Skip to content
Tallinn.ee
Juurdepääsetavus
 °C

Tallinna Liikuri Lasteaia õuesõpe võimalusi rikastasid keskkonnateemalised stendid

Tallinna Liikuri Lasteaias Keskkonnainvesteeringute Keskuse toetusega valmisid säästva eluviisi teemalised stendid. Lastaia õuealal on nüüd paigaldatud neli kuju: Tutvustav stend, Õppeaia Hernehirmutis, Viigerhülje stend ja Elava puu stend.

Meil on suur au, et planeeritud koolitus keskkonnateemaliste plakatite kasutamisest kasvas tähtsaks sündmuseks ning stendide avamise lindi lõikas pidulikult läbi meie asutuse sõber - Lastemuuseumi Miiamilla juhataja Jane Meresmaa-Roos. Vaata pilte avamisest ja tutvustavast ringkäigust siin.

Interaktiivsed stendid ja plakatid on abiks lastele kinnitamaks teadmisi keskkonnateadliku eluviisi kohta ning toomaks loodussõbraliku elu põhimõtteid ka lapsevanemateni. Stendid lubavad lastevanematel tutvuda, milliseid väärtusi meie lasteaias lastele õpetatakse ning milliste argipäevaste harjumuste abil on võimalik maailma hoida.

Õppeaia Hernehirmutis on paigaldatud õppeaia kõrvale, mis võimaldab siduda plakati sisu ka õppeaia tegevustega ning käsitleda lähemalt säästliku tarbimise teemat. Stendid pakuvad piltmaterjali ja käed-külge tegevusi sellistel teemadel nagu taimede eluring, oma toidu kasvatamise olulisus, toiduringlus ja kohaliku toidu eelised. Elava puu stendi peale on freesitud kohalike lindude ja lehtede kujud. Plakatid võimaldavad uurida meie kogukonnas nähtud loomi ja kuidas neid mitte häirida. Viigerhülge stend räägib meile mere tervisest, joogiveest, mikroplastikust, prügi sorteerimisest ja materjalide uuskasutusest. Kõiki neid teemasid läbitakse erineval moel, et lastel püsiks huvi: informatiivsetele skeemidele ja piltidele lisasime nii jooga õpetusi, Bingo, sõnaotsinguid, labürinte ja muid mänge, sõnavalikut viipekeeles, QR-koode temaatilistele multifilmidele ja viiteid töövihikutele ülesannetele. Viigerhülge stendile on lisatud õpetus, kuidas erinevaid meresõlmi siduda.

Loodame, et värskelt valminud ilusad stendid annavad meie õpetajatele hoogu ja inspiratsiooni uue metoodilise materjali väljatöötamiseks järgmiseks õppeaastaks, mis keskendub looduse ja keskkonnahoiu teemale.

Tunneme suurt rõõmu, et õuesõpe võimalused on toetatud kaasaegsete lahendustega!

Allikas: Tallinna Liikuri Lasteaed