Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Johanna Martinson tänapäeva noortest: ma ei usu, et noored on hukas

Johanna Martinson tänapäeva noortest: ma ei usu, et noored on hukas

Johanna Martinson on üks äärmiselt tegus ja tore Tallinna tüdruk, ta teeb ja jõuab rohkem kui enamus täiskasvanuid ja temaealisi, õppides Gustav Adolfi Gümnaasiumi 11. klassis.

Kui küsisin Johanna käest, kus ta näeb ennast pärast gümnaasiumi, kas Eestis või välismaal, vastas tüdruk: „ Ma näen ennast hetkel kindlasti Eestis, siin on nii palju teha ja erinevaid võimalusi. Kui ka lähen ära, siis korraks ja tulen kindlasti tagasi!“

Kuidas kõik algas
Jõudsin Johannani läbi teema-aasta ja tema on üks kolmest noorest, kes kuulub Noorte Keskonnaühisusse. Ühisus korraldab „Looduse- ja keskkonnahoiu teema- aasta” raames noortelt noortele suunatud konverentse, vestlusringe, töötubasid. Keskkonnaühisus ise sai välja mõeldud võistluse raames, kuid algsest ideest kasvas välja suurem plaan.

Küsimusele, miks noortele suunatud üritusi tehakse oli vastus lihtne - mõtlesime tulevase teema-aasta raames noortele korraldada üritusi, mis oleks veidi teistmoodi keskkonna aspektidega seotud ehk näidata, et igas eluvaldkonnas on omal kohal ka keskkonna küsimused (nt investeerimine, ettevõtlus, mood jne).
„Haridusametini jõudsin läbi selle, et kirjutasin Viivi Lokile eelmine aasta foorumi korraldamise raames ja sealt meie suhtlus ning koostöö algaski,“ sõnab Johanna.
Johanna ei vea aga üksi noortele suunatud ürituste korraldamist. Talle on abiks ka Claudia Olev, kellega õpivad koos Gustav Adolfi Gümnaasiumis ja Kristin Leis, kes on sellest aastast õppimas Inglismaal biomeditsiini.

Peretoetus on oluline
Johannal on vedanud - tal on pere, kes igati tema tegevusi toetab. „Ma saan alati ema ja isaga oma asju arutada, meil on hästi lähedane suhe. Nende arvamused aitavad olukordi uues valguses näha ja seeläbi paremaid otsuseid langetada“. Kuna Johanna hindab loodust ja keskkonda, siis on ka tema koju jõudnud üks kõige lihtsamaid viise keskkonda säästa - prügisorteerimine. Kui alguses oli tema see, kes teisi innustas ja õpetas, siis nüüd on isa juhtrolli üle võtnud ja kontrollib, et prügi õigetesse sorteerimiskastidesse pannakse.

Aega leiab kõigeks
Lisaks erinevate ürituste organiseerimisele, koolis käimisele ja muudele hobidele on Johanna väiksest peale tegelenud ka keegli mängimisega. „Keeglini jõudsin läbi isa, kelle saalis olen pisikesest peale aega veetnud. Sealt see huvi alguse saigi,“  ütles Johanna.
Tänaseks on tüdruk jõudnud niikaugele, et keegel on üks tema elu tähtis osa ja käib selle alal võistlemas nii Eestis kui välismaal.

Johannaga sai ka arutatud Eesti kuulsuste teemal, et kas nad on päriselt „rohelist“ usku või on reklaamnäod, keda tegelikult see teema ei huvita.
„Ma tahaks loota, et inimesed teevad hingega seda, mida õigeks peavad. Eriti aga kuulsused, keda jälgivad paljud. Näiteks peale seda, kui Nöep rääkis sellest, kuidas ilma termoseta tema enam kohvi ei osta, olen minagi teinud endale reegli, et väldin nii palju kui võimalik ühekordselt kasutatavaid topse,” lausus Johanna.
Kõige esimese koostööna saab juba sellel kolmapäeval toimuma üritus ,,Keskkond sümbioosis investeerimisega - ehk investeeringud, mis aidatavad saavutada jätkusuutliku keskkonnapoliitika eesmärke".
https://www.tallinn.ee/et/haridus/uudis/kas-oled-noor-keda-huvitab-investeerimine-voi-keskkonnaga-seotud-teemad-voi-hoopis-molemad

Kokkuvõtteks oleks vaid rohkem selliseid noori ja aktiivseid tegijaid kui on Johanna, Claudia ja Kristin.
Loodus ja keskkond oleks kohe palju paremad. 😊

Autor: Pirgit Pedaja