Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Ülevaade autasudest ja konkursside tulemustest 2012/13. õa

Ülevaade autasudest ja konkursside tulemustest 2012/13. õa

30. mail 2013 toimus Lillepaviljonis traditsiooniline õppeaasta lõpu pidulik vastuvõtt Tallinna haridusasutuste juhtidele.

Abilinnapea Mihhail Kõlvart, abilinnapea Arvo Sarapuu ja haridusameti juhataja Andres Pajula andsid üle Raemedalid jt autasud teenekatele haridustöötajatele ning auhinnad konkursside võitjatele.

 

 

Tallinna linna ja haridusameti autasud

Raemedali saavad staažikad koolijuhid Natalja Poljakova (Tallinna Mustjõe Gümnaasium, 1992–2013) ja Kalle Niinas (Jakob Westholmi Gümnaasium, 1994-2013) ning Kullo Lastegalerii rajaja ja kauaaegne juhataja Aino Johanson.

Tallinna Linnavalitsuse ja Tallinna Haridusameti autasudega tunnustatakse veel mitmeid teenekaid haridustöötajaid.

 • Tallinna Linnavalitsuse aukiri ja meene antakse Tallinna Laagna Gümnaasiumi direktorile Martin Kaasikule, kes on juhtinud kooli viimased üheksa aastat.
 • Tallinna Haridusameti aukirja ja meenega tänatakseMalle Sookruusi, kes on 36 aastat (1977-2013) juhtinud Tallinna Lasteaed Männimudilat ja Tallinna Männikäbi Lasteaia direktorit Sigrid Pukki, kes on lasteaeda juhtinud alates 2002. aastast ning andnud suure panuse erivajadustega laste arengu toetamisse.
 • Haridusameti tänukirja ja meene saavad Tallinna Kivila Lasteaia direktor Mare Pippar (27 tööaastat), Tallinna Mustamäe I Lasteaed-Algkooli direktor Taissia Kurakov (14 tööaastat), Tallinna Saksa Gümnaasiumi õpetaja Sonja Kikul ja Tallinna Saksa Gümnaasiumi õpetaja Stefan Füssl.
 • Tänukiri ja meeneantakse ka Valeri Novikovile (Tallinna Läänemere Gümnaasiumi direktor 1999-2013), kes sai Tallinna päeval linnale osutatud teenete eest teenetemägi. 

 

Kvaliteediauhind 2013

Kvaliteediauhinna konkursiga väärtustab haridusamet õpilase- ja lapsekesksust; eestvedamist; töötajate arendamist ja kaasamist; pidevat õppimist, innovatsiooni; partnerluse arendamist ning sotsiaalset vastutust. Konkurss võimaldab paljudel end enesehindamise oskuses proovile panna ning oma tööle tagasisidet ja tunnustust saada. Ka sel aastal oli osalejate tase kõrge ning tulemused head ja väga head.

„Hea õpetaja 2013“ tiitli, millega kaasneb Tallinna Haridusameti aukiri, tunnustusmedal ning tšekk 1400 eurole, saavad Kaja Eskel (Tallinna Lepatriinu Lasteaed), Anneli Veeborn (Tallinna Täiskasvanute Gümnaasium), Merike Nurk (Tallinna Luha Lasteaed) j Terje Vooglaid (Tallinna Lasteaed Kikas). Tänukirja eduka osalemise eest ja tšeki 300 eurole saavad Helle Lääne (Tallinna Lasteaed Sinilind), Helju Sillavee (Tallinna Kelmiküla Lasteaed) ja Monika Piil (Tallinna Rahumäe Põhikool).

Hea õpikeskkonnaga kool 2013 on Lasnamäe Muusikakool ning Hea õpikeskkonnaga lasteaed 2013 Tallinna Luha Lasteaed. Mõlemad asutused saavad auhinnaks 3000 eurot. Tunnustuse õppe- ja kasvatustegevuse valdkonnas saab Merivälja Kool ning tunnustuse eduka esinemise eest konkursil Tallinna Lasteaed Vesiroos, auhinnaks on 500 eurot.

Hästi juhitud kool 2013 on Tallinna Pae Gümnaasium (auhinnaks 4000 eurot). Tunnustuse partnerluse valdkonnas ja 500 eurot saab Gustav Adolfi Gümnaasium.

 

Aasta hoolekogu 2013

Konkursiga „Aasta hoolekogu“ tõstetakse esile hoolekogude tegevusi, mis on aidanud kaasa soodsa õpi- ja töökeskkonna kujundamisele ja toetanud laste/õpilaste arengut.

Tunnustuse Aasta hoolekogu 2013 ja auhinnaraha 1000 eurot pälvivad:

 • Tallinna Kuristiku Gümnaasiumi hoolekogu
 • Tallinna Meelespea Lasteaia hoolekogu
 • Tallinna Lasteaed Pääsusilm hoolekogu

Turvaline kool 2013

Tallinn väärtustab turvalist, tervislikku ja keskkonnasõbralikku õpikeskkonda, kus tähelepanu all on tervise edendamine ning keskkonnateadlikkus.

Tallinna Haridusamet korraldas sel aastal esimest korda konkursi „Turvaline kool 2013“, millega  tunnustatakse üldhariduskoole, kelle eesmärgiks on nii personali kui ka õpilaste vaimse ja füüsilise turvalisuse tagamine kujundades mõistmist, et ohtude ennetamine on tagajärgedega tegelemisest tulemuslikum.

I koha (auhinnarahaga 1500 eurot) pälvis Tallinna Mustamäe Humanitaargümnaasium, II koha (1000 eurot) Liivalaia Gümnaasium ja III koha (500 eurot) Tallinna Laagna-Lasteaed Põhikool.

 

Keskkonnasõbralik haridusasutus 2013

„Keskkonnasõbralik haridusasutus 2013“ on Sihtasutuse Keskkonnakogu algatusel koostöös Tallinna Haridusameti ja Tallinna Keskkonnametiga loodud uus konkurss, millega tunnustatakse haridusasutusi, kes väärtustavad kestlikku arengut, toetades seda keskkonnateadlikkuse tõstmise ning keskkonnasõbralikumate otsustega haridusasutuse juhtimisel ja majandamisel.

Tunnustuse koos auhinnarahaga 500 eurot saavad:

 • Kadrioru Saksa Gümnaasium
 • Tallinna Tondi Põhikool
 • Ristiku Põhikool
 • Tallinna Kuristiku Gümnaasium
 • Audentese Erakool
 • Tallinna Tuule Lasteaed
 • Tallinna Kiikhobu Lasteaed
 • Tallinna Lasteaed Vesiroos
 • Tallinna Lasteaed Sinilind
 • Tallinna Lepatriinu Lasteaed

 

Sõbralik koolisöökla 2013

Konkurssi „Sõbralik koolisöökla“ korraldas Tallinna Haridusamet juba üheksandat aastat järjest, kusjuures iga aastaga on koostöö toitlustajatega tihedamaks ja tulemuslikumaks muutunud.

Laste ja noorte vitaalsus, tervis ja õppimisvõime sõltuvad paljuski igapäevasest toidust, mistõttu on tervislik, tasakaalustatud ja maitsev koolitoit väga oluline. Tunnustust väärivad koolid ja toitlustajad, kes meeldivas ja puhtas keskkonnas just niisugust toitu õpilastele pakuvadki.

I koha saavutas teist aastat järjest Tallinna Õismäe Gümnaasium (toitlustaja OÜ Bramos).Auhinnaks onvõimalus osaleda täiendkoolitusel Swissôtel Tallinna peakokk Taigo Lepiku käe all. Auhinna annab üle haridusameti kauaaegse koostööpartneri Swissôtel Tallinna esindaja Kaire Kleesment.

II koha pälvis Tallinna Pääsküla Gümnaasium (toitlustaja OÜ Orfeum). Auhinnaks onvõimalus osaleda täiendkoolitusel Park Inn by Radisson Central Tallinna peakoka Andres Mermani juhendamisel, selle annab üle hotelli esindaja Andres Merman.

III koht kuulub Tallinna Rahumäe Põhikoolile (toitlustaja OÜ Orfeum),kes saab auhinnaksvõimaluse osaleda Radisson Blu peakokk Irena Dmitrieva täiendkoolitusel. Auhinna annab üle Radisson Blu esindaja Helen Ernits.

 

Kooli koduleht 2013

Oluliseks osaks suhetes avalikkusega on koolide kodulehed. Tunnustuse „Kooli koduleht 2013“ saavad koolid, kelle koduleht on visuaalsuselt huvitav, reaalselt toimiv, kliendisõbralik, kaasaegne ja intuitiivne.

Parimad veebilehed on Liivalaia Gümnaasiumil, Tallinna Mustamäe Humanitaargümnaasiumil ja Tallinna 21. Koolil.

Eripreemia saavad Tallinna  Rahumäe Põhikool (huvitav dokumendiregistri lahendus), Tallinna Kristiine Gümnaasium (huvitav lahendus „Huviaken“) ja Tallinna Reaalkool (Paraboolik ajaveeb, Kirjatuvi reisiblogi ja lendude ajaveebid). 

Parim lõimumisprojekt 2013

Tunnustuse saavad Tallinna haridusasutused, kes väärtustavad kultuuriliselt mitmekesist õpikeskkonda ning aitavad kaasa lõimumisele ja koostööle erinevate õppekeeltega õpilaste ja laste vahel.

Koolide arvestuses saavutasid I koha (auhinnaraha 1100 eurot) Tallinna Kesklinna Vene Gümnaasium ja Vanalinna Hariduskolleegium, teiseks tuli Mustamäe Laste Loomingu Maja (900 eurot). Eriauhinna ja 500 eurot sai Tallinna Mustamäe Reaalgümnaasium.

Lasteaedade arvestusessaavutas I koha (auhinnarahaga1100 eurot) Tallinna Laagna Lasteaed-Põhikool. II kohaletulid Tallinna Lasteaed Nõmmekannike ja Lasteaed Naeratus (900 eurot) ning kolmandaks Lasteaed Kajakas ja Pelguranna Lasteaed (700 eurot). Tunnustuse eduka osalemise eest said Tallinna Arbu Lasteaed ja Tallinna Kannikese Lasteaed (500 eurot) ning Tallinna Järveotsa Lasteaed projektiga „Meie Eesti“ (500 eurot).

 

Innovaatiline tegu 2013

Hariduselu üheks oluliseks märksõnaks on innovatsioon. Konkursil osalemine näitab haridusasutuse soovi olla avatud ja kaasaegne ning pakkuda lastele/õpilastele rõõmu ja värskeid ideid.

Peaauhinna Innovaatiline tegu 2013 (keraamiline taies ja 1500 eurot) said:

 • Tallinna Huvikeskus „Kullo“ (Kullo huviringide tunniväliste tegevuste/sündmuste info kajastamine huvigruppidele);
 • Tallinna Kadaka Lasteaed („Kadaka Suusakool“)
 • Tallinna Kullatera Lasteaed („Lasteasutuse mõttemallide muutmine läbi heategevuse“);
 • Tallinna Täiskasvanute Gümnaasium („Täielikult e-õppel baseeruv klass“).


Tunnustuse eduka osalemise eest konkursil ja 500 eurot said: Liivalaia Gümnaasium („Robootika ring“), Tallinna Kristiine Gümnaasium („Ettevõtlikkuse ja loovuse arendamine mitmekesiste võtetega õppetöös ning huvitegevuse kaudu“) ja Vanalinna Hariduskolleegiumi Muusikakool (Õpetus-metoodilise ja kunstilise väärtusega DVD-komplekt „Mängime Pärti“ ja „Proovime Pärti“).

 

Edukas osalemine 2012/13. õa olümpiaadidel ja parimad juhendajad

Koolide õppetöö oluliseks osaks on teadmisteproovid aineolümpiaadidel. Tulemuste saavutamisel  on oluline kogu koolipere toetus õppimisele ja õpetamisele ning olümpiaadide väärtustamine.

Käesoleval õppeaastal toimusid ülelinnaliste olümpiaadide kooli- ja piirkonnavoorud 18 õppeaines, kokku osales seal 9501 õpilast. Üleriigilised olümpiaadid  toimusid 25 erinevas õppeaines. Tallinna koole esindas seal 470 õpilast, kes saavutasid kokku 139 auhinnalist, sh 41 esimest kohta. 

Peaauhinna „Edukas kool  2012/13. õa olümpiaadidel” saavad koolid, kelle õpilased saavutasid ülelinnalises ja -riigilises üldarvestuses kõige enam auhinnalisi kohti: Tallinna Reaalkool, Tallinna Prantsuse Lütseum ja Gustav Adolfi Gümnaasium.

Auhinna „Eduka osalemise eest 2012/13. õa olümpiaadidel” saavad koolid, kes saavutasid võrreldes eelmise aastaga suurima kasvu auhinnaliste kohtade osas: Vanalinna Hariduskolleegium ja Tallinna Saksa Gümnaasium.

Tallinna Haridusamet tunnustab ka kahte juhendajat-õpetajat, kelle õpilased on viimase kümne aasta jooksul edukalt osalenud nii ülelinnalistel ja üleriigilistel kui ka rahvusvahelistel olümpiaadidel.

 • Mart Kuurme, Tallinna Reaalkooli füüsikaõpetaja, on viimase kümne aasta jooksul olnud juhendajaks füüsika, astronoomia ja loodusteaduste olümpiaadidel osalenud õpilastele. Tema õpilased on osalenud kõigil kümnel aastal rahvusvahelistel olümpiaadidel (kokku 43 õpilast).
 • Mihhail Gusev, Tallinna Tõnismäe Reaalkooli matemaatikaõpetaja, on viimase kümne aasta jooksul olnud juhendajaks matemaatikaolümpiaadidel osalenud õpilastele. Tema õpilased on aastaid osalenud rahvusvahelistel olümpiaadidel (kokku 12 õpilast).

 

Parimad koolid XXXI koolinoorte spordimängudel

Sel õppeaastal toimusid juba XXXI Tallinna koolinoorte sportmängud, kusosales enam kui 11 000 õpilast 61 Tallinna üldhariduskoolist.

Võistlused toimusid traditsiooniliselt 14 spordialal. Igal kool sai osaleda 32 erineval võistlusel/turniiril. Korvpalli, võrkpalli ja jalgpalli mängis 439 võistkonda, teatejooksupäeval osales 57 kooli võistkonda ligi 2500 õpilasega.

Põhikooliarvestuses oli kokkuvõtteks parim Tallinna Saksa Gümnaasium ning gümnaasiumiarvestuses Tallinna Reaalkool.

 

Algusesse

 

Viimati muudetud 21.02.2024