Skip to content
Tallinn.ee
Juurdepääsetavus
 °C

Haabersti koob headust

Tallinna lasteaed Vikerkaar otsustas osaleda Reet Linna poolt välja kuulutatud kudumiskampaanias „Sooja südamega Ukrainasse!“, mille käigus kogutakse Ukrainas elavatele inimestele villaseid kootud esemeid.

Saades kampaaniast innustust ja inspiratsiooni, kutsus lasteaed Vikerkaar ka Haabersti kogukonna kuduma Ukraina elanikele headust ja soojust. Novembrikuu jooksul said Haabersti lasteaednikud, lapsevanemad, vanaemad, tädid  ja teised kudujad valmistada villasest lõngast sokke, kindaid, salle, mütse, veste. Rõõm oli tõdeda, et kudujaid oli palju ning laste poolt kaunistatud kogumiskast täitus headuse ja soojusega imeväel.

Kuuldavasti leidus neidki, kes juba aastaid ei olnud kudumisvardaid kätte võtnud, kuid nüüd need sahtlipõhjast üles otsisid ja käpikud või sokid valmis kudus. Ja kui mõni kudumisvõte oligi vahepeal ununenud, siis saadi abi internetist või küsiti nõu lähedastelt. Soov oma panus anda oli inimestel suur ja väiksed takistused kedagi ei heidutanud.

Lasteaia Vikerkaar kudumisüleskutsest võtsid lisaks Tallinna lasteaed Vikerkaarele osa Tallinna lasteaed Meelespea, Tallinna lasteaed Naksitrallid, Tallinna lasteaed Rukkilill ja Haabersti päevakeskus, keda omaltpoolt soovime siiralt tänada.

Haabersti linnaosa kudumite kogumiskasti andsid telemajas Reet Linnale üle lasteaia Vikerkaar Muumi rühma lapsed, kellel avanes võimalus tutvuda erinevate põnevate ETV stuudiotega.

Soovime Haabersti kogukonna poolt Ukraina elanikele headust ja soojust!

Allikas: Tallinna lasteaed Vikerkaar