ja vanematel ajateenistuse ning ajateenijate vastu. Toimuvad ühised üritused (isadepäev, laulupäev, EV aastapäev, jõuludel õpetajate etendus sõduritele väeosas, sõdurite poolt unejutu lugemine lastele, mängimine koos lastega ja oma tegevuse demonstreerimine, näitus laste töödest väeosas jms), jõulude ajal küpsetavad lapsed sõduritele piparkooke. Ajateenijad kui tulevased isad saavad samuti hea kogemuse edasiseks eluks mängides ja meisterdades koos lastega ja lugedes neile unejuttu. Eesti Vabariigi sünnipäeva pidulikul aktusel annab sõdurite esinemine omakorda lastele eeskuju ja julgust. Isadepäeva üritusel on võimalik sõduritel panna ennast ise juhendaja rolli ja kombineerida oma sõduri igapäevateadmisi korraldades peredele orienteerumismängu. Lapsed on õnnelikud, kuna kõik lasteaia lõpetajad on saanud külastada ka väeosa. Lapsed õpivad, et sõduritel on päevaplaan ja distsipliin. Saavad juurde uusi teadmisi sõduri elust, tegemistest ja tehnikast. Nad on näinud erinevaid näidislahinguid ja õppinud tundma, kuidas erinevates kriisides toime tulla. Turvalisus ja koostöö on kõige alus.
November 2022
- Kuu haridusjuht
Hele Leek-Ambur, Tallinna Nõmme Huvikool - koolil on mitmekülgsed tegevused lastele ja noortele looduse ning keskkonna valdkonnas tegutsemiseks. Väga vahva on koerasõprade ring. Õpilaste igakülgne märkamine ja toetamine ning nende suurepärased tulemused võistlustelt. 9. novembril avati huvikooli kunstinäitus "Kunst on minu südames". Näitus on üleval Tallinna Haridusametis. Näitusel on Christel Alliku, Eva Luure, Maret Rummo ja Krista Kõrvitsa õpilaste kunstitööd. Koolijuht märkab ja tunnustab, koolijuhi esitatud riikliku elutööpreemia kandidaat Nõmme Huvikooli kabetreener Einar Jahu pälvis tiitli.
- Kuu koolide haridustegu
Tondi PÖFF 2022
- Kuu koolieelsete lasteasutuste haridustegu
Oktoober 2022
- Kuu haridusjuhti ei valitud
- Kuu koolide haridustegu
Tallinna 21. Kooli nutikasvuhoone. Kaasaegne nutikasvuhoone PremiFarm on 21. sajandi loodusõppe läbiviimise innovaatiline ja loodussõbralik tööriist nii õpilastele, õpetajatele kui kogu kooliperele. Õpilastel avaneb kasvuhoone toel võimalus luua erinevaid keskkonnatingimusi ning läbi viia katseid, et mõista taimekasvu mõjutavaid tegureid ning näha oma silmaga, kuidas nende külvatud seemnest areneb taim. Läbitavad teemad tõstavad õpilaste teadlikkust taimefüsioloogiast, tervislikust toitumisest ning jätkusuutlikust maailmast, toidutootmisest ja rohetehnoloogiast. Nutikasvuhoone leiab kasutust aastaringselt, andes arvestatavas koguses saaki kooliperele, on energiasäästlik, sest kasutusel on energiatõhusad LED kasvulambid ning aeropoonika meetodil töötav kastmissüsteem, mis automatiseeritult pritsib toiteainete lahust otse taime juurtele tagades võimaluse näha taimede vegetatsiooni ka sellisel perioodil, kui loodudes seda ei toimu. Tallinna 21. Kooli innovaatiline tegu on väärikas algatus, mis igati toetab Tallinna kui Euroopa Rohelise Pealinna ideede, haridusstrateegia, uuenenud õpikäsitluse ja individuaalse õpitee idee loomist, toetamist ning rakendamist koolielus.
https://youtu.be/tSDH0083ZC8
- Kuu koolieelsete lasteasutuste haridustegu
https://www.tallinn.ee/et/haridus/uudis/mardi-lasteaia-koostoo-paldiski-vene-keelse-lasteaiaga
September 2022
- Kuu haridusjuht
- Kuu koolide haridustegu
- Kuu koolieelsete lasteasutuste haridustegu
Suvi 2022
- Suvekuude haridusjuht
- Suvekuude haridustegu
Mai 2022
- Kuu haridusjuht
Imbi Pajula, Tallinna Liivamäe Lasteaed - tunnustame direktorit suure töö eest Ukraina sõjapõgenike lastele turvalise ja toetava õpikeskkonna loomise eest. Lasteaed on vastu võtnud 14 last, nende hulgas mitu raske erivajadusega last. Direktor on leidnud ja tööle kutsunud Ukraina logopeedi ja pedagoogi, kes toetavad lapsi igapäevaselt kohanemisel lasteaiaga neile võõras keele- ja kultuurikeskkonnas.
- Kuu koolide haridustegu
Tallinna Huvikeskuse „Kullo“ Harjumaa ja Tallinna laste laulu-tantsupidu 2022. Ettevõtmine on seotud teema-aastaga, sest rahvatants on üks liikumise vormidest pakkudes lapsele aktiivset füüsilist tegevust (talle sobilikus koormuses). Selline suur ühispidu, kus on koos ligi 800 noort lauljat ja tantsijat, kus nad saavad ise esineda ning ka teisi vaadata, pakub igale osalejale rohkelt võimalusi ja kogemusi. Tallinna Huvikeskus Kullo korraldas pühapäeval, 29. mail Eesti Vabaõhumuuseumis Harjumaa ja Tallinna laste laulu- ja tantsupäeva. Pidu algas kell 11.45 rongkäiguga vabaõhumuuseumi Sassi-Jaani talu õuelt ja sealt suunduti peo toimumispaika Kerase väljakul. Osalemas oli ligi 800 eelkooliealist laulu- ja tantsulast Tallinnast ja Harjumaalt. Päeva juhtisid Piip ja Tuut. Laulu- ja tantsupäeva juht oli Kullo tantsuansambli Sõleke õpetaja Liina Eero. Analoogset üritust, mis hõlmaks nii Harjumaa kui ka Tallinna eelkooliealised lapsi ja mis pakuks nii suurele hulgale lastele laulu- ja tantsupeol osalemise kogemust, ei ole. Kuna esimene pidu oli väga populaarne, siis on kavas seda jätkata ka järgmisel aastal.
- Kuu koolieelsete lasteasutuste haridustegu
Tallinna Priisle Lasteaia Lasnamäe lasteaedade V tantsupidu. 24. mail toimus lasteaias Lasnamäe lasteaedade V tantsupidu. Sellel aastal osalesid tantsupeol 11 lasteaia vanemate rühmade lapsed: Kivila, Paekaare, Loitsu, Sikupilli, Merivälja (külalisena), Kihnu, Vormsi, Laagna Rukkilill, Seli, Mahtra ja Priisle lasteaed. Ettevalmistused algasid juba talvel, muusikaõpetajate abil õpiti selgeks 10 rahvatantsu. Tantsupidu algas toreda rongkäiguga. Pidu kulges väga hoogsalt. Nii lapsed kui õpetajad nautisid jälle üle pika aja üheskoos tantsimist. Kõik osalejad said väikese kingituse. Lasnamäe lasteaedade tantsupeo traditsioon jätkub nelja aasta pärast.
Aprill 2022
- Kuu haridusjuht
Anu Luure, Tallinna Lilleküla Gümnaasium - 11. aprillil alustas tööd Ukrainast saabunud sõjapõgenike lastele loodud kool Lilleküla Gümnaasiumi filiaalina. Kooli avamise eel oli juhil 10 ametit - mööbli leidmisest juriidiliste küsimuste lahendamiseni. Meeskonna hinnangul on direktor talle antud ülesande väga hästi täitnud ning filiaali loomise eestvedajana kaasanud kogu koolipere ning kogukonna. Lähtub kooli väärtustest hoolivus, sõbralikkus, sallivus.
- Koolide haridustegudeks valiti võrdsete häältega kolm tegu:
Ehte Humanitaargümnaasiumi plogging “Sporti tehes Põhja-Tallinn puhtaks!". Plogging ehk prügijooks võimaldab omavahel siduda kaks toredat tegevust - liikumist ja ümbritseva keskkonna koristamist. Prügi korjati kooli ümbruses ning Stroomi rannas ja metsas. Kõik osalejad registreerisid oma osavõtu ning märkisid kogutud prügi kogused liitrites või kilodes. Prügijooksul osalesid kooli õpilased ja õpetajad ning Tallinna Kunstigümnaasiumi 3.A klass. Kokku korjati 1116 liitrit ja 51 kg prügi.
Tallinna Kopli Huvikooli teatriringi EKSPERIMENT lavastus “Hoidke loodust". Teatriring EKSPERIMENT alustas oma tööd COVID-i piirangute ajal, kus oli peaaegu võimatu teha kontaktõpet, mis on väga oluline teatri trupi jaoks. Kahe aasta oskuslik õppetöö planeerimine ja juhendamine läbi erinevate õppevormide - suvine väljasõidulaager, õpihuvilaager, erinevad stuudiotunnid ja õppekäigud teatritesse - viisid tulemuseni. Huvikooli teatriringi EKSPERIMENT lavastus “Hoidke loodust“ on Tallinna linna kooliteatrite festivali 2022 laureaat 5.- 9. klasside truppide vanuseastmes. Ees ootab vabariiklik voor, kus tuleb esindada Tallinna linna. https://www.facebook.com/tallinnakoplihuvikool/posts/5480594405293425.
Tallinna Nõmme Huvikoolis väikeklassi õpilase linnalaager. Sihtgrupiks oli üldhariduskoolide väikeklassid, vanuses 7-13. a. Linnalaagri eesmärgiks oli anda lastele võimalusi muusika, looduse ja kunstiga tegelemiseks. Eesmärk oli tõsta laste huvi kunsti, tehnika, muusika ja loodusainete vastu, muudame laste päeva elavaks läbi mängu ning praktiliste töötubade. https://www.nommehuvikool.ee/vaikeklassi-opilase-linnalaager/.
- Kuu koolieelsete lasteasutuste haridustegu
Tallinna Rännaku Lasteaia heategevuslik mänguhommik Ukraina lastele. Lasteaia meeskond tahtis Dzingli hotellis elavatele lastele midagi omalt vahvat poolt pakkuda. Otsustati kutsuda külla Dzingli hotellis elavad lapsed koos saatjatega. Koostati kutse, mis tõlgiti ukraina keelde ja viidi hotelli. Külalisi oodati pühapäeval, 10. aprillil. Selleks hommikuks oli rännakupere teinud mitmeid ettevalmistusi. Külalistele kaeti laud: lapsed küpsetasid kaerahelbeküpsiseid, üks õpetaja küpsetas leiba ja tegi munavõid, teine tõi lauale enda tehtud koduseid hapukurke, valmistati värsket limonaadi, täiskasvanutele tee-kohvilaud ja muid snäkke. Külalistele toimus kontsert, kuhu muusikaõpetaja Marika kaasas lasteaia vilistlased. Kõlas nii Eesti kui ka Ukraina loomingut. Esitati Uus-Meremaalt pärit laul „Te aroha“, mis rääkis armastusest, usust ja rahust. Kontsert lõppes „Sabatantsuga“, kus kõik kontserdi kuulajad ühiselt käest kinni tantsisid. Külalised hoolivalt käest kinni hoidmisel võib olla valuvaigistav toime. Ukraina lapsed said käia kõikides rühmades mängimas, lasteaia õpetajad juhendasid lapsi erinevates kunstitegevustes. Õpetajad vastasid perede küsimustele lasteaiasüsteemi kohta ja lasteaed sai teadmisi, millised on Ukrainas lasteaiad. Külalised olid väga tänulikud ja lasteaia meeskonnal väga hea tunne, et saadi pakkuda ukrainlastele emotsioone täis hommiku. Lasteaed tänab kõiki rändureid ja vilistlasi, kes sellesse hommikusse panustasid. Lendliis OÜ oli üritusel sponsor ja iga laps lahkus kotikesega, kus sees olid erinevad kunstitarbed. /est/haridus/Uudis-Tallinna-Rannaku-lasteaia-heategevuslik-Manguhommik-Ukraina-lastele.
Märts 2022
- Kuu haridusjuht
Pärje Ülavere, Tallinna Lasteaed Naksitrallid - direktor võttis 16. märtsil lasteaias vastu uusi juhtimismudeleid piloteerivate lasteaia- ja koolijuhtide grupi. Koos arutati väljakutseid, parimaid võtteid ja jagati praktilisi näpunäiteid kahe maja juhtimisega paremaks toimetulekuks. Direktor on oma juhitavate asutuste väärtuste kandja ja nende viija kõigi huvigruppideni. Direktor juhib kahte suurt lasteaeda ja on loonud mõlemas asutuses rahuliku, kuid samas väga tegusa töökeskkonna. Direktor leiab kõikide töötajate ja lastevanemate jaoks aega, on väga töökas ja oskab ka teisi innustada.
- Kuu koolide haridustegu
Ristiku Põhikooli osalemine koostööprojektis "Koolilt lasteaiale". Tallinnas juba 8. aastat toimuv koostööprojekt, mille käigus valmistavad õpilased lasteaedadele õppevahendeid, sel aastal olid selleks tunnetusrajad. Tunnetusraja näol on tegu aktiivõppe meetodiga, kus laps saab õppida tegutsedes ja kogeda avastamisrõõmu.
- Kuu koolieelsete lasteasutuste haridustegu
Sitsi Lasteaia uued võimalused. Lasteaias avas uksed muinasjutuline soolakoobas soola mägedega ja soola jääkarudega. Soolakambri hämar ja ülimalt hubane valgustus aitab vahendada ärevust ning maandada stressi. Soola toimel tugevneb immuunsüsteem. Lasteaia soolakambri ruum on jagatud kaheks tsooniks: võimalus vaadata loodusfilme või lihtsalt rahuliku muusika saatel, pehme pleedi all puhata mugavas tugitoolis. „Soolakoopa“ teisel poolel pakutakse lapsele võimalust mängida soolaga nagu liivaga, kasutades erinevaid liiva mänguasju ning mõnikord tehakse siin lastega isegi joogat.
Veebruar 2022
- Kuu haridusjuhti ei valitud
- Kuu koolide haridustegu
Tallinna Südalinna Kooli projekti "Lapsest lähtuv koolipäev" lõppseminar. Ülikooliga töötati juba 2020. aastast kogupäevakooli mudelite arendamisega. Nüüd jõudis projekt lõpule ning Südalinna koolis toimus lõpuseminar, millest oli inimestel võimalik osa võtta nii veebis kui ka kohapeal saalis. Konverentsil oli väga hea eeltöö tehtud, läbimõeldud reklaam, hästi korraldatud, veebilahendused. Tegemist on õppeprotsessi disainimisega, kus töötatakse välja uudseid õppimise ja õpetamise mudeleid. Projekti kohta valmib ka lähiajal veebiraamat, et kõik saaksid parimate praktikatega tutvuda. Kõikide koolide kogupäevakoolide mudelid on ainulaadsed ja originaalsed.
- Kuu koolieelsete lasteasutuste haridustegu
Tallinna Ümera Lasteaia olümpiatule teatejooks Lasnamäe lasteaedadele. Lasnamäe lasteaedade taliolümpiamängude projekt. Olümpiatule tõrvik viidi erinevatesse lasteaedadesse. Nii "jooksid" tõrvikud kahest otsast mööda Lasnamäed ja kohtusid 17. veebruaril Tondiraba pargis, kus toimus pidulik Olümpiatule teatejooksu finiš. Selle aja jooksul toimusid projektis osalenud 20 Lasnamäe lasteaedades oma olümpiamängud.
Jaanuar 2022
- Kuu haridusjuht
Julia Bondar, Tallinna Asunduse Lasteaed - erivajadustega lapsi ja nende lapsevanemaid toetav süsteeme lähenemine. Direktor on motiveeritud, koostöine ja vastutustundlik. Tal on soov ja võimalus aidata abivajajaid.
- Kuu koolide haridustegu
Lasnamäe Põhikooli 50 head tegu. Kooli juubeliaastal on kavas ühiselt korda saata vähemalt 50 head tegu – kogu koolipere võtab aasta jooksul osa heategevusüritustest ja korraldab neid ka ise, et muuta maailma paremaks, lahkemaks, helgemaks. Jaanuaris käidi loomade varjupaigas, et üle anda heategevuslikul laadal kogutud raha eest ostetud kassitoidud. Praegu käib aga usin lindude toidumajade meisterdamine ja kooli territooriumile paigaldamine.
- Kuu koolieelsete lasteasutuste haridustegu
Tallinna Lepistiku Lasteaia lumekujude konkurss. Tallinna liikumise, tervise teema-aasta raames korraldas lasteaed ülelinnalise lasteaedade lumekujude konkursi. Konkursil jagati lumekujud kolmeks kategooriaks: 1) Lumememmed; 2) Loomad; 3) Fantaasia. Osales 65 lasteasutust. https://www.facebook.com/events/630775724809077/?active_tab=discussion
Detsember 2021
- Kuu haridusjuht
Imbi Viisma, Kadrioru Saksa Gümnaasium - kool pälvis taaskord direktori eestvedamisel Tartu Ülikooli eetikakeskuse tunnustuse "Hea kooli edendaja", kus tunnustati klassijuhatajate ülesannete ja väärtususkumuste kaardistamise ning klassijuhataja rolli mõtestamisega tehtud töö eest. Tunnustuse saamisele eelnes pikk eneseanalüüsi protsess.
- Kuu haridustegu
Tallinna Rännaku Lasteaia eksperiment koostöös Pealtnägija ja Jaagup Kreemiga. Jaagup Kreem pani ennast proovile Rännaku lasteaia õpetajana Mereääre rühmas. Jaagup saavutas lastega suurepärase kontakti ja oli suurepärane õpetaja. Õpiti nii toas kui õues. Pealtnägija eksperimendi eesmärk oli teadvustada noorte motiveeritud õpetajate puudust, seda eriti meeste seas. Eksperimendi käigus saadi vastuseid küsimusetele, miks mehed lasteaiaõpetajaks üldjuhul ei õpi ega tööle sellesse ametisse ei tule. Koostööpartnerid lapsevanemad, Tallinna Kelmiküla Lasteaia liikumisõpetaja Siim Oja ning Tallinna Naksitrallide Lasteaia muusikaõpetaja Peter Põder. https://menu.err.ee/1608436844/pealtnagija-jaagup-kreem-pani-end-proovile-lasteaia-abiopetajana
November 2021
- Kuu haridusjuht
Mari Täht, Tallinna Männikäbi Lasteaed - Direktor ja tema head kolleegid korraldasid koolituse „Eripedagoogika lasteaedade sobitusrühma õpetajatele“ osalejatele virtuaalset vaatluspraktikat Tallinna Männikäbi Lasteaias. Õpetajad said teadmisi sobitusrühmade töökorraldusest, eriliste laste kaasamisest ning positiivse eeskuju.
- Kuu haridustegu
Tallinna Õpetajate Maja klassijuhatajate kogumiku esitlus. 24. novembril tutvustati koostöös autoritega (S. Vesso, M. Randver, K. Vimberg) koostatud klassijuhatajate kogumikku. Tutvustusel räägiti kogumiku sünniloost ja sisust, kuidas kogumikku kasutada ning kuidas toetada klassijuhatajaid kogumikus sisalduvate kovisiooni mudelite abil. Kogumik on väärtuslik tööriist klassijuhatajatele. https://opetajatemaja.ee/uudised/kogumiku-esitlusuritus/
Oktoober 2021
- Kuu haridusjuht
Sirli Väinsar, Tallinna Tondi Kool - oktoobris tunnustati Tallinna parimaid haridustöötajaid ja haridustegusid, kategoorias „Aasta haridusasutuse juht 2021“ sai tunnustuse Tallinna Tondi Kooli direktor Sirli Väinsar.
- Kuu haridustegu
Tallinna Laagna Gümnaasium on aasta keskkonnasõbralik haridusasutus. Keskkonnaministeerium tunnustas auhinnaga kooli olulise panuse eest keskkonnahariduse vallas ja keskkonnahoidliku mõtteviisi edendamisel.
September 2021
- Kuu haridusjuht
Marian Vares, Tallinna Tuule Lasteaed - Tallinna Ülikool tunnustas lasteaeda haridusuuendusliku algatuse auhinnaga. Haridusuuendusliku algatuse eesmärk on toetada süsteemselt ja tõenduspõhiselt mitte-eesti kodukeelega laste eesti keele oskuse kujunemist. Selleks arendati välja ja rakendati keeleõppe strateegia.
- Kuu haridustegu
Keelelinnaku avamine Tallinna Paekaare Lasteaias. Esmakordselt Eestis avati lasteaia seinte vahel üks tõeline keelelinnak. Linnak koosneb erinevatest peatustest, kus lastel, õpetajatel ja lastevanematel on võimalik mänguliselt ja liikudes omandada eesti keelt. Peatuste tegelased on tuntud eesti lastekirjandusest ja igaüks neist jutustab läbi luuletuste ning piltide lastele oma loo. Keelelinnaku idee autoriks on lasteaia eesti keele õpetaja Külli Remsu, koostööpartner Ruum414 disainer Martin Veisman.
August 2021
- Kuu haridusjuht
Rando Kuustik, Jakob Westholmi Gümnaasium - Justiitsminister tunnustas direktorit Vabaduse Tammepärja aumärgiga Jakob Westholmi pärandi au sees hoidmise, laiapõhjalise riigikaitse suuna arendamise ning silmapaistva tegevuse eest Eesti lipukultuuri väärtustamisel ning õpilaste isamaalisel kasvatusel.
- Kuu haridustegu
Muusikakonkurss "Tallinna talent" (Lasnamäe Muusikakool, Tallinna Nõmme Muusikakool, Vanalinna Hariduskolleegium). Suurepärane koostööprojekt, mis oli suunatud pealinna üldharidus- ja huvikoolide õpilastele vanuses 7-19 aastat. Konkurss toimus solistidele ning ansamblitele. Konkursi idee autor ja patroon on linnapea Mihhail Kõlvart.
Juuli 2021
- Kuu haridustegu
E-koolikoti digimaterjalide koostamise auhind Tallinna Tõnismäe Reaalkooli õpetajatele. E-koolikoti 5. sünnipäeva puhul korraldati digitaalsete õppematerjalide loomise konkurss õpetajatele. Kooli tööõpetuse ja tehnoloogia õpetaja Jüri Derõšev esitas konkursile oma õppematerjalide keskkonna Castle, http://castle.pri.ee/, mis hinnati laureaadi vääriliseks.
Juuni 2021
- Kuu haridusjuht
Erki Korp, Tallinna Heleni Kool - direktor osales aktiivselt klassijuhataja-aasta tegemistes ja kooliaasta lõpus lähtudes uuest liikumise, tervise ja koolispordi teema-aastast, kinkis kõigile oma kooli klassijuhatajatele STOO® aktiivpallid.
- Kuu haridustegu
Tallinna 13 lasteaeda olid partneriks Tallinna Õpilasmalevale (Kolde Lasteaed - Aime Ruhno ; Tallinna Arbu Lasteaed - Alvina Maasik; Tallinna Kelmiküla Lasteaed - Riina Läll; Tallinna Lasteaed Kraavikrõll - Eve Külmallik; Tallinna Kullatera Lasteaed - Piret Määr; Tallinna Lasteaed Sipsik - Carmen Soo; Tallinna Lasteaed Südameke - Margit Hiiet; Tallinna Lasteaed Vesiroos - Jaanika Raudsepp; Tallinna Lastesõim Hellik - Katrin Roman; Tallinna Lastesõim Mõmmik - Heli Aunap; Tallinna Lauliku Lasteaed - Agi Salumets; Tallinna Männiku Lasteaed - Evelin Pajo; Tallinna Päikesejänku Lasteaed - Signe Tamm). Tallinna lasteaiad tegid juunis ja juulis koostööd Tallinna Õpilasmalevaga ja pakkusid malevlastele jõukohaseid töid ja tegemisi. Noored malevlased peitsisid aeda, lõikasid hekki, tegid koristus- ja aiatöid, aitasid sisse seada lastelaagrit.
Mai 2021
- Kuu haridusjuht
Signe Tamm, Tallinna Päikesejänku Lasteaed - koostöös direktoriga toimus 18. mail lasteaedade juhtide virtuaalkohtumine Tööinspektsiooni Ennetusosakonna juhataja Kaire Saarepi ja töökeskkonna konsultandi Piret Kaljulaga. Kohtumisel olid teemadeks riskianalüüside uus keskkond, Covid-19 kui bioloogiline ohutegur, vaktsineerimine jm.
- Kuu haridustegu
Tallinna Endla Lasteaia II Tallinna lasteaedade laulupeo "Meie lapse laulupai" laulud. Lasteaia laululapsed koos direktor Grüüne ja õpetaja Kersti Kuusega andsid hindamatu panuse peo toimumisse - Vabaduse väljakul 1000 last kokku saada ei saa, aga koos laulda peab ju ikka saama. Lapsed laulsid iga üksiku peo laulu kordi ja kordi sisse Urmas Lattikase stuudios, viimistledes ja ikka uuesti tehes ning 20. mail oli kogu laululaste seltskond kohal Tallinna Lasteaias Naksitrallid ning sajale lasteaiale peo pidamiseks minev video sai kripsti-krapsti üles võetud.
Aprill 2021
- Kuu haridusjuht
Mari-Liis Sults, Tallinna Kunstigümnaasium - direktor esines LAK-õppe päeval ettekandega "Erinevate kodukeeltega lapsed eestikeelses koolis" ning tõi Õpetajate Lehes esile keelekümbluse plussid muukeelsete laste õpetamisel - õige metoodika korral pole vahet, mis on lapse emakeel või kultuuritaust, kõik on ühtmoodi lapsed.
- Kuu haridustegu
Gustav Adolfi Gümnaasiumi õpilasÜRITUS. Kooli õpilasesindus koostöös IT-õpilaste ja juhtkonnaga korraldas esmakordselt kogu koolile (e-)ürituse, mis koosnes neljast igale kooliastmele sobivast kohtumisest. Üritus algas Youtube'i otseülekandena ning edasi liiguti Google Meeti ruumidesse, kus leidus lõbusaid tegevusi, hulgaliselt auhindu ja huvitavaid kogemusi. Kokku käis kahe päeva jooksul üritusel oma meelt lahutamas u 700 inimest, kes midagi juurde õppimas, sõpradega kohtumas või hoopis mõne õpetaja “kodus külas”.
Märts 2021
- Kuu haridusjuht
Tatjana Požogina, Tallinna Suur-Pae Lasteaed - direktori eestvedamisel toimus 9. märtsil teistkordselt looduskonverents „Seikluskasvatuse ja projektõppe kasutamine looduse uurimisel ja hoidmisel“. Juba teist korda toimunud ning osavõtjate rohke konverents viidi sel korral läbi turvaliselt veebikeskkonnas. Erilist tähelepanu pöörati heade kogemuste ning põnevate ideede vahetamisele. Konverentsil osales 82 lasteaeda väljastpoolt Tallinna, 21 Tallinna lasteaeda ning 3 kooli.
- Kuu haridustegu
XVIII Tallinna koolieelikute etlemiskonkursi "Eesti keele kaunis kõla" esile tõstetud lasteaiad (Kalamaja Lasteaed, Lasteaed Kelluke, Pirita Lasteaed, Tallinna Lasteaed Sinilind, Tallinna Kadaka Lasteaed, Tallinna Lille Lasteaed, Tallinna Luha Lasteaed, Tallinna Mardi Lasteaed, Tallinna Meelespea Lasteaed, Tallinna Männiku Lasteaed). Tallinna linna parimad väikesed sõnakunstnikud selgitati välja konkursi eelvoorudesse laekunud videoklippide põhjal. Linnaosade kaupa toimunud eelvoorudesse registreerus 91-st Tallinna lasteaiast ja ühest lasteaed-põhikoolist kokku 237 etlejat, kellest lõppvooru pääses 30 tublimatest tublimat. Eriliselt tõsteti esile 10 lasteaeda. Täname Kopli Huvikooli konkursi korraldamise eest.
Veebruar 2021
- Kuu haridusjuht
Indrek Vijard, Nõmme Muusikakool - Vabariigi President andis tänavu Valgetähe IV klassi teenetemärgi Nõmme Muusikakooli direktorile Indrek Vijardile, kes on koorijuht, Eesti Meestelaulu Seltsi juhatuse esimees ja muusikahariduse edendaja. Ta on juhatanud poistekoore kõigil laulupidudel alates 1997.
- Kuu haridustegu
Tallinna 21. Kooli õpilasesindusele üleriigiline tunnustus. Üleriigilisel virtuaalsel tunnustussündmusel „Noorte heaks tänu“ tunnustas Haridus- ja Noorsooamet koos Haridus- ja Teadusministeeriumiga parimaid noorsootöövaldkonnas tegutsejaid üheteistkümnes erinevas kategoorias. Tallinna XXI Kooli õpilasesindus sai nomineeritud kategoorias Parim Osaluskogu või Õpilasesindus. Tunnustus anti hiljem reaalselt üle õpilasesindusele.
Jaanuar 2021
- Kuu haridusjuht
Piret Rõõmussaar, Kalamaja Põhikool - direktori eestvedamisel loodi kooli õuele koostöös Kopli päästekomando meeskonnaga uisuväljak, mis on avatud ka kogukonnale. Kaasatud olid kooli endised õpilased ning kooli hoolekogu esinaine Epp Kallaste ning lapsevanem Evelin Stamm. Kooli uisuväljak toetab kooli sportlikke väärtushoiakuid.
- Kuu haridustegu
Tallinna Inglise Kolledžis tegutseb gastroklubi. Gümnasistid tulid koolile appi ning on teinud 6.-9. klassile distantsõppe ajaks toiduvalmistamise õppevideosid toidupakis leiduvatest ainetest. On olnud suurepärane koostöö kooli toitlustajaga, kes on pannud kokku toidupakid ning andnud õpilastele retseptid, mille alusel on valminud maitsvad lõunad ja õppevideod. Üks näide https://www.youtube.com/watch?v=T1wk1zQpkLY&feature=youtu.be.
Detsember 2020
- Kuu haridusjuht
Meelis Kond, Tallinna 21. Kool - Tallinna Haridusameti missioonipreemia 2020 laureaat. Direktor on pikaajaliselt ja tulemuslikult haridusvaldkonnas töötav, uuendusmeelne arvamusliider ja mitmekülgne ning entusiastlik kaasaegse õpikeskkonna arendaja, kes koolijuhina rakendab praktikas iseenda poolt varem väljatöötatud strateegiaid ja süsteeme. Direktor oli heaks koostööpartneriks Tallinna Haridusametile ja panustas 14. detsembril toimunud haridusjuhtide konverentsi ning jagas kõikidele teistele oma parimaid kogemusi ning mõtteid, olles koolijuhtide eestkõnelejaks.
- Kuu haridustegu
Heategevusliku projekt Toidupanga heaks toiduabi kogumine (Merivälja Lasteaed, Planeedi Mudila Lastesõim, Tallinna Asunduse Lasteaed, Tallinna Kivimurru Lasteaed, Tallinna Lasteaed Kraavikrõll, Tallinna Pae Lasteaed, Tallinna Pallasti Lasteaed, Tallinna Sikupilli Lasteaed, Tallinna Virmalise Lasteaed). Koostöös lastevanematega koguti lasteaedades Toidupangale toiduabi, mis aitab inimesi, kes elavad toimetulekuraskustes. Eelisjärjekorras on toiduabi mõeldud peredele, kus kasvavad väikesed lapsed, sealhulgas üksikvanematega pered.
November 2020
- Kuu haridusjuht
Imbi Viisma, Kadrioru Saksa Gümnaasium - direktori eestvedamisel pälvis kool TÜ eetikakeskuse tunnustuse "Hea kooli edendaja 2020". Kool valis eneseanalüüsiks kaks valdkonda: koostöö ja head suhted. Analüüsiti koolitöötajate omavahelist koostööd kriisiajal ning kontakti hoidmist laste ja koduga. Kooli eneseanalüüs on süsteemne ja tõenduspõhine.
- Kuu haridustegu
Koostööprojekt "Koolilt lasteaiale" ühendab andmis- ja saamisrõõmu. 2020. a koostööprojekti avastusõppe tunnetuskasv jõudis erilisel kooliaastal advendiaja alguseks kõikide lasteaedadeni. Õpilastest meisterdajad said omandada uusi teadmisi läbi praktilise tegevuse ning tunda head meelt oma kätega tehtu üle. Lasteaialapsed aga saavad mängulusti, uusi kogemusi ja põnevat avastamist. Tunnetuskast arendab lapse mõttetegevust ja loogilist mõtlemist, loovat kujutlusvõimet ja koostööoskust ning annab ka esinemisjulgust. Headeks koostööpartneriteks on kõigil aastatel olnud Eesti Tööõpetajate Selts ja seltsi juhatuse esimees Jürgo Nooni, Ristiku Põhikooli tööõpetuse õpetaja ja mitmed teised Tallinna koolid. Täname ja tunnustame sel aastal projektis osalenud 20 kooli: Audentese erakool, Gustav Adolfi Gümnaasium, Kadrioru Saksa Gümnaasium, Ristiku Põhikool, Tallinna 21. Kool, Tallinna Arte Gümnaasium, Tallinna Heleni Kool, Tallinna Inglise Kolledž, Tallinna Kivimäe Põhikool, Tallinna Kristiine Gümnaasium, Tallinna Kuristiku Gümnaasium, Tallinna Mahtra Põhikool, Tallinna Mustamäe Gümnaasium, Tallinna Nõmme Gümnaasium, Tallinna Nõmme Põhikool, Tallinna Pae Gümnaasium, Tallinna Rahumäe Põhikool, Tallinna Reaalkool, Tallinna Südalinna Kool ja Vanalinna Hariduskolleegium. Tunnetuskaste valmistati ühtekokku 127 lasteaiale.
Oktoober 2020
- Kuu haridusjuht
Andrei Kante, Lasnamäe Gümnaasium - Tallinn tänab ja tunnustab Aasta õppeasutuse juht 2020 Andrei Kante on suure südamega, eesmärkidele orienteeritud koolijuht, kes juhib edukalt korraga kahte kooli. Muretseb esmajärjekorras laste heaolu pärast, usub tulevikukooli võimalustesse ning hindab kõrgelt õpetajate tööd.
- Kuu haridustegu
Kadrioru Saksa Gümnaasiumi ja Tallinna Kesklinna Valitsuse ühisprojektina startinud lapsevanemate virtuaalkool, mille eesmärk on toetada lapsevanemaid, soodustades positiivseid ja hoolivaid suhteid lastega. Soovitakse luua keskkond, kus lapsed ja vanemad toetavad, mõistavad ja inspireerivad üksteist. Loengutele on oodatud kõik lapsevanemad või vanavanemad, kes soovivad omandada teadmisi ja praktilisi oskusi.
September 2020
- Kuu haridusjuht
Deniss Presnetsov, Tallinna Läänemere Gümnaasium - Denissi kool oli esimene, kus diagnoositi koroonaviirusjuhtum ja ta sai sellest tuleneva koolikorralduse ja kommunikatsiooniga väga hästi hakkama. See väärib kindlasti esiletõstmist ja tunnustust.
- Kuu haridustegu
Tallinna Südalinna Kool pälvis Liikuma Kutsuva Kooli tiitli "Aasta tegija 2019/2020" kategoorias "Liikuma kutsuv saavutus koolis". Kogupäevakooli mudeli kasutusele võtmine on aidanud kaasa koolikultuuri muutumisele, sest see aitab luua sidusa päevakava, kus on ühendatud formaalne ja mitteformaalne õppetöö. Auhinna andis üle president Kersti Kaljulaid.
August 2020
- Kuu haridusjuht
Sirli Väinsar, Tallinna Tondi Kool - direktoril on selge visioon ja konfliktivaba suhtlusstiil, mille parimaks tunnustuseks on Tondi koolihoone valmimine õigeaegselt ja plaanipäraselt.
- Kuu haridustegu
Tallinna Tondi Kooli uue koolimaja avamine. Eesti üks suuremaid erivajadustega laste koole Tallinna Tondi Kool (Tondi 40) on saanud endale täiesti uue kaasaegse, spetsiaalselt neile lastele projekteeritud koolihoone. Samas hoones asuvad ka õpilaskodu, spordisaal, ujula ning Tallinna Õppenõustamiskeskuse filiaal.
Juuli 2020
- Kuu haridusjuht
Merit Zavatski, Tallinna Järveotsa Lasteaed - direktor tegi suurepärast koostööd lapsevanematega ja Tallinna Haridusametiga. Korraldas edukalt rühmade üleviimise üheksasse lasteasutusse Tallinna Järveotsa Lasteaia renoveerimise perioodiks.
- Kuu haridustegu
Koostöö ja partnerlus (Tallinna Allika Lasteaed, Tallinna Lasteaed Karikakar, Tallinna Lasteaed Kiikhobu, Tallinna Lasteaed Kikas, Tallinna Lasteaed Mooniõied, Tallinna Lasteaed Vikerkaar, Tallinna Lehola Lasteaed, Tallinna Lepistiku Lesteaed, Tallinna Nurmenuku Lasteaed) - kuna Tallinna Järveotsa Lasteaed on renoveerimisel, täname lasteaedu laste külalislahkel vastuvõtul.
Juuni 2020
- Kuu haridusjuht
Maarja Merigan, Tallinna 32. Keskkool - väga hea ja süsteemne HEV töö korraldus.
Tiina Pall, Tallinna Kristiine Gümnaasium - kooli võrku loodi õppeainete põhine DIGIRIIUL - õpetajate poolt distantsõppel väljatöötatud digitaalsete õppematerjalide ühiskasutus töökoormuse optimeerimiseks. Töötati välja SOS plaan(id) eriolukordadeks. HEV õpilaste arendamiseks ja toeks loodi kooli struktuuri Õpiedukeskus.
- Kuu haridustegu
Tallinna 21. Kooli koolileht saavutas konkursil I koha. 16. juunil avalikustas Postimehe toimetus „Parima koolilehe konkursi“ auhinnasaajad ja selgus, et Tallinna XXI Kooli ajaleht Lennuk saavutas üleriigilisel konkursil I koha.
Mai 2020
- Kuu haridusjuht
Toomas Pikhof, Pirita Majandusgümnaasium - direktori eestvedamisel toimus virtuaalne leiutajate konkurss “102 leiutist Eestile”. Konkursitöid oli võimalik esitada individuaalselt või kuni kolmeliikmelistel meeskondadel. Leiutajad tegid oma tööst pildi ja lühikirjeldused/videod ning postitasid need keskkonda Padlet. Kokku osales 83 õpilast. Pikhof korraldas koostöös linnaosavanemaga eriolukorra ajal Pirita koolide toitlustamise linnaosa juures. Lisaks eriolukorras õppetöö suurepärasele koordineerimisele koostas kooli juurdeehituse lähteülesande. Lisaks sai kool mitmele kirjutatud projektile uueks õppeaastaks rahastuse, sh rahvusvahelisele.
- Kuu haridustegu
Lasteaiad, kes eriolukorra ajal olid lastele avatud. Õpetajad, kes korraldasid kodus viibivatele lastele e-õpet, videotervitusi ja ‑kohtumisi. Kes tundsid huvi, kuidas saaksid abiks olla ning koduõppel lapsi juhendada. Juhid, kes suutsid kiirelt muuta töökorraldust, korraldasid virtuaalkoosolekuid. Lapsed, kes vanemate abiga saatsid õpetajatele oma õppetegevuste koha videosid, pilte ja kirju.
Aprill 2020
- Kuu haridusjuht
Riina Läll, Tallinna Kelmiküla Lasteaed - direktor on olnud suurepärane koostööpartner Tallinna Haridusametile eesliini töötajate lastele 24/7 teenuse loomisel, pakkudes teenust ka nädalavahetuseti ja öisel ajal.
- Kuu haridustegu
Kadrioru Saksa Gümnaasium pälvis konkursil „Aasta keeletegu 2019“ eriauhinna - kooli õpetajad ja õpilased algatasid ettevõtmise, kus Vikipeediasse kirjutati üle 140 eestikeelse artikli. Seda ettevõtmist tunnustati konkursil „Aasta keeletegu 2019“ eriauhinnaga.
Tallinna 21. Kooli õpilasfirmasid saatis konkursil edu - 29. aprillil virtuaalselt toimunud õpilasfirmade üleriigilisel võistlusel saavutas I koha ÕF EHA, kes toodab disainvalgusteid ja SA Innove eripreemia pälvis ÕF SNÆKK, kes valmistab tervislikke kiirtoite tänapäeva aktiivsetele inimestele.
Märts 2020
- Kuu haridusjuht
Andrei Kante, Lasnamäe Gümnaasium - juhtides korraga kahte kooli, suutis Andrei Kante kriitilisel hetkel viia koolitoidu jagamise info operatiivselt paljude vanemateni ja korraldada tasuta koolilõua pakkumine väga paljudele lastele.
- Kuu haridustegu
Tallinna 21. Kooli ÕF Student Network toetab õpiabi vajajaid - koolis tegutsev õpilasfirma tegeleb õpiabi osutamisega 1.-9. klasside õpilastele. Seoses distantsõppega toimub õpe veebipõhiselt. Õpilasfirmas on õpetajateks tublid gümnasistid, tänu kellele on õppimine sõbralik ja vaba. Õppimise aeg on kokkuleppeline.
Tallinna Kesklinna Vene Gümnaasiumile omistati eTwinningu 2020-2021 kooli märk - kool pälvis eTwinningu kooli tunnustuse, mis näitab EU institutsioonidele kooli lõimimist ja valmisolekut pedagoogiliseks arenguks koostöös teiste Euroopa riikide koolidega. Sellise märgi omamisel aktsepteeritakse kooli rahvusvahelistes projektides.
Veebruar 2020
- Kuu haridusjuht
Õnnela Leedo-Küngas, Ehte Humanitaargümnaasium - kool on sellest aastast esimese Tallinna koolina liitunud programmiga "Ettevõtlik Kooli". Ettevõtlik Kool on kaasaegse hariduse kvaliteedimärk.
- Kuu haridustegu
Tallinna Lasteaed Sipsiku seitsme kesklinna lasteaia “Rõõmsa Roti Retk” Harku metsa - Tallinna Lasteaed Sipsikul on olnud aastaid kestev väärtuspõhine koostöö kuue lasteaiaga (Tallinna Endla Lasteaed, Tallinna Komeedi Lasteaed, Tallinna Lasteaed Südameke, Tallinna Liivalossi Lasteaed, Tallinna Päikesejänku Lasteaed, Tallinna Virmalise Lasteaed), mille eesmärgiks väärtustada liikumist, loodust, mängu ja koostööd.
Jaanuar 2020
- Kuu haridusjuht
Kaarel Rundu, Tallinna Saksa Gümnaasium - direktori eestvedamisel korraldati suurepäraselt renoveeritud koolimaja taasavamine. Tähenduslik ja märgiline pidulik aktus, keskkonnasõbralik lindilõikamine ning meeldivas õhustikus korraldatud maja tuvusringkäik. Kaarel sai suurepäraselt hakkama koolitöö sujuva korraldamisega asenduspindadel, koolimaja ettevalmistamisega, avamispeoga. Tegemist on tänaseks kaasaegseima kooliga.
- Kuu haridustegu
Gustav Adolfi Gümnaasiumi õpilaste mentorprogramm - programm “Õpilaselt õpilasele” toetab õpilaste initsiatiivi nii üksteise õpetamisel kui ka üksteiselt abi küsimisel. Programm on mõeldud kooli kõikidele õpilastele alates esimesest klassist eesmärgiga suunata õpilasi, kellel on raskusi mõne õppeaine/teema omandamisega, oma kaasõpilastest mentorite juurde. Programmi peamine eesmärk on tõsta õpilaste enda initsiatiivi üksteise õpetamisel ning ühendada Kotzebue ja peamaja õpilasi. Hetkel on kooli kodulehel 15 õpilasmentori nime ja kontakti, kellega on võimalik juba ühendust võtta.
_____________________________________________________________________________________
Detsember 2019
- Kuu haridusjuht
Deniss Presnetsov, Tallinna Läänemere Gümnaasium - kool pälvis konkursil „Hea kool kui väärtuspõhine kool 2019” Tartu Ülikooli eetikakeskus poolt välja antava tiitli „Hea kooli teerajaja 2019”, mille raames tunnustati kooli keelekümblusmetoodika edukat rakendamist, koolisiseste parimate praktikate jagamist ja ühistele väärtustele toetuva koolikultuuri arendamist.
- Kuu haridustegu
Tallinna Tondi Põhikool – detsembris osalesid kooli IV - VI klasside õpilaste kolm võistkonda festivali Robotex võistlusel „Minu esimene start-up“, milleks pidid lapsed mõtlema välja uuendusliku idee/toote, selle prototüübi enne valmis ehitama ja võistlusel tutvustama. Kooli meeskondade ideedeks olid robot-päästekoer, ratastega kahe vintsiga helikopter ja kiirabi laevastik.
November 2019
- Kuu haridusjuht
Toomas Pikhof, Pirita Majandusgümnaasium – direktorit tunnustati Tallinna Linnavolikogu poolt. Kokku said auhinna 24 linnakodanikku, kes on möödunud aasta jooksul andnud oma panuse Tallinna rahvusvahelise maine parandamisele, linnaelu edendamisele, paremaks tegemisele ja muutmisele või on saatnud korda erilise teo. Toomas oli ainuke Tallinna koolijuht, kes nende hulka kuulus.
- Kuu haridustegu
Tallinna Nõmme Põhikool – koolis toimus teadusfestival „Komeet 2019“, mille kohta tegi klipi ka ETV2 saade “Nova”. Festivali esimene pool oli peamiselt suunatud õpilastele - nii loovtöö ja referaadi juba teinutele kui ka nendele, kellel see veel ees, festivali teises pooles esitleti tegemisi lapsevanematele.
Oktoober 2019
- Kuu haridusjuht
Andrei Kante, Lasnamäe Gümnaasium/Lasnamäe Vene Gümnaasium - direktori eestvedamisel oldi koos meeskonnaga Tallinna Haridusametile heaks koostööpartneriks konverentsi "Märkan ja sekkun" korraldamisel, konverentsi raames jagati inspireerivalt oma kogemusi kiusamise ennetamis- ja sekkumistöö kohta.
- Kuu haridustegu
Tallinna Lasteaed Vikerkaar - lasteaias avati 16. oktoobril õppeköök laste kokandustegevuste läbiviimiseks, mille eesmärgiks on omavahel lõimida teoreetilisi teadmisi ja praktilisi kogemusi.
Tallinna Nurmenuku Lasteaed – lasteaed osales programmeerimisnädalal Code Week, mille eesmärk on muuta programmeerimine nähtavamaks ning tutvustada, kuidas koodikirjutamisega oma ideid ellu viia, hajutada programmeerimisega seotud saladusi ning motiveerida inimesi õppima.
September 2019
- Kuu haridusjuht
Alvina Maasik, Tallinna Arbu Lastead - direktori eestvedamisel toimus Tallinna koolieelsete lasteasutuste direktorite õpiränne Singapuri Vabariiki teemal “Uuenduslik õppimismudel. Haridussüsteem ja hindamisstandardid Singapuri näitel”, kus osales 23 koolieelse lasteasutuse direktorit erinevate linnaosade lasteaedadest üle Tallinna. Koolitusreisi üheks oluliseks eesmärgiks oli Singapuri Vabariigi ja Eesti Vabariigi haridussüsteemi võrdlev analüüs. Õppereisil tutvuti eri tüüpi lasteaedadega, lasteaiaõpetajate ettevalmistuse ja professionaalse arengu toetamise võimalustega Singapuris.
Hele Leek-Ambur, Tallinna Nõmme Huvikool - direktori eestvedamisel ollakse heaks koostööpartneriks huviralli korraldamisel moodsa õppimise festivali iduEDU 2019 raames.
- Kuu haridustegu
Tallinna Reaalkool – koolis korraldati rahvusvaheline reaal- ja loodusteadusliku hariduse konverents.
Juuni, juuli, august 2019
- Kuu haridusjuht
Indrek Vijard, Nõmme Muusikakool – direktor organiseeris mitmeid muusikalisi tervitusi Tallinna Haridusameti tunnustusüritustele.
- Kuu haridustegu
Tallinna Järveotsa Gümnaasium – kooli eestvedamisel toimus läbi 2018/2019 õppeaasta Haabersti linnaosa õpetajate vahva kümnevõistlus, mis sai eduka lõpu juunis viimase osavõistlusega, kus õpetajad panid ennast kooli ümbruses proovile discgolfis. Lisaks jagas kool augustis toimunud tervist edendavate koolide suvekoolis oma tervisenõukogude töö head praktikat.
Mai 2019
- Kuu haridusjuht
Ülle Mandre, Tallinna Lepistiku Lasteaed - direktor võttis tegusa ja abivalmis koostööpartnerina vastu väljakutse täita kahe kuu jooksul Tallinna Mesimummu Lasteaias direktori ülesandeid ning toetas lasteaia uut juhti sisseelamisel.
- Kuu haridustegu
Tallinna Lotte Lasteaed – koostööprojekti „Koolilt – lasteaiale“ pidulik lõpuüritus.
Aprill 2019
- Kuu haridusjuht
Jaanika Raudsepp, Tallinna Lasteaed Vesiroos – direktori eestvedamisel korraldati Mustamäe linnaosa lasteaedade teatrifestival, mille raames teenitud tulu kanti heategevusfondile „Märka ja aita!“.
Natalja Vergun, Tallinna Mustamäe Reaalgümnaasium - direktor koos oma meeskonnaga oli suurepäraseks partneriks 24. aprillil toimunud Tallinna koolieelsete lasteasutuste juhtide ja meeskondade nõupidamise õnnestumisse. Kooli panust oli märgata igal sammul.
- Kuu haridustegu
Kadrioru Saksa Gümnaasium – koolis korraldati algklasside õpilaste filmifestivali MININUI II, mille raames laekus I-V klasside õpilaste poolt tehtud 33 filmi.
Märts 2019
- Kuu haridusjuht
Larissa Zaytseva, Tallinna Liikuri Lasteaed – lasteaeda külastas 29.03 Ukraina delegatsioon koos Ukraina Saatkonna Eestis esindajatega. Direktori eestvedamisel tutvustati külalistele Eestis rakendatud koolieelsete lasteasutuste süsteemi, eesti keele kui teise keele õpetamist vene õppekeelega rühmades, programmi „Roheline kool“ ja #EduInnoLab roboaia tööd.
- Kuu haridustegu
Jakob Westholmi Gümnaasium, Kadrioru Saksa Gümnaasium, Tallinna Ühisgümnaasium – koolid korraldasid koos moeshow "Kastist välja".
Veebruar 2019
- Kuu haridusjuht
Georg Teras, Tallinna Kadaka Põhikool – direktori eestvedamisel korraldati SA Innove Rajaleidja Harjumaa keskuse töötajatele koolis õppekäik, mille raames tutvustati õppekorralduse süsteemi ja kooli tegevust lihtsustatud-, toimetuleku- ja hooldusõppe laste toetamisel.
- Kuu haridustegu
Tallinna Kunstigümnaasium – kooli eestvedamisel korraldati Salme Kultuurikeskuses Põhja-Tallinna laste kasvatamise mess.
Jaanuar 2019
- Kuu haridusjuht
Meelis Kond, Tallinna 21. Kool - direktori eestvedamisel ja toetamisel arendati koostöös kolleegidega koolis Ettevõtlus-robootika õppesuund, loodi innovatsioonistuudio ning lõimiti robootika teiste õppeainetega, mille tunnustuseks pälvis Tallinna 21. Kool konkursil Kvaliteediinnovatsiooni auhind 2018 Eesti vooru peaauhinna ning sai tunnustuse kui Rahvusvahelise konkursi Quality Innovation Award finalist.
- Kuu haridustegu
Tallina 21. Kool - kool pälvis Kvaliteediinnovatsiooni auhind 2018 konkursi Eesti vooru peaauhinna ning sai tunnustuse kui Rahvusvahelise konkursi Quality Innovation Award finalist. Tallinna 21. Kool pälvis tunnustuse Ettevõtlus-robootika õppesuuna, innovatsioonistuudio loomise ning robootika lõimimise eest teiste õppeainetega. Arendatud õppesuund on seotud kooli missiooni ja põhiväärtustega.
_____________________________________________________________________________________
Jaanuar 2018
- Kaspar Kaugija (Tallinna Kopli Ametikooli direktor), kes kutseõppeasutuse esindajana võttis vastutuse korraldada oma koolis Tallinna koolijuhtide nõupidamine ja tegi selleks konstruktiivset koostööd Tallinna Haridusametiga. Lisaks juhtis ta kogemustöötuba, kus tutvustas kooli koostöövõimalusi nii teiste organisatsioonidega kui ka üldhariduskoolidega. Juht panustas koolijuhtide nõupidamise korraldamisse kogu meeskonnaga (sh õpetajad ja õpilased), see oli koolijuhile uuenduslik ettevõtmine ning aitas tuua korraldajate igapäevaellu uusi õpikogemusi. Kõik esinejad said kingituseks õpilaste valmistatud käsitööesemed, näidati kaasava hariduse võimalusi Tallinna Kopli Ametikoolis, korraldati põnevad loovtöötoad kutseõpetajate eestvedamisel. Tunnustust väärib koolijuhi hoolivus HEV õpilastesse, luues neile igapäevaselt vajalikke õppimistingimusi ning andes neile esinemisvõimalusi. Lisaks väärib tunnustust koolijuhi tehtud töö Kopli Ametikooli arendamisel.
- Tallinna Kristiine Gümnaasium - üldvõit Baltimaade võistlusel „Minecrafti eri! Tuleviku Eesti, Läti ja Leedu“. Virtuaalne ehitusvõistlus oli osa rahvusvahelisest IT-hariduse nädalast KoodiTund (Hour of Code) ja leidis aset hariva arvutimängu Minecraft virtuaalkeskkonnas. Eestis tunnistati nende püstitatud virtuaalne ehitis keskmise vanusekategooria parimaks. Eestis registreeris võistlusele ligi 100 meeskonda, keda hinnati kolmes vanuserühmas. Baltikumi üldvõidu püstitas meeskond Öökullid koosseisus Kristjan Mäetalu (15), Oliver Sild (15) ja Elvis Eelmaa (15). Rahvusvahelisele žüriile avaldas muljet noorte ehitatud maailma detailsus ja oskuslik viis, kuidas oli kasutatud Minecrafti maailma ning Redstone’i programmeerimise võimalusi.
Veebruar 2018
- Natalja Vergun (Mustamäe Reaalgümnaasium), kes rahvusvahelise stažeerimisprogrammi stipendiumiga viibis 22.01.-16.02.2018 kahes Sloveenia uuendusmeelses koolis: Gimnazija VIČ ja Osnovna Šola Mirana Jarca. Ta külastas koolide tunde, vaatas kuidas toimub õpetaja ja õpilaste suhtlemine, hindas füüsilise keskkonna mõju aine õpetamisele, sai teada kasutatavatest õppemeetoditest, rääkis õpilaste ja õpetajatega õppeprotsessist ja selle korraldusest, sh õnnestus näha 14. veebruaril toimunud õpetajate streiki. Mõlemas koolis astus ta ka klassi ette, et tutvustada Eestit.
- Tallinna Rännaku Lasteaed - „Rännakus on metsik lapsepõlv“. 8. ja 15.veebruaril suusapäevad koostöös Suusabussi ja treeneri Vahur Teppaniga. Suuskadele said kõik 6 rühma, igale rühmale toimus Vahuri juhendamisel treening. Kõige noorem suusataja oli vanuses 2,3. Rännaku lasteaia pere usub, et igaüks peab tegema seda, mis tal hästi välja tuleb.
- Tallinna 21. Kool – edukas osalemine rahvusvahelisel õpilasfirmade laadal ja #EduInnoLab projekti raames avatud tehnoloogialabor – LEGO innovatsioonistuudio. Labori vajaduse eesmärgiks on luua õpilastele ja õpetajatele 21. sajandi õpimetoodikaid ja vahendeid rakendav õpikeskkond, mis toetab digi-, tehnoloogia- ja inseneeriavaldkonna pädevuste ning lõimitud õppe arendamist. Tehnoloogialabor on funktsionaalne, mobiilne, igale vanusele sobiva mööbli ja temaatilise sisustuse ning paindliku tehnilise lahendusega, mille disainikontseptsioon lähtub Lego Education Innovation Studio nõuetest. Koolis on loodud uus põhikooli õppesuund: Ettevõtlus-robootika ning tehnoloogialabori tööle rakendumine toetab igati õppesuuna ja õppekava arendamist. Rahvusvahelisel õpilasfirmade laadal saavutas kommidest käsitööjäätist pakkuv Tallinna 21. Kooli õpilasfirma Best Ice parima toote auhinna. EBS-i eripreemia saavutas kooli õpilasfirma Spark. Sotsiaalmeedia kuninga tiitli saavutas Tallinna 21. Kooli õpilasfirma Saunakutid. Laada suurima käibe tegi Tallinna 21. Kooli õpilasfirma Cased.
Märts 2018
- Tatjana Šukurova (Taime Lasteaed), kelle eestvedamisel korraldas Põhja-Tallinna lasteaiaõpetajatele ja õpetaja abidele mitmeetapilise, kakskeelse (eesti/vene) koolituse "Bee-, Blue- ja Ozo-botidega tutvumine ja robotite kasutusvõimalused". Kui juht on ise eestvedajaks ja suunajaks, nö müüb mõtte maha oma töötajatele, siis jõuab see nüüdisaegne õpikäsitus kiiresti lasteni. Kui oma asutuse lapsed juba digivahendeid kasutavad, saab neid vahvaid tegevusi väljapoole oma asutust tutvustada.
- Tallinna Lilleküla Gümnaasium - 29. märtsil avati Tallinna Lilleküla Gümnaasiumis projekti #EduInnoLab Makeblock nutilabor, kus on täiskomplekt Makeblock Makerspace laboriseadmeid. Nutilabor avardab koolis robootika ja programmeerimise õpetamise võimalusi, arendades õpilaste loovust ning lõimides erinevates õppeainetes nt füüsikas, matemaatikas, kunstiõpetuses omandatud teadmisi. #EduInnoLab võimaldab tõsta õpilases huvi inseneriteaduste vastu.
- Tallinna Kuristiku Gümnaasium - kooli poolt korraldatud kontsertlavastus "Kuiinluse ehk kuulsuse ahelad" Lindakivi Kultuurikeskuses oli tõeliselt nauditav ning kõrgel tasemel korraldatud. Esitati üle 20 Queeni populaarse pala – kaks tundi suurepärast Queeni. Kontsert-lavastus oli valminud algusest lõpuni noorte endi poolt koos sõpradega VHK'st, Reaalkoolist ja TTÜ-st. Kontsert pakkus vaatajatele/kuulajatele rappuvat, laserina ajju, mällu, südamesse tungivat muusikat, mida tegid andunult ja täie rauaga umbes 40 Tallinna Kuristiku gümnaasiumi õpilast - tasemel bänd, jõuline koor, karismaatilised solistid. Kõik tegijad nautisid seda mida tegid!
Aprill 2018
- Meelis Kond (Tallinna 21. Kool), kes korraldas praktiliselt kuu ajaga alates seadmete paigaldamisest koolis e-õpilaspileti kasutamise koolitoidu arvestuses. Tegu väärib tunnustamist ja näitab eeskuju, et õige suhtumise ja tegutsemisega on kõik võimalik.
- Tallinna Läänemere Gümnaasium - 13.aprillil toimus LAK-õppe kuu raames ülelinnaline üritus “Kes teab, kus on viimne reliikvia?, millest võtsid osa 7.klasside võistkonnad Tallinna teistest koolidest: Tallinna Pae Gümnaasium, Tallinna Kuristiku Gümnaasium; Tallinna Mustjõe Gümnaasium; Tallinna Lasnamäe Gümnaasium; Õismäe Vene Lütseum; Tallinna Mustamäe Reaalgümnaasium; Tallinna Mustamäe Humanitaargümnaasium ja Tallinna Mahtra Põhikool. Detektiivmängu stsenaariumi järgi kutsus linnapea linnaelanikke kokku, et teatada neile varastatud linna viimsest reliikviast – Tallinna linnaväravate võtmest. Linnapea kutsus kokku ka noori detektiive, kes alustasid kohe otsingut. Õpilased lahendasid raskeid mõistatusi viies erinevas keeles: eesti, nad pidid pidid ära arvama saladuslikke paroole, otsima vastuseid keerulistele küsimustele, paljud ülesanded olid seotud nutiseadmete kasutamisega (nt. QR-code reader, learningapps, plickers, loquiz, kahoot). Lisaks testiti 19. aprillil Tallinnas konkursi “Eesti parim sekretär 2018” finaliste, mille käigus tuli büroojuhtidel kustutada nii reaalseid leeke kui lahendada takistusrajal keerulisi ülesandeid. Võistluse korraldas Baltimaade suurima kontoritarvete firma Officeday. Officeday eripreemia sai Tallinna Läänemere Gümnaasiumi sekretär Aleksandra Larionova.
Mai 2018
- Grüüne Ott (Tallinna Endla Lasteaed), kelle juhtimisel oli Tallinna Endla Lasteaia pere heaks koostööpartneriks ja võõrustajaks 2.—4. maini 2018 toimunud Tallinnas Euroopa linnade ühenduse EUROCITIES hariduse töögrupi seminarile „Inclusion through education“ (kaasamine hariduse kaudu). Juht on väga ettevõtlik lisarahastuste hankimisel ja tänu SA Innove rahastusele sai alguse uus tore traditsioon - Endla Laste AIAFESTIVAL, kus Endla AED pakkus nii festivalimelu kui ka vaikset aiamiljööd tänases linnaruumis.
- Tallinna lasteaedade mudilaste tantsupidu „Me armastame Eestit”, 24. mai 2018. Ülelinnaline lasteaedade tantsupidu „Me armastame Eestit“ (meeskond: kõik Tallinna lasteaiad, kes osalesid). Tantsupeol osales ligikaudu 20 000 last. Pidu algas kõikides lasteaia hoovides samaaegselt tantsuga „Sabatants“ ja lõppes tantsuga „Kaera-Jaan“. Lasteaia lapsed kandsid linnalt kingituseks saadud rahvarõivaid, tunnussilte ja rütmipille, mille on valmistanud Tallinna koolide õpilased.
Suvi 2018
- Tõnu Piibur (Pelgulinna Gümnaasium), kelle eestvedamisel oli Pelgulinna Gümnaasiumi korraldusmeeskond väga heaks koostööpartneriks Tallinna Haridusametile 28. augustil toimunud 2018/19. õppeaasta avakonverentsi „Esimene koolipäev Mega Õnnelikus Koolis“ korraldamisel.
- Gustav Adolfi Gümnaasiumi õpilaste vaprust – kooli direktori eestvedamisel moodustati kooli gümnasistidest vabatahtlik päästjate rühm, kes käis koostöös Päästeameti Põhja Päästekeskusega 12. juunil Vihterpalus Harjumaal metsapõlenguid kustutamas.
September 2018
- Hele Leek-Ambur (Tallinna Nõmme Huvikool), kelle eestvedamisel korraldati meeleolukas ja lastesõbralik Tallinna Nõmme Huvikooli Vikerkaare tänava maja avamine, lisaks oli direktor heaks võõrustajaks septembris huvikoolis toimunud huvikoolide kohtumistel.
- Pirita Kose Lasteaia uue hoone avamine - 12. septembril avati Pirita Kose Lasteaia uus hoone, kus on kohti 176. lapsele. Uues hoones on täiendav õppeklass Lehola Keskkonnahariduskeskusel. Direktori eestvedamisel korraldas lasteaiapere meeleoluka ja samas südamliku avamispeo.
Oktoober 2018
- Indrek Vijard (Nõmme Muusikakool), kelle aktiivse tegevusena lahenes Tallinna laulupeo koordinaatori probleem, kes pakkus välja erinevaid kandidaate ja aitas pidada läbirääkimisi ning andis soovitusi ja nõustas korraldusmeeskonda. Direktor oli kogu protsessi vältel olemas, kaasas ja oli väga koostöövalmis, tundes suurt vastutust laulupeo toimumise pärast. Direktor on Tallinna Haridusametile suurepäraseks partneriks.
- Tallinna Reaalkool - 20. oktoobril toimus esimest korda haridusfestivali „iduEDU“, mille üheks kaaskorraldajaks oli Tallinna Reaalkool. Tänu Tallinna Reaalkooli meeskonna panustamisele haridusfestivali korraldamisse õnnestus haridusfestival suurepäraselt.
November 2018
- Imbi Viisma (Kadrioru Saksa Gümnaasium), kes oli heaks partneriks lasteaedade hoolekogude teabepäeva korraldamisel ning külalislahke võõrustaja, osaledes ka ise kaasa mõeldes. Lisaks jõudis Kadrioru Saksa Gümnaasium novembris Haridus- ja Teadusministeeriumi ettevõtlusõppe programmi „Edu ja Tegu“ tunnustuskonkursil nominentide hulka “Aasta ettevõtlusõppe edendaja kategoorias”.
- Tallinna Inglise Kolledž – koolis korraldati inspiratsioonikonverents „Inspire“, mis oli suunatud VIII - XII klasside õpilastele, vilistlastele ja õpetajatele.
Detsember 2018
- Tiina Pall (Tallinna Kristiine Gümnaasium), kelle innustamisel võitis kooli esindav võistkond rahvusvahelisel IT-hariduse nädala raames toimunud Minecrafti võistluse.
- Tallina Kuristiku Gümnaasium – kooli eestvedamisel toimusid detsembris mitmed sportlikud üritused (13. detsembril toimus koolis traditsiooniline sportvõimlemise võistlus VI - XII klasside õpilastele ja koolinoorte rammumehe võistlus, kus alade vahepeal esinesid parimad omaloomingulised kavad, lisaks korraldas kool 1. detsembril traditsiooniks saanud linna koolide haridustöötajate võrkpalliturniiri).
_____________________________________________________________________________________
Jaanuar 2017
- Hendrik Agur (Gustav Adolfi Gümnaasium), kes on eest vedamas GAGi uuendamise protsessi ning kellel on tulnud pidada ebavõrdset võitlust kooli laiendamise vastastega. Tema visiooniks on luua innovaatiline, MÕKi toetav koolikeskkond. Oma visiooni viib ta ellu vaatamata ette tulnud raskustele.
- Pirita Majandusgümnaasiumi majanduskonverents 2017 „Majandus homme ja ülehomme – uued valikud, võimalused ja vaade tulevikku“.
Veebruar 2017
- Piret Määr (Tallinna Kullatera Lasteaed). Tallinna Kullatera Lasteaed korraldab eelmise aasta lõpust saadik nutivahendite koolitusi teiste lasteaedade õpetajatele, kuidas nuti- ja robootikavahendeid kasutada lasteaedades laste õppimise põnevamaks ja efektiivsemaks muutmiseks. Erinevate robootikavahendite hulk, mida nad oma lasteaias kasutavad ja õpetavad, on võrreldav koolidega.
- Tallinna 21. Kooli traditsiooniline kultuuri- ja kunstinädal, 2017. aasta jaanuari XXXI kultuuri- ja kunstinädala teemaks oli Inglismaa.
Märts 2017
- Izabella Riitsaar (Tallinna Pae Gümnaasium), kes Izabella Riitsaar on kauaaegne silmapaistev koolijuht, pedagoog ja riigikeele õpetaja. Märtsis anti talle Minskis Rahvusvaheline Humaanse Pedagoogika Keskuse poolt aunimetus „Humaanse Pedagoogika rüütel“, millega kaasnes kuldne rinnamärk „Süda ja luik“. Aitas korraldada ja läbi viia konverentsi „Sild lasteaiast kooli“.
- Tallinna Kullatera Lasteaia üritused ülelinnalise Alushariduse ainesektsiooni tegevustest raames.
Aprill 2017
-
Veiko Rohunurm (Tallinna Südalinna Kooli direktor) alati positiivse hoiaku ja suhtumise eest linna õpilasürituste korraldamisel, suurepärane koostööpartner robootikapäeva korraldamisel
- Tallinna Tondi Põhikooli projekti „Valgele valgega ehk värviliselt“ juubelinäitus Tallinna Haridusameti ruumide
Mai 2017
- Raino Liblik on Tallinna Koolijuhtide Ühenduse uue esimehena koolijuhtide ja koolide esindamisel väga aktiivne, nõudlik ja koostöövalmis. Haridusamet loodab ja usub, et oma pühendunud eestvedamisega suudab Raino Liblik ühendada rohkem juhte ja arendada koostööd haridusametiga järgmisele tasemele.
- Tallinna Lastesõime Hellik projekti „Igale lapsele oma Kaisukalli“ idee tuli Mummude rühma lapsevanematelt. Iga perekond meisterdas koos lapsega kaisuka, mis on turvaelemendiks lapsele lastesõimes oleku ajal, kui vanemaid ei ole. Kaisukatele pandi nimed ja korraldati Kaisukallide tutvumispidu. Kaisukad said osalejaks nii laste õppimisel-kasvamisel kui aitasid neil ka uinuda. Tagasiside lastevanematelt oli väga positiivne – kaisukallide töötuba liitis lapsevanemaid ja tekkis juurde uusi sõpru. Lasteaed korraldas tänuõhtu, kus tunnustas Mummude rühma vanemaid toreda mõtte ja teostuse eest.
Juuni-juuli 2017
- Indrek Vijard (Nõmme Muusikakooli direktor). Tema puhul toodi välja väga tubli tegevus ja toetus laulupeo "Mina jään" korraldamisel.
- Tallinna Läänemere Gümnaasium, kes oli massiliselt ja edukalt esindatud 1.juunil Laagna teel lillede istutamise protsessis.
September 2017
- Kaarel Rundu (Tallinna Saksa Gümnaasiumi direktor), puhul toodi välja häid juhtimisoskusi, avatust, koostöövalmidust, arengusoovi ning mitmeid edukaid tegevusi septembris: osalemine kompetentsimudeli piloteerimise protsessis, avatus külalistele (septembris Hiina Shanghai Xiangming Junior High Schooli võõrustamine), kooli remondi ettevalmistamise protsess; ametivisiit Saksamaale.
- Tallinna Reaalkool, kelle puhul toodi välja kaks haridustegu: - reaal-meditsiini õppesuuna avamine ja koostöös Eesti Teadusagentuuriga 15.-16. septembril reaal- ja loodushariduse rahvusvahelise konverentsi korraldamine.
Oktoober 2017
- Veiko Rohunurm (Tallinna Südalinna Kooli direktor), kelle tegemised jõudsid sellel sügisel suurema avalikkuse ette. Ta oli tunnustuskonkursi „Eestimaa õpib ja tänab“ aasta õppeasutuse juhi nominent ning samuti sai ta Tallinna aasta õppeasutuse juhi tiitli. Veiko on kujundanud endisest Liivalaia gümnaasiumist kaasaegse ning uuendusmeelse Tallinna Südalinna kooli, kuhu tahetakse õppima tulla. Veiko igapäevategevus toetab kooli tunnuslauset – Kodune kool kesklinna südames.
- Tallinna Nõmme Põhikool – Pudrunädal, 6.- 20. oktoobril olid kõik koolis haaratud "pudrutamisega". Kool sai innustust eelmise aasta pudruprogrammist ning oli kindel soov sellega 2017. aastal ühineda. Osalesid kõik 1.- 8. klassid ehk 528 õpilast. Iga päeva valiti välja parim puder. Pudruprogrammi lehel oleva materjali põhjal toimus viktoriin.
November 2017
- Grüüne Ott, Tallinna Endla Lasteaia direktor oli hea kaasamõtleja Tallinna Padriku lasteaias toimunud lasteaiaõpetajate koolituspäeva „Õnnelik lasteaiapäev“ kontseptsiooni koostamisel. Koolituspäeva moderaatorina sidus ta oskuslikult ettekanded, valis teemakohased vahepalad, toetas esinejaid vajadusel abistavate küsimustega, märkas esinemistes olulist ja andis esinejatele tagasisidet.
- Nonna Meltsas, Tallinna Vindi Lasteaia direktor - keelekümblusmetoodika rakendamise, metoodikakeskuse tegevuse toetamise, pedagoogide innustamise ning nende toetamise eest. Lasteaed pälvis hea töö tulemusena keelekümbluse kvaliteediauhinna.
- Toomas Pikhof, Pirita Majandusgümnaasiumi direktor esines koos õpilasesinduse esindajatega õpilasesinduste mõttekojas väga inspireeriva ettekandega kooli õpilasesinduse valimisest arvamusfestivali meetodil. Lisaks toimus koolis rida põnevaid üritusi, mis on väga hästi visuaalselt kooli veebilehel presenteeritud, nt gümnasistidele meediakonverents, kolmandat aastat rajati koos kooliperega helkurhekk, anti väärikas avalöök koolinoorte äriideede konkursile “Bright Minds”; käivitati tudengivarjupäevad; algas õpetajatele mõeldud õpiürituste sari “Pirita Majandusgümnaasiumi õppimiskultuur läbi Vaikuseminutite”.
- Tallinna 21. Kool - rahvusvaheline tunnustus „Euroopa ettevõtlik kool 2017“ 16. novembril Tallinnas korraldatud rahvusvahelisel ettevõtlusõppe konverentsil pälvis kool Euroopa ettevõtlusõppe eestvedaja Junior Achievement Europa ja Euroopa Komisjon tunnustuse Euroopa ettevõtlik kool 2017.
Detsember 2017
- Kaspar Kaugija (Tallinna Kopli Ametikooli direktor)võttis ainsa kutseõppeasutuse esindajana vastutuse korraldada oma koolis Tallinna koolijuhtide nõupidamine, tegi selleks konstruktiivset koostööd haridusametiga. Lisaks viis ta läbi kogemustöötoa, kus tutvustas kuidas Kopli Ametikool teeb koostööd erinevate organisatsioonidega ning millised on koolide võimalused nendega koostööks.
- Gustav Adolfi Gümnaasium – Tallinna koolinoorte loovuse- ja innovatsioonikonkurss “Innovaatiliste tegevusmudelite rakendamine koolinoorte ettevõtluses” ja filmimuusika kontsert-lavastus "Eesti Vabariik 100".