Skip to content
Tallinn.ee
Juurdepääsetavus
 °C

Ukraina sõjapõgenikele

Eesti Vabariigis kehtiva seaduse kohaselt on lastel vanuses 7-17 kohustus käia koolis ja õppida Eesti haridusprogrammi järgi. Lasteaed, gümnaasium ja (rakenduslik) kõrgharidus vabatahtlik.
 

LASTEAIAKOHA SAAMISEKS:

Lisa kirjale lapse ja vanema isikukood, elukoha aadress ja kontakttelefon
 

1.-9. KLASS - koolikoha saamiseks:

  • Veendu, et lapse elukoht oleks registreeritud rahvastikuregistris.

Tallinna linn tagab igale lapsele, kelle elukoht on rahvastikuregistri andmetel Tallinn, koolikoha alates 1. septembrist 2022.

Infot elukoha registreerimise kohta leiab kriis.ee veebilehelt:

Elukoha registreerimiseks palun pöörduge linnaosa valitsuse rahvastikuregistri osakonda. Kontaktid on leitavad siit: https://www.tallinn.ee/rus/Rajony-goroda

 

Palun täida elektrooniline avaldus: https://ukraina.haridus.ee

  • Tallinnas on eesti- ja vene õppekeelega koole.
  • Räägu 49 (1.-6. klass) on Ukraina lastele avatud Lilleküla Gümnaasiumi filiaal. Õppetöö selles koolis toimub keelekümbluse meetodil.
  • Vabaduse Kool (aadressil Endla 13) võtab õppima Ukraina lapsi (7.-12. klass). Õpilase vastuvõtt Vabaduse Kooli toimub õpilase või tema vanema/eestkostja (alaealise õpilase puhul) päringu alusel. Päring, mis sisaldab õpilase nime ja klassi, tuleb saata e-posti aadressile kool@vabaduse.edu.ee. Rohkem infot siit

10.-12. KLASS - koolikoha saamiseks Vabaduse Koolis:
 

  • 10.-12. KLASS - Vabaduse Kool
  • Vabaduse Kooli, õpilase vastuvõtu kohta info saamiseks pöördu järgmistel kontaktidel: +372 5682 9590 (E-R 10-15), kool@vabaduse.edu.ee.
  • Hariduse nõustamisteenus - teave kutseõppeasutuste ja Vabaduse kooli õppimisvõimaluste kohta.  Informatsiooni saamiseks on võimalik helistada nõustamistoa telefoninumbril 735 0575 või kirjutada aadressil noustamine@hm.ee. Kokkuleppel veebikonsultatsioon või konsultatsioon aadressil Tõnismägi 14, Tallinn.

Täpsemat infot Vabaduse Kooli / Школа Свободи kohta leiab  SIIT  

Viimati muudetud 12.01.2023