Skip to content
Tallinn.ee
Juurdepääsetavus
 °C

Emakeelepäeva nädal Tallinna Mustamäe Humanitaargümnaasiumis

Me kõik teame, et eesti keel on üks maailma kaunemaid keeli. Kas me aga teame kui eriline ja omanäoline see on? Just eesti keele eripäradele olid pühendatud erinevad üritused, mis emakeelepäeva raames koolis toimusid.

TULETÕRJEKOMPANIITERVISHOIUKINDLUSTUSKASSALAEKUR – arvate, et see on lihtsalt tähtede kombinatsioon? Sugugi mitte! See on lihtsalt üks pikimaid sõnu eesti keeles! Tuleb ka välja, et selliseid sõnu ei ole vähe. Kas pole mitte kiirkõne jaoks suurepärane? Emakeelepäeva puhul panid kooli õpilased oma jõudu proovile – kes loeb 1 minuti jooksul kõige rohkem pikki sõnu ette.

Aga kõigile tuntud liitsõnad? Kui erinevate sõnade baasil saab moodustada praktiliselt lõputu sõnade ahela, kus üks sõna osa on järgmise algus. Nii ka meie kooli õpilased moodustasid kogu nädala vältel sõnu ja selle tulemusena elab meil nüüd Mustamäe Humanitaargümnaasiumis liitsõnauss.

Keelekümbluse esimeste klasside õpilased moodustasid “sõnapilve” õpitud eestikeelsete sõnade baasil. Minikontserdid vahetundides, mille raames lugesid õpilased Eesti autorite luuletusi, viktoriinid QR koodide alusel, samuti paljud muud sündmused võimaldasid kooli õpilastel saada eesti keele kohta midagi uut teada, aga, mis kõige tähtsam – tunda, kui kaunis ja omapärane on eesti keel.

Allikas: 
Tallinna Mustamäe Humanitaargümnaasium