Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Ukraina sõjapõgenikele

Ukraina sõjapõgenikele

Eesti Vabariigis kehtiva seaduse kohaselt on lastel vanuses 7-17 kohustus käia koolis ja õppida Eesti haridusprogrammi järgi. Lasteaed, gümnaasium ja (rakenduslik) kõrgharidus vabatahtlik.
 

LASTEAIAKOHA SAAMISEKS:

  • Või saatke e-kiri Tallinna Haridusametisse: [email protected]. Lisage kirjale lapse ja vanema isikukood, elukoha aadress ja kontakttelefon.
  • Kui Teil tekib küsimusi, siis helistage +372 6404 590
 1.-9. KLASS - koolikoha saamiseks:
  • Veenduge, et lapse elukoht oleks registreeritud rahvastikuregistris. Elukoha registreerimiseks palun pöörduge linnaosa valitsuse rahvastikuregistri osakonda. Kontaktid on leitavad siit: https://www.tallinn.ee/rus/Rajony-goroda
  • Saatke e-kiri Tallinna Haridusametisse: [email protected]. Lisage kirjale lapse ja vanema isikukood, elukoha aadress ja kontakttelefon, lisaks märkige mis klassi laps on lõpetanud ning soovitud õppekeel.
  • Kui Teil tekib küsimusi, siis helistage +372 6404 590
Tallinnas on eesti- ja vene õppekeelega koole.

Räägu 49 (1.-6. klass) on Ukraina lastele avatud Lilleküla Gümnaasiumi filiaal. Õppetöö selles koolis toimub keelekümbluse meetodil.


Vabaduse Kool (aadressil Endla 13) võtab õppima Ukraina lapsi (7.-12. klass). Õpilase vastuvõtt Vabaduse Kooli toimub õpilase või tema vanema/eestkostja (alaealise õpilase puhul) päringu alusel. Päring, mis sisaldab õpilase nime ja klassi, tuleb saata e-posti aadressile [email protected]. Rohkem infot siit

10.-12. KLASS - koolikoha saamiseks Vabaduse Koolis:
  • 10.-12. KLASS - Vabaduse Kool
  • Vabaduse Kooli, õpilase vastuvõtu kohta info saamiseks pöördu järgmistel kontaktidel: +372 5682 9590 (E-R 10-15), [email protected].
  • Hariduse nõustamisteenus - teave kutseõppeasutuste ja Vabaduse kooli õppimisvõimaluste kohta.  Informatsiooni saamiseks on võimalik helistada nõustamistoa telefoninumbril 735 0575 või kirjutada aadressil [email protected]. Kokkuleppel veebikonsultatsioon või konsultatsioon aadressil Tõnismägi 14, Tallinn.

Täpsemat infot Vabaduse Kooli / Школа Свободи kohta leiab  SIIT  

Lisainfo: Ukraina sõjapõgenikest noorte inimeste edasiõppimisvõimalused

Viimati muudetud 01.06.2023